Loading...

Lęk,poczucie beznadziei,poczucie bezsensu | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Sylwia
Sylwia Lip 25 '14, 16:02
ojej...dziękuję ,nawet nie pomyślałam...tam były słowa o Biblii,że nie mamy się martwic ,więc nie dopatrzyłam się niczego złego :(


sama nie wiem,wiec skąd mój niepokój,bo zwykle zły dokucza mi kiedy wzrasta we mnie nadzieja,chyba już więcej nie pokieruję się tamtym tekstem...



jest mi bardzo ciężko,dzisiaj ofiarowałam Panu post o chlebie i wodzie,wiem że wytrwam do końca dnia,i mam nadzieję ,że Bogu będzie mój post miły





Dorota
Dorota Lip 25 '14, 23:51
Odnajdź te słowa w Biblii, które najbardziej Cię poruszyły,  Sylwio i posiedź nad nimi, rozważaj, kontempluj...w ciszy, w swoim sercu...
Bo słowa są z Biblii , nie wiem które to wydanie, bo raczej nie z Biblii Tysiąclecia, ale prawdziwe.
Post ofiarowany Panu będzie zawsze miły :)
katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Lip 26 '14, 10:29
Na pewno słucha.
U mnie podobnie jest . Ale wierzę że słucha.
Iwona
Iwona Lip 26 '14, 10:39
Aleksandro ze swoego doswiadczenia dotad mialam klopoty dopoki we  mnie nie nastapila przemiana to znaczy co bylo zlego Bog uleczyl i dopiero na nowym gruncie mojej przemiany zaczal spelniac moje prosby.Dla Boga najwazniejsza jest nasza swietosc i nasze zbawienie.Idz na Adoracje porozmawiaj z Bogiem i zapytaj co jest w Tobie do "poprawki",moze rzeczywiscie cos jest.
Sylwia
Sylwia Lip 26 '14, 18:04
Wytrwałam wczoraj w poście :)

Ponad to porozmawiałam raz jeszcze z Jezusem,poprosiłam go ,o pomoc w niesieniu mojego krzyża.


I zrozumiałam swój duży błąd,że wcześniej "gadałam" do złego :( o ja głupia.Myślałam,że dobrze robię,odganiając go.A im bardziej mówiłam coś skierowanego do złego,tym bardziej on mi dokuczał.

Więc wczoraj ,powiedziałam Panu,że Go potrzebuję bo gnębi mnie zły,poprosiłam Go by On się nim zajął.Znalazłam taki cytat.

"Kiedy szatan puka do drzwi,poproś grzecznie Pana Jezusa by je otworzył"


I wiecie co?O ile ciągle miałam okropne myśli i roztargnienia podczas nowenny,tak wczoraj i dzisiaj odmówiłam je prawie bez tych myśli i rozproszeń.Chrystus pomógł mi modlić się do Jego Matki.

Jak bardzo byłam wdzięczna Jezusowi za pomoc.:)



Monika
Monika Lip 26 '14, 19:09
Patrycjo bo sakramenty święte są najlepszą obroną przed atakami złego :)


Sylwio o to właśnie chodzi - musimy codziennie zapraszać Jezusa do naszego życia, powierzać Mu nasze troski i radości :)

Sylwia
Sylwia Lip 27 '14, 16:32
kolejne Różańce odmówiłam bez tych okropnych myśli :)


Ja rozmawiam z Chrystusem,czasami tak po prostu,mówię do Niego jak do przyjaciela,ale zawsze z ogromnym szacunkiem,nigdy lekkim tonem.

Sylwia
Sylwia Lip 28 '14, 15:54
Tak mnie wspieracie,więc znów odważę się poprosić Was o radę.


Jak ktoś z Was wspomniał mi,być może wzięłam za wiele na swoje barki.

Odmawiam dwie nowenny i dużo innych modlitw w ciągu dnia.W sumie 3h modlitwy.

Tak bardzo pragnę spełnienia moich próśb.Co do jednej intencji to czasami odnoszę wrażenie,że widzę jakieś małe znaki :) Nie wiem czy słusznie,ale mam nadzieję,że Matka Boska mnie wysłuchała.

Druga intencja to praca...i tutaj ,aż trzęsę się z obawy.

Staram się o pracę w markecie,na kasie.I powiedziano mi ,że w sierpniu mogą być wolne miejsca.Ja bardzo potrzebuję tej pracy ,na teraz,bo nie wiem jak sobie poradzimy jeżeli nie zacznę już pracować :(


Modlę się do kilku Świętych,kilkoma modlitwami do Jezusa,nowenną i koronką.I czuję czasami ,że przesadziłam.Czasami klepię jak automat,nie czuję modlitwy sercem...a bardzo chcę pokazać moje pragnienia Bogu.


Przecież nie mogę odrzucić tych modlitw,to byłaby chyba zniewaga,lenistwo i kpina :(

Tylko ,że czasami naprawdę czuję ,że głowa mi pęknie,że mylę słowa,że to za wiele.Z drugiej strony,skoro proszę o coś bardzo ważnego dla mnie,powinnam dokładać o to największych starań.

Podjęłam też trzydniowy post tzn dzisiaj,środa i piątek.Wytrzymuję,ale łatwo mi nie jest...


Przepraszam ,że znów marudzę,ale bardzo potrzebuję mądrej rady :(

Edytowany przez Sylwia Lip 28 '14, 18:02
Sylwia
Sylwia Lip 28 '14, 18:19
ja się boję znieważyć Kogoś przez zaniechanie jakiejś modlitwy,ale chwilami czuję ,że słabnę ,że za wiele na siebie wzięłam
Jan
Jan Lip 28 '14, 18:44
Sylwiu trudno coś doradzać. Wczoraj na stronie ze świadectwami było świadectwo i podziękowanie za wysłuchanie NP po półtorej roku. Ktoś modlił się o mieszkanie dla rodziców. Także widzisz czasem trzeba czekać na wysłuchanie modlitwy dość długo. Ja się nie znam ale może czasem mniej modlitw. Myślę żebyś dokończyła to co zaczęłaś ale potem już ogranicz ilość. Pójdź np. na adorację Najświętszego Sakramentu, na mszę św. 

Pobądź z Bogiem w milczeniu czytaj Pismo Święte. Traktuj Go jak Pana i Przyjaciela który chce dla Ciebie dobrze i Cię nie zawiedzie. Tak samo Maryję jako Matkę nie tylko Jezusa ale i swoją. Wypłacz się Jej sama była kobietą więc zna rozterki dziewczęcego serca.

Bo tak jak idziesz na ilość a nie spełni się intencja będziesz rozżalona i sfrustrowana. A jak wejdziesz w osobista relację to będzie Ci łatwiej przyjąć Wolę Boga choćby była inna niż Twoje pragnienia.

Nikt z nas nie da Ci odpowiedzi czy modlitwy będą wysłuchane tak jak Ty chcesz bo my tego nie wiemy. Ale osobista relacja i wtedy modlitwy będą łatwiejsze do uniesienia :-)

Sylwia
Sylwia Lip 28 '14, 18:48
jeżeli Bóg każe mi czekać na pracę,o którą się tak modlę ,to nie wiem co będzie :( bardzo tej pracy potrzebuję
Jan
Jan Lip 28 '14, 20:03
Sylwiu praca jest ważna i potrzebna. Zatem módl się i wierz i bądź wytrwała. Z Bogiem można rozmawiać na różny sposób i we łzach i kłócić się i błagać i wielbić najważniejsze żeby robić to w szczerości serca. Oddać mu to wszystko co nas boli, cieszy, martwi. I tak rób niezależnie od owoców modlitwy NP.
Monika
Monika Lip 28 '14, 20:09
A może warto prosić o łaskę pokory abyśmy potrafili przyjąć wolę Boga bez względu na to czy będzie ona zgoda z naszymi pragnieniami czy też zupełnie odmienna?

Często jest tak, ze ktoś nie otrzymuje tego o co prosi bo nawet w najmniejszym stopniu nie dopuszcza do siebie myśli, że Bóg może mieć dla niego inny plan. To co my chcemy nie zawsze jest zgodne z tym co ma dla nas przygotowane Bóg. Jeżeli będziemy gotowi na przyjęcie woli Boga, jeżeli z ufnością będziemy powtarzać "bądź wola Twoja" i faktycznie otworzymy serce na Jego wolę to myślę, że dopiero wtedy będzie mógł nastąpić prawdziwy cud. 


"Bądź wola Twoja" - nie tylko jako słowa modlitwy ale jako zgoda na prawdziwe działanie Boga w naszym życiu. 

Monika
Monika Lip 28 '14, 22:44
Olu no przeciez o tym pisze - zaufanie Bogu, calkowita zgoda na to aby wypelnila sie Jego wola. Jezeli tego nie bedzie to znaczy ze ciagle stawiamy siebie na piedestale naszych pragnien. To nas gubi. A potem najlatwiej powiedziec ze to Bog nas nie wysluchuje. A czy my sluchamy Jego? Pozwalamy sobie na to zeby przestac sie szarpac z wlasnymi pragnieniami, ktore tak na prawde nas niszcza a nie umacniaja i pozwalamy Bogu poprowadzic nas Jego droga?

Skoro niszczy Cie to wyczekiwanie na spelnienie twojego pragnienia to moze sprobuj je porzucic na jakis czas. Modl sie o wzrost wiary, o laske calkowitego zawierzenia Bogu. Pozwol Bogu dzialac.

Sylwia
Sylwia Sie 1 '14, 15:49
niszczy mnie to co obecnie się dzieje,w domu jest smutna atmosfera,martwię się o to co będzie jeżeli pracy nie będzie,tak już jest ,że bez pracy nie da się żyć


najlepiej czuję się rozmawiając z Matką Bożą dlatego u Niej wciąż szukam ukojenia

Sylwia
Sylwia Sie 12 '14, 17:34

Ostatnio kiedy tu pisałam,chyba miałam załamanie nerwowe.

Teraz czuję się lepiej.Nadal trwam we wszystkich modlitwach jakie podjęłam.Jest mi jakoś lżej.Rozmawiam z Jezusem,z Matką Bożą też własnymi słowami i te modlitwy dają mi ukojenie.

Wiem,że nie jestem sama,że Matka Boża naprawdę mnie słyszy,że wspiera mnie i ratuje kiedy gnębi mnie zły,kiedy do oczu cisną mi się łzy i wszystko wydaje się byc beznadziejne.Ona naprawdę daje mi ukojenie,jak najwspanialsza Matka.

Jeszcze ponad 20dni obu nowenn ,które odmawiam.

Kilka dni temu błagałam Chrystusa żeby mnie podżwignął,od tamtego czasu czuję spokój.Zawsze kiedy jest mi lepiej,zaraz znów pojawia się zły i doprowadza mnie do łez.Od tych kilku dni jest dobrze i mam nadzieję,że nie poczuję się znów tak żle jak ostatnim razem kiedy pisałam.

Natalia
Natalia Sie 12 '14, 19:20
Sciskam Sylwio♡
Sylwia
Sylwia Sie 16 '14, 15:58

Moi Drodzy,czy post o chlebie i wodzie,może byc przyczyną bardzo złego samopoczucia psychicznego?

Mam na myśli,że zły mnie atakuje kiedy poszczę.

W każdy piątek poszczę o chlebie i wodzie.I ostatnio jak pisałam czułam się spokojna.Natomiast w czwartek wieczorem podczas odmawiania nowenny nagle ogarnął mnie paniczny lęk,poczułam się bardzo żle,wręcz się trzęsłam z niepokoju,noc miałam niemal bezsenną,a cały piątek prawie przepłakałam,czułam się przegrana i bezsilna.Wieczorem modliłam się z wielkim trudem,płakałam,czułam się wykończona psychicznie jakby ktoś powiedział mi wprost ,że jestem nic nie warta i ,że Bóg nigdy nie zlituje się nad taką miernotą jaką jestem.Cały dzień miałam takie myśli,jakby ktoś szeptał mi je do ucha. 

 

 

Sylwia
Sylwia Sie 16 '14, 18:39

wieczorem w czwartki,proszę Ducha Świętego o łaskę wytrwania w poście,i zawsze potem pogarsza się moje samopoczucie,a dzień postu jest zwykle taki depresyjny...

nie mam problemów zdrowotnych,skoków ciśnienia czy wahań poziomu cukru we krwi,więc raczej nie tu tkwi trudnosc

 

Post nie jest dla mnie dietą.Jestem bardzo szczupłą,wręcz chudą osobą,nie mam powodu traktowac postu jako diety,Zawsze oddaję go w konkretnej intencji .

Józef
Józef Sie 23 '14, 21:54
.Natomiast w czwartek wieczorem podczas odmawiania nowenny nagle ogarnął mnie paniczny lęk,poczułam się bardzo żle,wręcz się trzęsłam z niepokoju,noc miałam niemal bezsenną,a cały piątek prawie przepłakałam,czułam się przegrana i bezsilna.
 
Witam . Zanim zaczałem odmawiać moją pierwszą NP to odmawiałem zwykły różaniec . Z perspektywy czasu widzę , że problem jest w osobie za którą się modliłem , bo gdy później odmawiałem za nią NP , to również rogaty przeszkadzał . Te napady lękowe o których piszesz , a które doskonale odpowiadają tym które ja miałem są z pewnością  kolejnym krokiem na drodze przerwania modlitwy . Miałem dokładnie to samo , przez dwa dni z rzędu miałem taki napad paniki i lęku , czułem , że ktoś jest w pokoju . Nigdy w życiu nie miałem takich odczuć . Jedyne co mi wtedy przyszło do głowy by zasnąć to owinąłem sobie różaniec wokół ręki  i dopiero wtedy usnąłem . Następnego dnia sytuacja się powtórzyła a w kolejnym dniu rozpocząłem swoją pierwszą NP i wszystko ucichło , jesli chodzi o lęki , natomiast miałem w sobie wielką złość . Na szczęście unikałem konfrontacji z bliskimi i udało się dotrwać .

Sam post w sobie nie jest zapewne szkodliwy , ale Ty stosujesz POST  , którego składniki są wymowne . Przecież mogłabyś pościć np, jedząc  placki ryżowe , czy jak to tam się nazywa , przepijając sokiem z marchewki . Myślę , że to wszystko sie składa na całość .  

 


 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »