Loading...

Ważność modlitwy. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Karolina
Karolina Oct 20 '14, 19:53

Witam,

jestem kompletnie załamana, moją jedyną nadzieją była nowenna Pompejańska. Odmawiałam ją z wiara i ufnością, zbliża się koniec mojej pierwszej nowenny i wczoraj odmówiłam tylko tajemnicę bolesną. Resztę miałam odmówić później, miałam ogromne problemy i zawirowania tego dnia i zapomniałam. Obudziłam się rano i sobie przypomniałam! A do końca Nowenny zostało mi 10 dni. Dziś odmówiłam 6 różańców, za wczoraj cały i dzisiejszy. Czy te modlitwy się liczą? Czy prawie 3 miesiące modlitwy można wyrzucić do kosza? Mogę dokończyć tę Nowennę?

Jestem załamana.  

Ilona
Ilona Oct 20 '14, 20:14

Nie pisz o wyrzucaniu modlitwy do kosza. Matka Boża z pewnością tak tego nie odbiera. Ja moją 3 NP też przerwałam na 10 dni przed końcem. Radzono mi przeproszenie Maryi i odmówienie zaległego Różańca i dodakową modlitwę jako zadośćuczynienie. Ja tego nie zrobiłam. To zależy, jak będziesz się czuła kontynuując NP. Ja nie potrafiłam, ciągle myślałam, ze przerwałam i już. Matka Boża nie jest drobiazgowa  i nie wylicza nam ilości zdrowasiek, tak więc głowa do góry. Maryja jest z Tobą, Karolinko i nie masz powodu, aby się załamywać.

Monika
Monika Oct 21 '14, 08:13

żadnej modlitwy nie wyrzuca się do kosza!

W prawdzie nie powinno się przerywac Nowenny ani tez nie opuszczać żadnej z częsci Różańca ale skoro sie tak stało to chyba niema co rwac włosów z głowy tylko nadal się z ufnością modlić. Następnym razem po prostu trzeba być bardziej zdeterminowanym i ukierunkowanym na modlitwę. Najpierw ona a potem cała reszta.