Loading...

Modlitwa za kogoś | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
aneciak
aneciak Oct 29 '14, 06:51

Rewersie, ja zaczynajac pierwsza Nowenne tez bardzo tesknilam, oj szalalam z tesknoty, sciany wtedy moglam grysc i mialam podobne pytania do Ciebie. Bylo trudno, bardzo trudno, zloscilam sie i klocilam sie z Panem Bogiem, ale odmawiam juz druga NP, w innej intencji tesknota ma inny smak, nie zapominam o nim w moodlitwie, ale  wiem ze Bog ma dla mnie plan, byc moze w tym planie jest tez on, ale wiem tez ile musze w sobie zmienic, aby byc dobra matka i zona. Bog uciszyl moje emocje, rozhisteryzowania. Juz nie placze kazdego dnia, nie chodze smutna. Czekam, czekam i czekam, nic wiecej nie moge. Albo oddaje sie wszystko Bogu i wierzy ze On to pouklada albo probuje sie swoich sil. Tylko probujac swoich sil mozesz troche przeszkadzac Panu Bogu w Jego dzialaniu. Ja doszlam do jednego, moze nie sama z pomoca Boga i Ducha Swietego:) ze to jest czas dla mnie i dla Boga teraz i tu, a moim bylym Bog sie zajmuje w sposob tylko sobie wiadomy i nie powinnam sie tym zamartwiac.

Weronika JG
Weronika JG Oct 29 '14, 12:01

To jest jednak trudne zarówno do zrozumienia jak i do ogarnięcia w ogóle. Ale możliwe.

Mnie się chce płakać gdy czytam takie wątki jak ten, jestem nadwrażliwa i za bardzo się wczuwam :(((((

Dorota
Dorota Oct 29 '14, 18:31

To ciężki orzech do zgryzienia...

Ale jak będziesz tak opowiadał nam tajemniczo, to do niczego nie dojdziemy, bo ze względu na Twoje pierwsze wpisy odpowiadaliśmy na to, co nam odkryłeś w danym momencie. Teraz  już sie rozjaśnia , nie wiem czy przyjąłeś na siebie jej ból fizyczny czy duchowy, jeśli duchowy, to może być on być różny i też my, odpowiadający możemy iść po omacku znów. Jeśli fizyczny...było to Twoje pragnienie, spełniło się ale nie wszystko po Twojej myśli....Bóg zna Twe myśli...tak, jak napisałam wcześniej  - miłość pozwala na odejście tej drugiej osoby - i tę miłość okażesz , dziękując Panu za to, co otrzymałeś i nie zamartwiając się. Bóg  nie zostawi Cię samemu sobie, na owoce dalsze chyba musisz poczekać... 

rewers
rewers Oct 29 '14, 18:48

Ból duchowy - taki, który ściska serce.

aneciak
aneciak Oct 29 '14, 19:00

Rewersie bol duchowy tez ma dosc szerokie pojecie....

rewers
rewers Oct 29 '14, 19:04

Duchowy taki, że myśli się o kimś, jednak ta osoba oddala się od Ciebie

aneciak
aneciak Oct 29 '14, 19:10

Rewersie to z czasem stanie sie mniej dotkliwe izaczniesz nad tym panowac, oczywiscie z Boza pomoca. Moge zaproponowac http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/...wy-o-uwolnienie.html . Mi to bardzo pomoglo:)

rewers
rewers Oct 29 '14, 19:12

Tęsknić zawsze będę im dalej będzie

rewers
rewers Oct 29 '14, 19:15

Tęsknota to pozytywne uczucie, więc Bóg nie może mnie go pozbawić.

aneciak
aneciak Oct 29 '14, 19:19

Tesknota to jedno, a nieustanne myslenie o kims to drugie. Mysle (ale ja sie nie znam) ze tesknota, ktora nas przytlacza, odbiera radosc dnia codzienniego wcale nie jest pozytywnym uczuciem. Wrecz przeciwniie jest uczuciem destrukcyjnym, a skoro jest destrukcyjna nie pochodzi od Boga...

Dorota
Dorota Oct 29 '14, 19:22

Okey... Podjąłeś  Nowennę w intencji zabrania bólu duchowego drugiej osobie, coś jeszcze  czy - jak inaczej wyglądała intencja...? Czy jesteś w tej samej Nowennie teraz, czy to, o czym piszesz  to przeżycia z tej właśnie Nowenny...? Czy ta osoba była zniewolona...?

aneciak
aneciak Oct 29 '14, 22:24

A ja jeszcze dodam, ze Bog wie co robi. Renata ma racje. skad to wszystko wiesz?:) Mozesz sie buntowac na to co tu piszemy i wiem, ze oczekujesz, ze napiszemy, ze wszystko sie ulozy i to tylko stan przjciowy. Moze sie z nia nie ulozy. Przepraszam, ze to pisze. Ale calkiem niedawno bylam tak rozzalona, jak Ty!  calkiem niedawno bo tylko tydzien temu, ale cos sie zmienilo... nie chce teraz sie wywnetrznac. Darze do czegos zupelnie innego... Wiesz, dopiero dzis to zrozumialam... jestem po spowiedzi generalnej i wierze, ze to Duch Swiety (ale jak cos to wierze ze Dorota mnie sprostuje;p) na pierwszej randce, mimo ze bylam bardzo daleko od Kosciola i Boga (przypomnialo mi sie nawet miejce w ktorym tak pomyslalam) "Boze, wkoncu poznalam czlowieka ktory tez w Ciebie wierzy, ale tak jak ja sie pogubil, ale wierze ze pozwolisz nam stworzyc nam wierzaca rodzine i modlaca sie do Ciebie i dorpowadzisz nas do Siebie". Nie wiem co Bog z tym zrobi ale wobec mnie prosbe spelnil, nawracam sie! A moj byly jest pod Jego opieka i to tez wiem od Pana! Wiec po prostu ufaj

Dorota
Dorota Oct 30 '14, 06:43

Rewersie, zapomnij o moim pytaniu, czy dziewczyna zniewolona, nie widziałam tego " Duchowy taki, że myśli się o kimś, jednak ta osoba oddala się od Ciebie", przepraszam...

Przyjęcie takiego bólu przez Ciebie może wskazywać , że tę osobę skrzywdziłeś, coś zaprzepaściłeś może w stosunku do niej i masz ....poczucie winy,  raczej tak bym to nazwała. Ludzie często tak robią, świadomi skutków lub nieświadomi niekiedy, nie Ty pierwszy i ostatni. Stają jednak przed faktem dokonanym i niekiedy nie ma odwrotu, zwłaszcza wśród młodych to się zdarza. Ale podjąłeś Nowennę, Bóg na pewno ją słyszał, tak samo jak zna Was, wie o Was wszytko, wie co dla Was najlepsze.  Jeśli Ci naprawdę zależy , módl się dalej , ale najpierw sobie musisz wybaczyć. Przebaczenie sobie samemu  otwiera Bogu drzwi do wylania Jego Miłości , którą On, jak pisaliśmy, sam jest. To pierwszy krok , który powinieneś zrobić . Tęsknota , którą masz na sobie  -  pomijam fakt, czy to faktycznie jej tęsknota przez Ciebie przyjęta  czy tylko Twoja, to myślę nie jest istotne  - może Cię doprowadzić do większych złych rzeczy, bo otwiera furtkę Złemu. Musisz więc wybrać - walka albo poddanie się  Przebaczyć sobie samemu i trwać na modlitwie.

Wiesz co to jest modlitwa z mocą...? Ja ją rozumiem tak, modlę się z ogromną wiarą , z ogromnym zaufaniem , że stanie się to , o co proszę. Modlitwa moja nie może dotyczyć bowiem jakiejś grzesznej sytuacji, a Bóg nas kocha i pragnie dla nas szczęścia. Jedyne zwątpienie , jakie dopuszczam do mojej głowy to myśl, że wypełnienie mojej intencji nie jest dla mnie czy kogoś dobrem, albo, że inne większe dobro mogę uzyskać. Ale tę myśl tylko dopuszczam, nie celebruję jej ,...

Módl się więc z mocą! ...Gdybym była w Twojej sytuacji tak bym uczyniła, mam świadomość , że Bóg naprawdę czyni cuda i dla Niego nie ma nic niemożliwego.

rewers
rewers Oct 30 '14, 19:51

Proszę o modlitwę bym umiał sprawić uśmiech na czyjejś w twarzy, zwłaszcza w tych trudnych chwilach dla tej osoby.

Dorota
Dorota Oct 30 '14, 20:29

Oczywiście, Rewersie...już się modliłam dziś i będę wspierać Ciebie dalej :)

rewers
rewers Lis 4 '14, 08:32

Dziękuję za wsparcie i modlitwę :) Wiem, że nie będzie jak wymarzyłem, ale może będzie lepiej komuś dzięki temu :) szczerze dziękuję :)

rewers
rewers Lis 6 '14, 01:23

Powiedzcie, co zrobić by przez to, że czuje się coś do kogoś nie zranić go, a żeby ta osoba wiedziała jak komuś na niej zależy? Skomplikowane - wiem. Bo czemu to musi boleć, że się coś czuje do kogoś, a ten ktoś kto był dla kogoś miły itd. teraz odsunął się?  

Dorota
Dorota Lis 6 '14, 22:49

Napisać jej np. "Miłego" lub "Błogosławionego dnia", "Pozdrawiam " lub "Pozdrawiam w naszym Panu" co jakiś czas  , nie co chwila oczywiście. Podaję dwie wersje , świecka i chrześcijańską :)...

Dajesz tym samym znak danej osobie , że jesteś duchem przy niej, dajesz jej wsparcie swoje....Rewersie , dziewczyny też od czasu do czasu pragną odpocząć od kwestii uczuciowych, zwłaszcza , gdy maja z nimi mętlik w głowie.

Cierpliwość , nienarzucanie się ....chyba to  jest konieczne, by nie zrazić tego kogoś...

Ola
Ola Lis 20 '14, 14:09

Anno, jak długo trwa już Twoja nowenna?

Ola
Ola Lis 20 '14, 19:02

Zgadzam się z Renatą - 100% racji! Weźcie to pod uwagę dziewczyny!

Strony: « 1 2 3 »