Loading...

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Besia
Besia Wrz 6 '14, 01:02

15 września obchodzimy święto Matki Bożej Bolesnej serdecznie zachęcam do odprawienia przed tym dniem nowenny do Matki Bożej Bolesnej ,od 6 do 14 września.

http:///...lesnej&Itemid=79

Lena
Lena Wrz 7 '14, 10:30

W Książeczce do nabożenstwa znalazłam Nabożenstwo do Matki Bożej Bolesnej. Znajduje się tam 7 boleści Matki Bożej. Mam takie pytanie, czy to nabożenstwo można też odmawiać przed świętem Matki Bożej Bolesnej? Oraz, czy odmawia się ją w ten sposób, że 1 boleść przypada na 1 dzien, czy też wszystkie 7 Boleści trzeba codziennie odmówić. Przyznam, że wczoraj nie zdążyłam rozpocząć Nowenny a bardzo chciałabym jednak odmówić jakieś modlitwy poprzedzające to Święto. Z góry dziękuję za pomoc:)

Besia
Besia Wrz 7 '14, 10:34

Lenko Matka Boża na pewno ucieszy się z każdej modlitwy ;)

 

Karolina
Karolina Wrz 21 '15, 10:04
Nabożeństwo... W sumie nie wiem jak nabożeństwo, ale wiem o Różańcu do Siedmiu Boleści Matki Bożej - to jest tzw "mały Różaniec", czyli dopełnienie tego tradycyjnego. Matka Boża przypomniała o nim w 1982 roku w czasie objawień w Rwandzie w Kibeho - z tą modlitwą wiążą się bardzo konkretne obietnice (w dużym skrócie łaska szczerego, głębokiego żalu za popełnione grzechy, wstręt do grzechu w ogóle i lepsze poznanie własnych słabości). Modlitwa piękna, poruszająca. Jest kilka metod jej odmawiania - osobiście polecam tą ze strony sanktuarium w Kibeho - Mały Różaniec.