Loading...

Biznes dla młodego ! napisz swój pomysł Proszę :) | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Stanisław
Stanisław Oct 18 '15, 17:13
Szczęść Boże Kochani !!!


Jestem młodą osobą ,od jakiegoś czasu siedzę w kręgach biznesu. I powiem tak: jest bardzo ciężko... Ogólnie rzecz biorąc doświadczeni starsi ludzie mają gdzieś młodych i sami musimy dawać radę. Posiadam sklep już któryś z kolei. Wśród mojej konkurencji przeważają właściciele  zagraniczni co mnie bardzo denerwuje gdyż to ja płace podatki a oni niestety niskim kosztem utrzymują firmę w PL.

Chce zrobić teraz burzę mózgów i wymyślić co mógłbym sprzedawać lub jaką firmę mógłbym założyć??


Nie chce dorabiać się na rzeczach chodliwych niezgodnych z moją wiarą dlatego też jest ciężej. 


Serdeczne Bóg zapłać !  za pomoc i sugestie

Dorota
Dorota Oct 18 '15, 22:51
Szczęść Boże, Stanisławie :)
Myślę, że po prostu powinieneś zbadać swój rynek, trudno będzie komukolwiek coś doradzić, jeśli nie jest z Limanowej lub z okolic. W moim mieście, tak obserwuję , odbywa się to metodą prób i błędów i też nie jest za wesoło, młodzi tworzą sklepy ze środków unijnych , a po roku już ich nie ma, bo tyle trzeba , by tych środków nie musieć zwracać. W wielu przypadkach to normalne, bo sprzedają coś , czego pełno niestety  na rynku miejscowym akurat, a i spotkałam się z tym , ze młoda osoba utworzyła sklep obok drugiego, prawie z tym samym towarem, ważna jest wiec też lokalizacja danego sklepu, a na to niekiedy nie ma się wpływu, jeśli nie jest naszą własnością.  
Przychodzi mi jednak pomysł z czasów studenckich....myśmy chodzili po mieście i po prostu ludzi pytali, taką jakby ankietę robiliśmy. Jesteś młody możesz sam ją zrobić, albo wykorzystać młodych z rodziny czy znajomych. Pytanie typu , jakiego sklepu, z jakimi towarami  Pani/ Panu brakuje w naszym mieście . Może  znajdzie się możliwość, by taką ankietę zrobić na portalu miasta. Potem  przyjrzeć się wynikom, przemodlić , czy to Boże będzie i ...działać :)
Rafał
Rafał Sie 26 '16, 11:44

Najlepiej załóż sobie sklep na Allegro.Kilkanascie milionow potencjalnych klijentow:-)Sprzedac mozna wszystko,od pszenicy do samochodu:-)

rewers
rewers Sie 27 '16, 23:38

Pytanie, czy koniecznie chcesz zakładać sklep. Nie jest to jedyna forma prowadzenia działalności. Są też usługi. Zwykło się mówić, że poziom rozwinięcia kraju można na pierwszy rzut oka ocenić po procencie osób zatrudnionych w usługach. Może przy okazji robiłbyś coś, co Tobie przynosiłoby więcej radości.