Loading...

By nie być rozczarowanym na drodze życiowej | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Mateusz
Mateusz Cze 5 '14, 12:59
Mam pytanie.
Odmawiam pierwszą Nowenne Pompejańską. Znalazłem ją przypadkiem na pewnym komentarzu. Gdy przeczytałem pare świadectw jeszcze bardziej mnie to poruszyło by ją odmówić.Intencją jest abym w tym roku się dostał do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Jest tam bardzo ciężko się dostać. Auktalnie 13 dzień. Co ciekawe Nowenne kończę w dniu oddania wyników teoretycznych (prawdopodobnie będzie to 16 lipca a egzamin jest 9 lipca) które umożliwiają testy psychologiczne i później test z pływania. Odmawiam różaniec z Janem Pawełem II. Jak moge jeszcze bardziej i owocniej odmawiać Nowenne?? To pierwsze pytanie.
Ale czasami doskwiera mnie jakiś problem. Często jest tak że wpadają myśli co np. będzie na najbliższym Mamre, jakieś inne myśli a czasem jest tak iż mimo normalnie się wyśpię w cudzysłowie podypiam ale za chwile powracam i kontynuje na pół żywy. Po skończeniu nie jestem wstanie ustać na nogach i muszę iść spać na 20 minut. I drugie pytanie co zrobić by odizolować te myśli i czy coś z tym zasypianiem jest nie tak?
Monika
Monika Cze 5 '14, 13:06

Cytat z Mateusz Jak moge jeszcze bardziej i owocniej odmawiać Nowenne??

po prostu zawierz Bogu, Jego woli. Jeżeli to o co prosisz bedzie wolą Bożą to On Ci to da :)


Co do myśli i senności to są to tzw. rozproszenia, które towarzysza prawie każdemu modlącemu się. Nie zwracaj na to uwagi tylko trwaj na modlitwie. Rozproszenia najczęściej pochodzą od złego ale czasami sa po prostu wynikiem naszego zmęczenia i tego, że mamy na głowie wiele innych spraw. Oddaj to wszystko Panu na  modlitwie, proś Ducha Świętego i św. Michała Archanioła o pomoc w uniknięciu rozproszeń.


A tak w ogóle to masz bardzo piękną intencje i mam nadzieję, że dostaniesz się do tej szkoły :)

Mateusz
Mateusz Cze 5 '14, 13:36
W 2013 roku chciało się tam dostać 1171 osób. Egzamin sprawnościowy zdało nieco mniej osób. Bo aż 151. Dalej teoria, psychologiczne, pływanie i tylko 90 wolnych miejsc.
Jerzy
Jerzy Cze 6 '14, 08:20
Mateuszu rozproszenia i inne niespodziewane przeszkody zdarzają się każdemu ale to chyba zły próbuje nam przeszkodzić bo nienawidzi Różańca a szczególnie Nowenny Pompejańskiej. My musieliśmy wyłączać wszystkie telefony bo zawsze podczas modlitwy musiał ktoś zadzwonić z jakąś super ofertą albo przez pomyłkę. Zawsze staram się przed NP zapalić poświęconą świecę i krótko pomodlić do Ducha Świętego i wtedy jest lepiej. 

Wiara czyni cuda. A modlitwa różańcowa pomaga tę wiarę pogłębić.