Loading...

jak odmawiać koronkę do Św. Łucji? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
asia
asia Maj 29 '14, 15:25
kochani

znalazłam w sieci taką oto piękną koronkę: 

Na medaliku ze św. Łucją:

O wspaniała św. Łucjo, dziewico i męczennico, która oddałaś swoje życie za Kościół, czcimy twoje poświęcenie dla naszej wiary.
Powołując się na dobroć, Panie, pokornie prosimy, za wstawiennictwem św. Łucji, abyś dał nam doskonałe widzenie i ochronę przed wszelkimi dolegliwościami oczu, żeby lepiej służyć Tobie i wypełniać Twoją Wolę.
Dobra św. Łucjo usłysz nasze modlitwy i spełnij nasze prośby. Amen.

Na 3 częściach po 3 paciorki każda:
(3 razy) Ojcze nasz…
(3 razy) Zdrowaś Maryjo…
(3 razy) Chwała Ojcu…

Modlitwa: Wszechmogący Boże, ożyw w nas gorliwość za wstawiennictwem Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy, abyśmy za jej przykładem postępowali na ziemi jak dzieci światłości, a w niebie oglądali jej chwałę. Amen


problem w tym że nie rozumiem ile "Ojcze Nasz" i reszty...? co to znaczy "na 3 częściach po 3 paciorki każda"?? jak to rozumiecie? bo ja w ogóle chociaż myślałam że umiem czytać ze zrozumieniem... tymczasem odmawiam modlitwę plus 3xOjcze Nasz, 3xZdrowaś Mario i 3x Chwała Ojcu....

Besia
Besia Maj 29 '14, 17:20

Asiu ja rozumiem to jako 3 części czyli jak na normalnym różańcu jest pięć to tu trzy i na tych 3 częściach na 3 paciorkach 3x Ojcze nasz itd. ,nie wiem czy dobrze kombinuję

według mnie to są 3 części koronki  i na każdej 3 paciorki ,na których odmawia się 3 x Ojcze nasz ,3x Zdrowaś Maryjo i 3 x Chwała Ojcu