Loading...

Islam to pokój | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Książki i kultura
zbynio518
zbynio518 Sty 26 '15, 07:24

http://religie.wiara.pl/doc/2330719.Islam-znaczy-pokoj

zbynio518
zbynio518 Sty 26 '15, 08:11

Żadna religia monoteistyczna,Koran,Tora,biblia,nie dopuszcza zbrodni,terroru i mordowania niewinnych ludzi.Dżihad,czyli święta wojna służy islamiści do obrony wiary w ich proroka i Allacha w wypadku bezpośredniego ataku.Coś takiego miało miejsce w historii,były to wyprawy krzyżowe.Ale to nie ma żadnego przełożenia na to,co się dzieje obecnie i co wyprawia Boco haram czy państwo islamskie.Przecież państwa arabskie stworzyły koalicję przeciwko nim,odzegnujac się od nich.Przecież wierzymy w tego samego Boga.To zwyczajna banda zwyrodnialców,chcących bezkarnie mordować.Nie mają nic wspólnego z żadną religią na ziemi,bo nawet buddyzm,hinduizm i ich odłamy są przeciwne mordowaniu.

Anna
Anna Sty 26 '15, 12:04

Mnie się Islam obecnie kojarzy  z dawnym Chrześcijaństwem. Niby nasza religia nigdy do zabijania nie wzywała, a to ilu ludzi zginęło podczas wypraw krzyżowych jest dowodem na to, że ktoś gdzieś obrócił wiarę tylko i wyłacznie na swoją korzyść. Dokonał takiej, a nie innej interpetacji, nie w imię Boga, ale w imię fałszywego nawracania. Święta wojna i ta Ich obrona własnej wiary tak fanatyczna, że aż żądna krwi niewinnych, mnie przeraża.

 

zbynio518
zbynio518 Sty 26 '15, 12:07

Bo tu już rządzi szatan,nie wiara.

aneciak
aneciak Sty 26 '15, 15:48

Temat islamu jest dosc trudny. Artykuly sa tylko artykulami, a prawdy dojsc jest bardzo ciezko, biorac jeszcze pod uwage, ze jest sporo odlamow, a i w poszczegolnych krajach wiele sie rozni. Ale moge sie z wami podzielic tym co wiem od muzulmanow i nie imanow, ale normalnych, z ktorymi mam kontakt w szkole. Dla wielu "zbalamucenie" Chrzescijanki jest zaszczytem, oni ogolnie gardza Europa, cala nasza kultura, a siedza tu by zislamizowac Europe, a do tego wiele panstw po prostu ich utrzymuje, wiec nie musza pracowac. Zaszczytem jest zerwanie medalika z szyi u chrzescijanki czy chrzescijanina. Maja mannie na punkcie obyczajow, ale nie szanuja obyczajow innych krajow nawet tych w ktorych mieszkaja, czyli np. w stolicy Belgii na glownym placu nie mogla stanac choinka, bo to urazalo muzulmanow... to ze np jak sie wsiada do metra autobusu czy tramwaju i siedzi muzulmanin a na drugim siedzeniu jest torba, a ludzie stoja, nie jest niczym nadzwyczajnym, a jak zwroci sie uwage to mozna jeszcze oberwac. System szkolnictwa w Belgii zostal tak zmieniony ze nauczycielem moze byc kazdy, poniewaz wyksztalceni nauczyciele nie chca uczyc, bo muzulmanskie dzieci robia sajgon i juz w szkolach terroryzuja nauczycieli i rowiesnikow. I ich swieta wojna to nie sa tylko jakies zamachy... Oczywiscie sa i uczciwi ludzie, nie mowie ze nie, ale stykam sie z nimi na codzien i widze co sie dzieje.

aneciak
aneciak Sty 26 '15, 16:42

Bogusiu, tak, a Koran jest odwrotnoscia Pisma Swietego (zeby nie pisac doslownie), gdzies kiedys ogladalam jakis dokument na temat i byly prezentowane tam cytaty z Koranu, wlos na glowie je jezyl.

Agata
Agata Lut 22 '15, 17:15

http://www.poznajkoran.pl/koran/niewierni/  tu jest tekst koranu i to akurat o niewiernych. Ja się ich boję i nikt mi nie wmówi, że to religia pokoju.

Camilla
Camilla Sty 3 '17, 15:32

ANECIAK, masz rację temat islamu w dzisiejszych czasach jest bardzo ale to bardzo trudny, skomplikowany. Moim zdaniem dlatego, że wiele osób po prostu mało wie na jego temat. Niestety. Nie znają podstaw i często mylą i źle oceniają ludzi. Islam ma wiele odłamów, głównie kojarzymy go przede wszystkim teraz z terroryzmem, a to przecież nie do końca właściwa droga.