Loading...

Aktualizacje strony | Forum Nowenny Pompejańskiej

marek
marek Sie 1 '14, 21:12
witam.

jak wiemy, nie działa czat. to skutek nieudanej aktualizacji. W najbliższym czasie postaram się przeprowadzić drugi raz aktualizację skryptów (niedziela/poniedziałek). W soboę rano strona może chwilow nie działać z powodu innej aktualizacji bezpieczeństwa. 

DzięŻi za cierpliwość :)


marek
marek Sie 9 '14, 14:57

druga aktualizacja raczejz powodzeniem

- dziala czat

- czat jest zintegrowany z wiadomosciami

- dodawanie zdjec w panelu po prawej chwilowo jeszcze nie dziala - trzeba wejsc do zdjec - http://zywyrozaniec.pl/photo/viewlist/latest i tam dodac

- poprawiony edytor do wpisywnaie tresci

- pare poprawek technicznych i bezpieczenstwa

I na koniec komunikat odnosnie wiadomosci - aktualizacja wymagala wyczyszenia wszystkich straych wiadomosci. Bylo ich ponad 75.000! Powodowalo to blokowanie serwera i niemoznosc akutalizacji bezpieczenstwa.

dlatego skrzynki ze starymi wiadomosciami sa puste. Zakladam, ze raz na miesiac trzeba bedzie wDkonac czyszczenie wiadomosci starszych niz miesiac.

Dalsze poprawki - jak przewiduje - naniose dzisiaj wieczorem, a przy tej okazji dodam kilka skryptow ulatwiajacych zycie.

marek
marek Sie 9 '14, 20:45

Niestety, wtyczka do zdjęć coś knoci - co jeszcze naprawiam. Działa to na jednych przeglądarkach, an innych nie. 

Dlatego prosze o cierpliwość i ew. spróbowanie z inną przegladarką.

marek
marek Sie 9 '14, 20:58

To blokada javascript, wyłączyłem chwilowo wadliwe zdjecia. Odswiez prosze przegladarke kilka razy, zobcz, czy zaskoczylo

marek
marek Sie 9 '14, 21:09

Musimy zatem przyspieszyc prace nad naprwianiem obrzkow-  co bez nich zrobimy? :)

marek
marek Sie 9 '14, 21:26

Ciąg dalszy aktualizacji:

1. nowa opcja: Prywatność. Dostępna w górnym pasku, pod swoim profilem. 

Opcje zmiany prywatności dotyczą tego, jak widza nas inni.

http://zywyrozaniec.pl/profile/privacy

Mamy opcję ograniczenia dostępnosci i aktywnosci pod naszymi wpisami, zdjeciami, filmami 

2. Opcja wyślij prezent - publicznie lub prywatnie

 

3. Dodatkowo rozwiazany problem z kodownaiem znaków w powiadomieniach na e-mail. Czasami to kodowanie było źle odczytywane przez przeglądarki.

marek
marek Sie 9 '14, 21:28

To ze zdjeciami -  wina programisty - przeoczyl blad i cos szwankuje

Edytowany przez marek Sie 9 '14, 21:28
marek
marek Sie 9 '14, 22:06

Zmiany na profilu:

1. Widzimy, kto nas ostatnio odwiedził

2. Widizmy, cot dał nam prezent

3. Na tablicy mamy opcję dodawania znajomych - przez mail i facebooka, przeg google jeszcze wymaga dopracowania

marek
marek Sie 9 '14, 22:21
Inka
Inka Sie 9 '14, 22:57

Dziękuję za te zmiany i pracę nad nimi:)

Besia
Besia Sie 10 '14, 01:01

Ja dopiero zajrzałam i połapać się nie mogę ;( Nie mogę komentować ,tylko polubić mogę ..

marek
marek Sie 10 '14, 01:07

Czy komentowanie nie działa na stronie głównej czy w innych miejscach?

PS. Powinno działać. Dlatego prosze o odświeżenie pamięci przeglądarki tak z 5 razy przyciskiem F5, a jeśli  nie pomoże, to wyczyszczenie cache (lub wyzerowanie z pamięci podręcznej).

Besia
Besia Sie 10 '14, 01:09

Na stronie głównej , ,spróbuję ;)

Besia
Besia Sie 10 '14, 01:27

Dziękuję;)

marek
marek Sie 10 '14, 12:10

Naprawiłem (chyba) zdjęcia. Jeśłi nie bedzie coś działać, prosze o kontakt.

marek
marek Sie 10 '14, 12:48

Tutaj dodałaś jako załącznik. Tę opcję schowam, bo tu nikt z załącnizków nie korzysta. 

Zdjecia możesz dodać w menu po prawej – Dodaj treść >> Zdjęcia. Wtedy pojawią się na stronie głównej oraz w Zdjęciach.

Do wpisu dodaj zdjęcie klikając na ikonkę z aparatem forotgraficznym - na pasku formatowania. Wtedy trafi bezpośredni do wpisu.

 

marek
marek Sie 10 '14, 13:01

Zobacz tutaj na obrazku. 

Jeśli nie widzisz paska formatowania, odśwież preglądarkę kilka razy albo zresetuj jej cache  (żeby wyczyściło pamięć po poprzedniej stronie).

marek
marek Sie 10 '14, 13:12

Zobacz tak:

1. Kliknij na dodawanie zdjęcia - ramka po prawej

2. Przeciągnij / dodaj zdjęcie w ramce

3. A pod spodem wprowadź opis. 

Wtedy pojawi się na tablicy i stronie głównej - zdjęcie z tekstem.

 

marek
marek Sie 10 '14, 13:12

Zobacz na mojej tablicy: 

http://zywyrozaniec.pl/user/admin

marek
marek Sie 10 '14, 15:47

Dodałem nową wtyczkę.

Strony: 1 2 3 »