Loading...

Problem z modlitwą | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Kwi 23 '16, 22:10
W trakcie odnawiania różańca nie odmawiam modlitwy " O mój Jezu" z własnego błędu i niewiedzy, jestem w trakcie 21 dnia części blagalnej, czy powinnam zacząć odmawiać nowenne od nowa?
Dorota
Dorota Kwi 23 '16, 22:17

Kasiu, tej modlitwy nie trzeba w ogóle odmawiać podczas Nowenny Pompejańskiej, to jest modlitwa fatimska, jej przy ułożeniu Nowenny nie było nawet. Spokojnie odmawiaj dalej :)

Niech Cię  Maryja pięknie prowadzi ! :)

Besia
Besia Kwi 23 '16, 22:17

Nie musisz Kasiu zaczynać od nowa .Nie trzeba odmawiać tej modlitwy ,ale to piękna modlitwa i na pewno nie zaszkodzi jak ją się odmówi ;)))

Edytowany przez Besia Kwi 23 '16, 22:27
Kasia
Kasia Kwi 23 '16, 22:26
Dziękuję bardzo za odpowiedzi! :) A jeżeli po 5 dziesiątce nie odmawiałam "Chwała Ojcu"?
Besia
Besia Kwi 23 '16, 22:34

Kasiu Chwała Ojcu odmawia się po każdej dziesiątce ,jak nie odmawiałaś to zacznij odmawiać dalej poprawnie ;)

Kasia
Kasia Kwi 23 '16, 22:50
Czyli jeżeli odmawiam nowenne to powinnam zacząć od nowa?
Besia
Besia Kwi 23 '16, 22:51

Nie Kasiu możesz odmawiać  dalej tylko dołącz ,,Chwała Ojcu " od teraz ;) Widzę ,że dopiero poznajesz modlitwę różańcową ,początki bywają trudne ,ale pięknie ,że się podjęłaś tej modlitwy;)

Edytowany przez Besia Kwi 23 '16, 23:02
Kasia
Kasia Kwi 23 '16, 23:08
No nie do końca poznaje, ale modląc się w kościele nie zwracałam szczerze mówiąc uwagi na niektóre rzeczy, oczywiście modlitwy są mi znane, pytam, ponieważ miałam wątpliwości czy powinnam nowenne zacząć odmawiać na nowo
Besia
Besia Kwi 23 '16, 23:20

To jesteś zaznajomiona trochę z różańcem ,Teraz jak już wiesz to odmawiaj poprawnie .

 

 

Edytowany przez Besia Kwi 23 '16, 23:43
anna
anna Maj 9 '16, 11:52
Witam.
Wczoraj odmawiałam nowennę pompejańską i zamiast 3 części ?(radosna, bolesna, chwalebna) odmówiłam 3 części radosne. Czy muszę nowenne zacząć od nowa??
anna
anna Maj 9 '16, 11:53
Witam.
Wczoraj odmawiałam nowennę pompejańską i zamiast 3 części ?(radosna, bolesna, chwalebna) odmówiłam 3 części radosne. Czy muszę nowenne zacząć od nowa??
Dorota
Dorota Maj 10 '16, 00:23
Dopiszę coś do tego, co Marcin napisał...

Jeśli Ania miała tę wiedzę jednak , nie do końca można powiedzieć , że to błąd , że powinna od nowa. Wierzymy przecież , że istnieje świat duchowy i może się zdarzyć, że np. Maryja  sama nas pociąga do tej tylko  Części ( pragnie np.  byśmy przeżywali radość tego dnia  ), podobnie jak diabeł nam  to może zakryć przed nami, że odmawiając tę samą część trzy razy  nie kapniemy się, chcąc  nas przez to wprowadzić w zamęt. Normalnie rzecz biorąc niepojęte jest bowiem takie odmówienie Nowenny , by zapomnieć , jaką część Różańca odmawiamy. Ania powinna sama tę kwestię rozsądzić w swoim sercu.
Piszę tak, ze względu na to , że Ania nie podaje , czy wiedziała , jak konkretnie odmawia się Nowennę i czy to był tylko ten jeden dzień taki ( pierwszy dzień Nowenny na przykład ).
Takie jest moje zdanie, gdyby takie coś mnie się wydarzyło, przeprosiłabym Jezusa i Maryję i poświęciłabym  więcej czasu na drugi dzień  na rozważanie  tych pozostałych części przy odprawianiu kolejnego dnia Nowenny.

Edytowany przez Dorota Maj 10 '16, 01:07
anna
anna Maj 10 '16, 21:39
To jest moja pierwsza nowenna a dokladnie 5dzien. Odmawialam ja bardzo późnym wieczorem ponieważ wczesniej nie miałam możliwości. Takze może i to bylo ze zmęczenia, nie wiem. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Ale następnego dnia jakoś dziwnie sie czułam ze taki błąd popełniłam. Dziękuję wam za odpowiedź.