Loading...

niechec do odmawiania nowenny | Forum Nowenny Pompejańskiej

Ada
Ada Lis 12 '15, 06:11
Witam Drugi raz w tej samej intencji odmawiam nowenne. Wczesniejsza byla troche zle odmowiona , wciaz mam nadzieje na wysluchanie, choc pojawiaja sie rozne mysli i emocje. Jest mi bardzo trudno ja odmawiac, pojawiaja sie zwatpienia, nienawisc, zal do Boga...nie moge sie skoncentrowac i bywa ze mowie po 12 czy tez wiecej "zdrowas" Kilka razy skonczylam po 24:00. Ostatnio tez ostatnia czesc druga tajemnice tez ukonczylam tuz po 24:00. Czy musze zaczynac nowa nowenne ?
Ada
Ada Lis 12 '15, 14:47
Dziekuje :)
Ada
Ada Lis 26 '15, 00:45
mam jeszcze pytanie. Dzis zobaczylam jak prawidlowo powinno odmawiac sie nowenne...Ja odmawialam tak(mialam napisane tak na obrazku): zawierzenie, intencja na koniec "Pod Twoja obrone"modlitwa koncowa i nawolywanie. Tak przy kazdej czesci. Czy moja modlitwa ma moc?...A i znow pozno tzn jeszcze pozniej skonczylam gdyz druga dziesiatke zaczelam po 24:00. Caly czas mam lek z tym czasem.
Ada
Ada Lis 26 '15, 22:27
Dziekuje :) jestem za nadto niespokojna.
Ada
Ada Gru 16 '15, 00:55
Mam wciaz problem z czasem...ostatnio jest gorzej. Wczoraj skonczylam po pierwszej w nocy..nie mialam sily , nie moglam sie skupic...musialam robic przerwy aby cos zjesc zeby moc sie koncetrowac i nie zasypiac. Dzis również koncze pozniej niz zwykle bo o 24:45 ...moge zaczac wczesniej jednak i tak to dolugo trwa... Caly czas odwlekam bo jest mi bardzo trudno sie skoncetrowac,odmawiam nawet po 20zdrowas ostatnio. To mnie frustruje. Czasem juz ze zloscia powtarzam modlitwe. Znow zadam to samo pytanie, czy moge dalej odmawiac ? Czy musze zaczac od poczatku?
Dorota
Dorota Gru 16 '15, 01:09

Ado, dzień nasz zaczyna się, kiedy wstajemy, a kończy , gdy kładziemy się spać. Nie możesz się frustrować więc, że nie skończysz przed 24 -tą, bo młodym ludziom zdarza się  to często. Jeśli nie zasypiasz nad Nowenną - może jesteś nocnym markiem (często w akademiku ja tak miałam i chyba mi to pozostało do dziś :)),, to nic złego się nie dzieje. Gorzej , gdy zaśniesz. Kontynuuj dalej więc. O tym pisał Administrator  tego portalu na pompejańska.rosemaria.pl ( to bratni portal).

Warto jednak się przyjrzeć , jakie powody  masz do późnego odmawiania i je usuwać, bo gdy zaśniesz to  problem nieprawidłowego odmawiania Nowenny może się pojawić.  Tu chodzi bowiem o naszą wytrwałość także.

Pozdrawiam i życzę pokoju :)

Edytowany przez Dorota Gru 16 '15, 01:16