Loading...

Róże Pustyni, Róże Różańca dla kobiet | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Wspólnoty różańcowe
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 21 '14, 23:15
Dziewczyny, zapraszamy Was wszystkie do nowo tworzonych Róż Różańca dla kobiet i za kobiety, formacja modlitewna społeczności Kwiaty Pustyni. 

Róże mają już opiekuna duchowego w osobie o. Szczepana
Zelator/osoba odpowiedzialna - Izabela
Róż będzie tyle, ile zbierzemy osób, każda będzie liczyć 20 płatków, każda będzie mieć osobną patronkę - świętą lub błogosławioną. Zmiana przydziału Tajemnic 1go każdego miesiąca, do 26 każdego miesiąca można nadsyłać intencje, które następnie zostaną pobłogosławione przez kapłana. Dodatkowo intencje sierpniowe zostaną złożone przez ks. Szczepana w Sanktuarium Matko Boskiej Pocieszycielki Strapionych w Kaelvear, podczas trwającej pielgrzymki. 

Słowo od naszego duchowego opiekuna:
"Ta idea modlitwy różańcowej jest bardzo piękna i potrzebna. Dlatego chętnie jej błogosławię i postaram się sprawować duchową opiekę, na ile potrafię. W modlitwie różańcowej, w Różach, najistotniejsze jest to, aby się szczerze i z wiarą modlić. (...) Przyłączam się do Waszych intencji (...) Pozdrowienia dla wszystkich i szczęść Boże!"

Pytania i zapisy: roze.pustyni@yahoo.com 

Szczegóły, zmiana Tajemnic, aktualizacja informacji na stronie: www.kwiatypustyni.wordpress.com/roze-pustyni/

Można nas też znaleźć na facebook'u: 
www.facebook.com/kwiaty.pustyni

W najbliższych dniach, dla tych z Was, które korzystają z FB utworzona zostanie grupa zamknięta, szczegóły wkrótce na fan page'u. 

Modlitwa rozpocznie się 1go sierpnia, ilość miejsc w Różach nieograniczona. Serdecznie zapraszamy, pragniemy wspierać się wzajemnie modlitwą, rozwijać naszą kobiecą duchowość poprzez wspólną modlitwę i kontemplację życia Jezusa i Maryi. 
Edytowany przez Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 22 '14, 11:38
Anka
Anka Lip 21 '14, 23:27
Ciekawy pomysł, z chęcią się zapiszę.
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 21 '14, 23:55
Przyjęłam, wysłałam na maila wiadomość. 
Witaj w naszym gronie :-) 

Pozostają 4 wolne miejsca w pierwszej Róży, gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie siostry w Chrystusie :)
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 23 '14, 08:58
Jest komplet pierwszej Róży - zaczynamy tworzyć Różę drugą, jednak do czasu jej utworzenia tajemnice w pierwszej zostaną zdublowane poprzez dołączenie do nich dziewczyn, które później w pełnym składzie utworzą osobną grupę dwudziestu płatków. 

Skłaniamy się ku św. Ricie, jako patronce drugiej Róży, ale osoby chętne do jej utworzenia mogą nasyłać sugestie innych świętych lub błogosławionych Kościoła - weźmiemy Wasze zdanie pod uwagę przy wyborze patronki :-) 
Anka
Anka Lip 23 '14, 10:57
Choć jestem już w pierwszej grupie, to zaproponuje świętych, św. Charbel, św. Rafka, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Michał Archanioł, św. Faustyna, św. O. Pio
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 23 '14, 12:01
Aniu, dziękuję za propozycje patronów, świętą Faustynę i św. Tereskę mamy już "zaklepane" na następne Róże, mamy nadzieję, że zakwitnie ich całkiem sporo :-) Postanowiłyśmy jednak, że patronkami będą święte lub błogosławione kobiety, jako że to Róże dla kobiet.
Dzięki za przypomnienie o św. Rafce, w miarę, jak będzie przybywać Róż będziemy wybierać kolejne patronki :-) 

Amelio, za chwilę odpiszę na Twoją wiadomość, jak na razie, łącznie z Twoim, mamy już trzy głosy za Ritą
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 24 '14, 10:56
Tyle wspaniałych świętych, oby nam tylko Róże zakwitały, a patronek nie braknie :-) 
Beata
Beata Lip 24 '14, 20:12
Już się zapisałam :)


Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 27 '14, 09:38
Trzech osób brakuje do minimum 15tu, aby druga Róża mogła 1go sierpnia rozpocząć modlitwę jako osobna grupa, gorąco zapraszam dziewczyny, jest nas już 32 płatki :-) 

Patronką drugiej Róży będzie jednak św. Rita, większość jest właśnie za tym wyborem, natomiast Róża trzecia będzie miała wyjątkowy patronat, ale to na niespodzianka - jak zaczniemy kompletować Róże nr. 3 podzielimy się tym, jak na razie, sekretem :-) 
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 27 '14, 17:43
Dziewczyny, jesteście w Róży św. Rity, 31 najpóźniej dam znać o przydziale Tajemnic, wszystkie szczegóły są na stronie Kwiatów Pustyni, ale jeśli macie jakieś pytania chętnie na nie odpowiem :-)
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 31 '14, 18:01
Przydział Tajemnic dla obu Róż już na stronie Kwiatów Pustyni, podaję linki: 

https://kwiatypustyni.wordpress.com/...oanny-beretta-molli/

https://kwiatypustyni.wordpress.com/roza-sw-rity/


Jeśli będziecie mieć problem z odnalezieniem swojej Tajemnicy, dajcie znać. Jutro pierwszy dzień wspólnej modlitwy, nie zapomnijcie :-) 
Magdalena
Magdalena Lip 31 '14, 19:58
Może dokładnie nie doczytałam, nie znalazłam informacji, więc z góry przepraszam, ale proszę mi podpowiedzieć jak wygląda ta wspólna modlitwa w przypadku tej jednej danej róży, która się zaczyna od jutra :)
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Lip 31 '14, 23:19
Magdo, obie Róże zaczynają modlitwę jutro. Róża św. Rity jest niekompletna, więc na razie rozpisałam Was na Tajemnice Radosne, Bolesne i Chwalebne. W miarę, jak przybędzie osób, dodam w pierwszej kolejności na Tajemnice Światła Waszej Róży. 

Osoba, która ma przydzieloną pierwszą Tajemnicę Radosną odmawia Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 razy Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu... + dziesiątek różańca i modlitwę do patronki (jest podana na stronie). Osoby od 2 Tajemnicy Radosnej do 4 Chwalebnej odmawiają Ojcze nasz, dziesiątek różańca, Chwała Ojcze (ewentualnie O mój Jezu...) i także modlitwę do patronki Róży, a osoba z przydzieloną ostatnią Tajemnicą Chwalebną dodatkowo Pod Twoją obronę... 

:-)
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Sie 4 '14, 11:04
Wczoraj w Lublinie o.Szczepan, opiekun duchowy naszych Róż, odprawił Mszę Świętą m.in. w naszych intencjach i za nas, prosząc o wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwo dla naszej formacji modlitewnej.

Ojcu Szczepanowi z całego serca, od nas wszystkich, serdeczne Bóg zapłać!

*******

Została także otwarta grupa Róż Pustyni na facebook’u dla dziewczyn z Róż, te z Was, które są na FB, mogą dołączyć – spotykajmy się nie tylko na modlitwie; poznajmy się lepiej! 

Grupa ma charakter zamknięty, abyście czuły się swobodnie pisząc o wszystkim, o czym chciałybyście porozmawiać. Możecie także podawać w grupie Wasze intencje na poszczególne miesiące naszej wspólnej modlitwy. Będzie nam także służyć do omawiania spraw związanych z organizacją Róż. 

Wszystkie różańcowe płatki zapraszamy do grupy: 

https://www.facebook.com/groups/1481714462072097/

OGROMNA PROŚBA - wysyłając zgłoszenie do facebookowej grupy, napiszcie mi tu na pw, lub na pw na fb, że to któraś z Was, ponieważ przyszło ponad 60 zgłoszeń, a dziewczyn w Różach jest tylko 35, niektóre z Was mam zapisane tylko z imienia, i gdy jest kilka osób o tym samym imieniu, nie wiem, którą dodać. W grupie mogą być tylko osoby, które już dołączyły do Róż Pustyni. 
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Sie 4 '14, 13:20
Chwilowo szczegółów dotyczących o.Szczepana umieszczać nie będę, zgodził się on podjąć opieki nad Różami, jednak szczegółów z nim nie zdążyłam ustalić, z powodu jego wyjazdu i moich osobistych zobowiązań. Co mogę powiedzieć, to że jest to kapłan z 25 letnim stażem, misjonarz. 
Jemu zostawiam decyzję co do tego, czy zechce się bardziej zaangażować w naszą inicjatywę, czy będzie wolał sprawować dyskretną opiekę nad nami, i jakakolwiek będzie to decyzja, na pewno to uszanuję... Dla przykładu powiem, że Róża na portalu wiara.pl, działająca już około 2 lat, jeśli nie dłużej, ma opiekuna-księdza ,który nawet imienia nie ujawnia, występuje pod nickiem "Celnik" i jedynie zelator grupy jest z nim w kontakcie, niczemu to nie przeszkadza.
Ale po powrocie o.Szczepana napiszę do niego i dam Wam znać. 
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Sie 8 '14, 21:35
Jest już grupa na FB dla dziewczyn z Róż, podaję link: 

https://www.facebook.com/groups/1481714462072097/

Grupa jest zamknięta, więc nikt z poza niej nie widzi naszych wpisów. Jeśli Wasze dane zgłoszeniowe różnią się od tych podanych na FB, napiszcie mi na pw, żebym miała pewność, że akceptuję zgłoszenie osoby należącej z Róży, ponieważ na 35 osób w Różach, przyszło prawie 60 zgłoszeń do grupy. 

Niektóre z dziewczyn sa za tym, by w grupie publikowane były nasze intencje, proszę także Was o wypowiedź w tej sprawie, bo zanim podejmiemy taką decyzję chciałabym wiedzieć, jaka jest wola większości. 

Jeszcze jedno, wczoraj Administracja zablokowała ten profil, nie dostałam żadnej wiadomości dlaczego, a razie gdyby się to powtórzyło, proszę kontaktujcie się w razie czego z nami w grupie, jeśli dołączycie, lub na adres email podany w pierwszy poście tematu. 
Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Sie 24 '14, 12:29

Przypominam, że do 26.08 najpóźniej możecie nadsyłać swoje intencje na miesiąc wrzesień, tak, abym przed zmianą Tajemnic zdążyła je wysłać do kapłana po błogosławieństwo. 
 

Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Sie 27 '14, 19:43

Intencje wysłane, czekamy na błogosławieństwo i zmianę Tajemnic :-) 

Skarby! Gdy wysyłacie intencje na maila piszcie, błagam, w temacie, w której Róży jesteście! Docelowo Róż będzie kilkanaście, może kilkadziesiąt, imiona będą się powtarzać z dużą częstotliwością, a już teraz, gdy jest ich 3 lub 4 takich samych sporo zajmuje "dopasowanie" intencji z maila z odpowiednią osobą w Różach, a jeszcze dostajemy intencje modlitewne od dziewczyn nie będących w Różach... Błagam! :-))

Izabela (Kwiaty Pustyni)
Izabela (Kwiaty Pustyni) Wrz 25 '14, 10:16

Możecie wysyłać intencje, jeśli macie jakieś, które chcecie, aby zostały wysłane do kapłana po błogosławieństwo.

Dodatkowo proszę Was o wiadomość tu lub na pw, o potwierdzenie modlitwy w Różach - co jakiś czas będę Was o to prosić, ponieważ okazało się, że kilka dziewczyn zrezygnowało bez powiadomienia nas o tym. 

Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie! 

Strony: 1 2 »