Loading...

Pierścień Atlantów | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Zagrożenia duchowe
Monika
Monika Lip 28 '14, 10:03
Dlaczego pierścień Atlantów jest zagrożeniem duchowym:


Pierścień Atlantów

Edytowany przez Monika Lip 28 '14, 10:04
Dorota
Dorota Lip 28 '14, 12:14
Z tym pierścieniem to faktycznie kłopot, wiele kobiet kupuje go ze względu na jego oryginalność, nie wiedząc często i nie myśląc o tym , ze jego oryginalność ma również niebezpieczny wymiar duchowy.
katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Lip 28 '14, 12:49
http://mimj.pl/zagrozenia-duchowe/
 tutaj jest wyjaśnienie zagrożeń duchowych.
Monika
Monika Lip 28 '14, 13:27
Tak mało się o tym mówi z kościelnej ambony :(
Marzena
Marzena Lip 28 '14, 13:37
No właśnie...ja kiedyś odkupiłam od koleżanki piękny krzyżyk, który ona kupiła swojej chrześnicy na chrzest, bo gdy babcia dziecka dowiedziała się, że chrzestna kupiła krzyżyk to wpadła w histerię, że dziecko dostaje "krzyżyk na drogę"...
Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Lip 28 '14, 13:46
Moja znajoma znalazła krzyz na smietniku ale nie zabrała go do domu tez z obawy , ze krzyż w Jej życiu.
Krzyż porzuciła ale Jej zycie i tak krzyżem znaczone ,lecz Ona nie potrafi przekuć Go w dobro..
Jan
Jan Lip 28 '14, 15:02
A mojego syna gdy miał 4 lata przewrócił ciężki krzyż marmurowy który stał oparty o nagrobek. Nic mu się nie stało leżał tylko wystraszony i go obejmował. To cud że dziecka nie zgniótł. Krzyż był tak ciężki że dwie osoby musiały go przesuwać. I wtedy przeszło mi przez głowę że Boże jakie ty dziecko będziesz miał ciężkie życie i to przeze mnie bo nie zwróciliśmy na niego uwagi zajęci porządkowaniem naszych nagrobków. Rodzina stwierdziła że będzie księdzem, ale a ja w tych naszych okolicznościach życia uważam że to jednak ciężkie życie niestety.
Monika
Monika Lip 28 '14, 15:07

Cytat z Jan ja w tych naszych okolicznościach życia uważam że to jednak ciężkie życie niestety.


ale to są też jakieś zabobony. Po prostu tak się stało, takie rzeczy się zdarzają. Nie ma potrzeby widzieć w tym czegoś nadzwyczajnego i przypisywać temu jakiegoś większego znaczenia. Trzeba Bogu podziękować, że nic się dziecku nie stało i iść dalej, na przyszłość zwracać baczniejszą uwagę na dziecko a nie rozpatrywać tego w kategoriach "przyszłego nieszczęścia". Takim myśleniem sami ściągamy na siebie uwagę złego i robimy mu furtkę.

Karolina
Karolina Maj 6 '15, 22:17

Coraz popularniejsze te pierścienie - w mojej byłej pracy sporo osób je nosiło, jak by znowu wracały do mody (kiedyś, tak z dziesięć lat temu były noszone dość powszechnie). Kojarzę jedną osobę, która potrzebowała pomocy egzorcysty z powodu tego przedmiotu.

ewa
ewa Cze 10 '15, 19:58

Ja też go kupiłam, bo mi ię spodobał. Na początku, jak się dowiedziałam, co oznacza, to tylko go zdjęłam. Dopiero po jakimś czasie go wyrzuciłam. Niestety nie wiedziałam, że trzeba go zniszczyc i wyrzuciłam go do śmieci. Mam nadzieję, że nikt go nie wziął. Również się z tego wyspowiadałam. Dopiero po czasie zauważyłam, że w tym okresie, jak nosiłam ten pierścionek, miałam problem z chodzeniem do Kościoła. Cały czas czułam, że musze isc, ale zawsze znajdował się jakiś pretekst. Jak już poszłam, to siedziałam gdzieś na końcu, albo w takim wejściu, gdzie najczęsciej siedziały małżeństwa z dziecmi w wózkach. Ze spowiedzią też był problem. Dopiero po czasie zaczęło do mnie docierac, co to było.

Ilona
Ilona Cze 11 '15, 13:56

Ja na początku mojej przemiany duchowej, jako taki świeżak, kupiłam w sklepie ezoterycznym ten pierścień. Podobał mi się, ale też podobno miał jakieś znaczenie. Góra jednak zadecydowała za mnie :) Już pierwszego dnia, wsiadając do autobusu, złapałam się poręczy i kawałek obrączki z tego pierścienia zwyczajnie się wyłamał. Po kilku dniach wyrzuciłam go do śmieci.

Karolina
Karolina Cze 11 '15, 21:50
A ja wlasnie doznalam olsnienia - jako nastolatka mialam pierscien atlantow w formie pierscionka na palec u stopy. I w sumie go moze z raz zalozylam na chwile potem cale lata lezal w kuferku z duperelami. Ale doslownie przed chwila zdalam sobie sprawe co to bylo - ten wzor byl tak niewyrazny (kiepskie wykonanie z gazety dla nastolatek). Dobrze, ze dziadostwo trafilo na smieci dawno temu. Czytalam historie z mojej diecezji o dziewczynie, ktora mimo wkroczenia na droge nawrocenia nie mogla sie go pozbyc - zassla daleko, ale nienchciala go sciagnac z palca kiedy modlacy sto e nad nia egzorcysta kazal. jej to zrobic. Ta historia nie skonczyla sie dobrze. A co do tych krzyzy... Raz ze zabobon, dwa - historia 4 letniego chlopca przygniecionego krzyzem kamiennym podsunela mi pewna mysl. Nie wazne jak ciezki jest twoj krzyz, nie wazne jak straszny sie wydaje - jesli zwrocisz sie z ufnoscia do Jezusa On pomoze ci uniesc kazdy, nawet ten, ktory pozornie wyglada na taki, ktory polamie ci kosci. Ot taki pozytywny akcent na "dobranoc" :)
Magdalena
Magdalena Lip 27 '15, 14:22

Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na ten wątek, ale gdyby ktoś czytał, to proszę o radę. Moja mama  przez koleżankę zamówiła na jakimś sklepie internetowym odpromiennik, który miał rzekomo działać na żyły wodne płynące pod naszym domem, a które podobno wywoływały problemy ze spaniem itp. Jak przyszła paczka, to akurat ja ją odebrałam i tworzyłam, bo wiedziałam co to jest, ale jak zobaczyłam na białym kamiennym prostokącie symbol z pierścienia atlantów, to szczerze mówiąc nogi się pode mną ugięły. Dodam tylko,  że od jakiegoś czasu noszę szkaplerz Św. Michała Archanioła i odmawiam Nowennę Pompejańską. Nie wiem czy ma to coś wspólnego, czy to zły mnie sprawdza przez takie sytuacje i przez moich bliskich, którzy są zupełnie nieświadomi. Tego nie wiem, ale sama aż się zdenerwowałam. Zastanawiam się tylko czy znak wyryty na kamieniu też ma takie samo znaczenie jak sam pierścień wykonany z metalu? Czy jest to niebezpieczne? Moja mama jest przekonana, że jej to ma pomóc, a zalecił jej to "jakiś" chyba bioenergoterapeuta, który określa czyjś problem na podstawie ksero zdjęcia danej osoby. Jeśli ktoś orientuje się a temacie, proszę o rady.

 

 

 

Monika
Monika Lip 27 '15, 14:52
Cytat z Magdalena

Moja mama jest przekonana, że jej to ma pomóc, a zalecił jej to "jakiś" chyba bioenergoterapeuta, który określa czyjś problem na podstawie ksero zdjęcia danej osoby. 

 

Skoro widnieje tam ten znak co na pierścieniu atlantów i polecił jej to bioenergoterapeuta to jest to oczywiste niebezpieczeństwo. Pozbądź się tego z domu a Mamie wytłumacz, że to na pewno Jej w niczym nie pomoże a jedynie może zaszkodzić. Może warto wydrukować z internetu materiały o zagrożeniach duchowych płynących z takich praktyk i dać poczytać Mamie? Nie wiem, jak Twoja Mama podchodzi do spraw wiary i nauki Kościoła ale może to jakoś pomoże wpłynąć na Jej świadomość w tych kwestiach. 

 

http://www.pmbuk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=78:zagroenia-duchowe&catid=41:spowiedz&Itemid=37

Edytowany przez Monika Lip 27 '15, 14:55
Magdalena
Magdalena Lip 27 '15, 18:51

Mamie już dokładnie wytłumaczyłam, ta osoba, która poleciła jej to kupić podała jedynie numer telefonu do tego sklepu i podała co ma zamówić, niestety szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej to sprawdziłabym ten sklep, a tak 150 zł przepadło, będziemy próbować odesłać im to a jak nie to będzie to nauczka na przyszłość i chyba osobiście zniszczę ten przedmiot. Moja mama jest osobą wierzącą, która tak jak większość katolików chodzi w niedzielę do kościoła, kilka razy w roku do spowiedzi. Ale jest niestety łatwowierna.

Monika
Monika Lip 27 '15, 19:16

Jeżeli kupowaliście przez internet to macie 14 dni na odesłanie przedmiotu - nie mogą Wam odmówić zwrotu pieniędzy.

Helena
Helena Lip 27 '15, 20:22
Magdaleno, przypadek znany i chyba wiem kto polecił Twojej mamie ten odpromiennik. Możesz go spokojnie zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny zwrotu. Odzyskasz pieniądze. Dacie wiarę, że ja po raz pierwszy słyszę o jakimś pierścieniu atlantów ? Nie mam pojęcia co to takiego i nie miałam z nim styczności nigdy.
marek
marek Lip 27 '15, 20:39

Pierścień Atlantów to bzdura wyssana z palca. Stał się niezwykle popularny ok. 10 lat temu.  Na szczęście jego "sława" zanika.

http://egzorcyzmy.katolik.pl/wladca-pierscienia/

Edytowany przez marek Lip 27 '15, 20:48
Magdalena
Magdalena Lip 27 '15, 21:48

Kupiony był przez internet, liczę właśnie na uczciwy zwrot pieniędzy, ale moją mamę przestrzegłam już. Dobrze, że jego sława zanika, ale i tak trzeba zachować czujność w takich sprawach. Dziękuję za odpowiedzi.

Magdalena
Magdalena Lip 27 '15, 21:51

Aha znalazłam też tego zielarza, który to polecił, do ziół akurat nic nie mam bo sama zanim sięgnę po leki, to najpierw próbuję domowych sposobów, ale z kupowaniem takich akcesoriów trzeba uważać.

Strony: 1 2 »