Loading...

Różaniec jako ozdoba | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Besia
Besia Lip 18 '12, 23:30
Mam pytanie ,co myślicie o noszeniu różańców na szyji,co zauważyłam teraz jest w modzie zwlaszcza wsrod sportowców.
Besia
Besia Lip 18 '12, 23:59

Mnie się to nie podoba ,moim zdanie rózaniec jest do modlitwy ,a noszenie go na szyji nie służy raczej modlitwie .

Besia
Besia Lip 19 '12, 11:48

Nastała jakaś moda z afiszowaniem sie z różancami znanych ludzi ,nie chcę osądzać ,nie wiem czym się kierują ,czy wiarą ,czy modą .  

Oto jeden z przykładów

http://vipnews.pl/2011/12/20/rosati-z-rozancem-na-szyi/

Rosa del Cielo
Rosa del Cielo Lip 19 '12, 18:34
Ja też bym nie chciała osądzać, ale... to wygląda strasznie, jak ona tak pozuje do tych zdjęć.

"Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."
Besia
Besia Lip 19 '12, 19:22
Mnie różaniec kojarzy sie z pokorą i prostotą
Besia
Besia Lip 19 '12, 22:25

Ewuniu bardzo mi się spodobał ten cudowny medalik świętej Kasi ,tak przeważnie poważnie wyrażamy się o świętych ,a tak to pięknie brzmi i tak blisko ,a wogóle ja też noszę ten medalik.

 

Rosa del Cielo
Rosa del Cielo Lip 19 '12, 22:35
Ewo, też tak pomyślałam.
Ta biżuteria jest naprawdę śliczna, ale nie bardzo wiem, na jaką okazję mogłabym ją założyć...
No i nie trzeba od razu zdejmować modelce bluzki i robić "zmysłowych" zdjęć.

To może ja wspomnę o innej rzeczy? Widzieliście prace Soasinga Chamaillarda? Niektóre mi się podobają. Bo czyż jest inna kobieta na świecie, która zasługuje na miano superkobiety - SuperMaria przedstawiona jako depcząca węża, albo czy jest lepszy przewodnik - Maria-GPS? Obie prace tutaj: http://moda.kiiweb.com/super-maria/
Ale jak widzę prace tego artysty, na których jest zakonnik z głową lisa, niosącego niemowlę z głową owieczki, Marię-centaura połączoną z "My litle pony" czy Marię z głową "Hello Kitty", to mam naprawdę mieszane uczucia (delikatnie mówiąc).

http://www.google.pl/...sIUOmvFsLQtAbhy7iJAw
Ela
Ela Lip 20 '12, 11:34
Mnie przeraża to co się dzieje na świecie teraz. I nawet nie mam na myśli tych figurek czy temu podobnych. Myślę o codziennym, "normalnym" życiu większości ludzi. O tym, jak są źli, nieczuli, egoistyczni, zapatrzeni tylko w pieniądze, szybką przyjemność, osiąganą bez szacunku dla innych, zmienianie partnerów, bo ten mi się nie podoba, a tamten nie pasuje, a z tym chcę tylko seksu, oszukiwanie, wyzyskiwanie, poniżanie..... Ile można jeszcze wymieniać? Jak na to patrzę to mam ochotę prosić Boga o interwencję, o zesłanie tak wielkiego znaku, żeby ludzie się opamiętali. Bo ja w tym świecie się nie odnajduję. Tylko nie wiem czy to dobra droga chcieć czegoś takiego....
Besia
Besia Lip 20 '12, 12:06

Elu mnie też to przeraża i czułam się oamotniona w tym ,ale widzę ,że więcej jest takich wrażliwych ludzi ,myślę że możemy wiele zdziałać choćby modlitwą .

Pozdrawiam

Besia
Besia Lip 20 '12, 12:26
To prawda Ewuniu ,że z ludźmi tak jest ,ja też tego doświadczam ,kiedyś mnie to bolało ,teraz jakoś przywykłam i zrozumiałam ,że najlepszym przyjacielem jest Pan Jezus i na Niego można liczyć zawsze.
Ela
Ela Lip 21 '12, 21:25
Macie rację, że pozostaje nam tylko modlitwa.. Ja modlę się o nawrócenie pewnej osoby, ale im bardziej się modlę tym gorzej z tą osobą.. 
Ela
Ela Lip 23 '12, 00:01
Mam właśnie coraz częściej chwile zwątpienia, że tyle modlitwy i nadal nic... Chociaż nie wiem co u niego, dzisiaj dzwonił, ale byłam w kościele miałam wyłączony dźwięk w tel, oddzwoniłam, ale ma mnie zablokowaną, nie chce kontaktu co mnie boli... Ciekawi mnie po co dzwonił, 5 minut przed moim wyjściem z kościoła.. To mój były narzeczony, więc boli bardzo... Nie wiem co Bóg zamierza, ale to chyba coś bardzo pokręconego.. Ale chyba zeszłyśmy z tematu dosyć mocno :)
ps. Bardzo lubię jak ktoś mówi do mnie Eluniu :):) więc dziękuję :)
Edytowany przez Ela Lip 23 '12, 00:02
Ela
Ela Lip 24 '12, 23:38
Marzenko, ufam ufam, tylko to mi pozostaje :) Ostatnio mam mało czasu na modlitwę, w ogóle mało czasu... 
Małgorzata
Małgorzata Sie 4 '19, 19:33

Witam:)Mi tez nie podoba się noszenie Różańca na szyi. Choc czytałam świadectwa świętych, którzy nakładali opętanym różanie na szyję i ci doznawali ulgi lub uwolnienia. Ale to wtedy byla WIARA. Bez wiary -to malo skutkuje