Loading...

Intencja + zakończenie nowenny | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Justyna
Justyna Sty 8 '15, 21:39

Dobry wieczór wszystkim użytkownikom!

 

Zacznę od tego, że niedługo skończę swoją pierwszą nowennę. Czy tego ostatniego 54-go dnia należy nowennę po jej odmówieniu jakoś ładnie "zamknąć", zakończyć czy odmówić ją normalnie tak jak zawsze? Jakoś inaczej odprawialiście ostatni dzień nowenny? Może jakaś modlitwa na zakończenie, "przypieczętowanie", jakkolwiek to nazwać?

 

Kolejne moje pytanie dotyczy następnej intencji. Mam zamiar dać sobie trochę odpoczynku (jednak nowenna jest trudną i czasochłonną modlitwą) i rozpocząć kolejną nowennę.
Nie wiem do końca jak sformułować intencję. Chodzi o matkę mojego narzeczonego. Bardzo szanuję tę kobietę i wiem, że jest jego matką, jednakże czasami pewne rzeczy są nie do wytrzymania. Ona zawsze ma rację, zawsze wie wszystko najlepiej. Często powtarza, że "ona się nie wtrąca" lub "ona się nie chce wtrącać, ale...", jednak kiedy czegoś odmówię albo się nie zgodzę, kiedy mam inne zdanie i grzecznie o tym mówię to wiem, że zaraz gada coś na mój temat narzeczonemu. Boję się tego, że kiedyś może to w jakiś sposób wpłynąć na nasz związek.
Po ślubie zamieszkamy w tym samym miasteczku, na szczęście nie w jednym mieszkaniu, ale jednak miasteczko to jest małe i już boję się co będzie jeśli w przyszłości pojawią się dzieci.
Wiem, że Bóg i tak zrozumie moją intencję nawet jeśli nieco dziwnie ją ułożę, jednakże może ktoś doradzi mi jak można tę prośbę sformułować? Chciałabym żeby przestała się tak zachowywać i "dała nam żyć", zrozumiała, że jesteśmy dorośli i świetnie dajemy sobie radę oraz żeby narzeczony nie uległ jej wpływom.

Besia
Besia Sty 8 '15, 22:00

Witaj Justynko;)  Cieszę się ,że odmawiasz NP ;) Możesz po prostu zakończyć normalnie odmówić 54 dni i już ,a jak chcesz to możesz w jakiś sposób to uczcić to zależy od Ciebie ,nie ma jakiś wymogów ;)

Co do drugiej intencji to może po prostu o zgodę z przyszłą teściową ,albo coś takiego .

 

Luko
Luko Sty 8 '15, 22:23
Justyno ja tam zakończyłem normalnie. Później podziękowałem Bogu że udało mi się ją odmówić. A co do teściowej to się nim przejmuj nie Ty pierwsza i nie ostatnia masz takie problemy. A jak Cię tak denerwuje to przypomnij sobie jakiś śmieszny kawał o teściowej i uśmiechnij się w myślach. Pomaga zawsze w każdej sytuacji. Nie tylko gdy teściowa denerwuje.
Dorota
Dorota Sty 9 '15, 00:43

Justynko, może po prostu pomódl się o przemianę serca przyszłej teściowej.

Monika
Monika Sty 9 '15, 07:15

Jako piękne zakończenie Nowenny mogłabyś przyjąć Komunię Świętą w intencji dziękczynnej, za wytrwanie w modlitwie :)

 

Co do przyszłej intencji to myślę, że pomysł Renaty jest dobry :) Temat teściowych jest stary jak świat ale nie uprzedzaj się do swojej i nie odbieraj jej zainteresowania jako ataku na Twoją/Waszą wolność ;) Jasne, że teściowa nie może dyktować Wam, jak macie żyć i w przyszłości wychowywać swoje dzieci ale tu znowu zgodzę się z Renatą:

Cytat z Renata I nawet jeśli się z nią nie zgadzasz to może warto przynajmniej posłuchać (choćby tylko z grzeczności) i przemyśleć to co mówi. Zawsze można też dać bardzo wymijająca odpowiedź: "Mamo dziękuję za rady, pomyślę nad tym..." Potem dopiero ewentualnie robić po swojemu.

 

będzie to wymagało od Was wiele pokory ale zaoszczędzi Wam wielu niepotrzebnych nerwów :) 

asia
asia Sty 9 '15, 09:15

Oj dziekuje dziewczyny mimo , ze to nie ja prosiłam o radę ale mam podobną sytuację....  Staram się jak moge ale wychodzi różnie :) . Chociaż przyznam , że w trakcie odmawiania NP jest mi  dużo łatwiej dogadać się z teściową .

Justyna
Justyna Sty 11 '15, 18:54

Dziękuję Wam za propozycje i rady. Intencja wybrana. A pierwszą nowennę zakończę mszą świętą.

 

Besia
Besia Sty 11 '15, 19:58

Pięknie Justynko;)))