Loading...

Odmawianie różańca - czy należy fizycznie trzymać różaniec? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika
Weronika Mar 3 '16, 20:50

Witam,

chciałabym się zapytać o jedną kwestię. Czy odmawiając różaniec powinnam mieć go fizycznie w ręku czy mogę cały różaniec odmówić na głos / w myślach? Często wychodząc na trening biegowy odmawiam w myślach różaniec (nowennę pompejańską) i nie wiem, czy fakt, iż nie mam go fizycznie w ręku nie wpływa na ważność modlitwy. 

Dorota
Dorota Mar 3 '16, 21:33

Witaj  Weroniko ...

Możesz  tak odmawiać, masz palce u rąk  w zamian przecież, są natomiast w Veritasach małe dziesiątki, którymi można się modlić idąc. W biegu jakoś sobie tego nie wyobrażam, ale jak dajesz radę , rozważać możesz w sumie przed.

Jacek
Jacek Mar 15 '16, 10:08
Ja pokonuję odległość do pracy odmawiając różaniec. Jako, że prowadzę trudno mi trzymać różaniec, zazwyczaj paciorki zastępują mi palce. Czasem też, czego mam świadomość zdarza się, że umknie mi czy to już np. ósma czy dziewiąta zdrowaśka...ale odmawiam tak jak czuję. Bóg to nie Prezes, a Miriam to nie księgowa. Bardziej interesuje ich co mamy w sercach w tym momencie, jestem tego pewien. :)
Marlena
Marlena Mar 21 '16, 19:39

Mam ważne pytanie, może ktoś wię... Czy Nowenne Pompejańską należy odmawiać przez 54 dni ciągiem? Pytam, ponieważ obawiam się, że dziś nie będę jej w stanie odmówić, mam silną migrenę od rana.

Piotr
Piotr Mar 21 '16, 20:18

Witaj Marlena, z tego co wiem to tak, 54 dni ciągiem.

Jestem przekonany że to działanie złego, aby Cię zniechęcić.

Zacznij odmawiać natychmiast a przyjdzie ulga.

Z Panem Bogiem

Piotr

Kasia
Kasia Mar 21 '16, 20:18
Nalezy. Jesli przerwiesz musisz zaczac od nowa
Weronika
Weronika Mar 21 '16, 21:33
Dziękuję za odpowiedzi, teraz mogę odmawiać Nowennę z pełnym spokojem :) Ps. Nowennę należy odmawiać codziennie, nie powinno się jej przerywać. Warto wytrwać do końca, sama doświadczyłam łask od Matki Bożej. Modliłam się o dobrą pracę i otrzymałam taką, o jakiej nie śmiałam marzyć! Poza tym różaniec daje ogromną siłę, dzięki niemu wróciłam na właściwą ścieżkę światła. Nawet jeśli nie otrzymałabym łask, o które prosiłam, to i tak byłabym bardzo wdzięczna za spokój serca, który mam obecnie. Namówiłam do odmawiania Nowenny kilku moich znajomych oraz mojego partnera. Ta nowenna uzależnia, jak się zacznie ją odmawiać to trudno jest skończyć na 54 dniach :)
Magda
Magda Kwi 2 '16, 10:36

Witajcie. Jestem tu nowa.

Weroniko. Ja też biegam....odmawiając koronki do Miłosierdzia Bożego, z Różańcem, fizycznie trzymając Różaniec w dłoni i przesuwają paciorki. Jest to jak najbardziej wykonalne :) przecież i tak masz dłonie wolne, więc jaki problem. Możesz oczywiście na placach odmawiać, taki Różaniec też jest ważny, jednak...powiem tak, jeśli spróbujesz biegać z Różańcem sama odczujesz różnicę. Poza tym ludzie widzą często w dłoni Różaniec, to jest dawanie świadectwa. I może ktoś dzięki temu przypomni sobie o nim. Nigdy nie unikajmy pokazywania w miejscach publicznych naszego Różańca, w pracy, na ulicy, gdziekolwiek jesteśmy.

Pozdrawiam. Z Panem Bogiem

 

Jaro
Jaro Kwi 2 '16, 15:15

Należy pamiętać, że różaniec nie może być pojmowany magicznie, jako przedmiot sam w sobie zatwierdzający modlitwę. Faktem jest, że jako poświęcony, jest przedmiotem znienawidzonym przez szatana - nie mówiąc już o samej modlitwie, lecz istota wagi modlitwy leży gdzieś indziej. Mam na myśli pokorę modlącego się (Ps 141, 2-3):

 Niech moja modlitwa będzie stale przed Tobą jak kadzidło; 
wzniesienie rąk moich - jak ofiara wieczorna! 
Postaw, Panie, straż moim ustom 
i wartę przy bramie warg moich! 

Edytowany przez Jaro Kwi 2 '16, 15:15
Jaro
Jaro Kwi 2 '16, 15:19

Należy tedy pamiętać, że Bóg nie patrzy na dewocjonalia w ręku, lecz na pokorę osób trzymających je w ręku i wówczas wysłucha modlitwy (Ps 102, 18 ):

 przychyli się ku modlitwie opuszczonych 
i nie odrzuci ich modłów.