Loading...

nowenna 9 pierwszych sobot | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Grzegorz
Grzegorz Cze 2 '16, 13:40
Szczęść Boże,
Od pewnego czasu chodzi za mną odmówienie tej nowenny. Odmówiłem juz NP w intencji ratowania rodziny, w intencji pracy i w intencji wypelniaenia sie woli bożej w moim życiu. Dwie zacząłem ale nie skończyłem.
teraz chę podjąć tę nowennę tylkjo nie wiem jak ją odmawiać. Znalazłem wiele stron jednak, nie wiem czy dobrze to rozumiem. Poprpszę o pomoc, pytania:
Czy uczestnictwo we Mszy św to tylko w pierwsze soboty miesiąca. czy codziennie. Nie mam mozliwości codziennie...Ja rozumiem to tak, że w każdą piersza sobote miesiaca uczestnicze we mnszy swietej z modlitwami wlasciwymi dla danej soboty. Codziennie odmawiam modlitwe, ktora jest wskazana jako modlitwa na kazdy dzien.
czyt powinienem tez powziac jakas pokute, czy rozaniec jest czescia tej nowenny i powinienem go odmawiac codziennie, albo jak moge?
Jestem troche sfrustowany moja sytuacja, ale skoro ta nowenna moze pomoc, moze warto ja zaczac...?
Grzegorz
Dorota
Dorota Cze 2 '16, 21:26
Grzegorzu...
Wiem, że  ta Nowenna 9 pierwszych sobót krąży po necie, wiele osób ją odmawia, ale ja nie znajduję jej zatwierdzenia przez nasz Kościół, szukałam go  kiedyś i dziś i nic nie ma .  Czyż nie lepiej odprawić nabożeństwo pięciu pierwszych sobót , które jest zatwierdzone przez nasz Kościół...? http://www.sekretariatfatimski.pl/...wszych-sobot-miesica lub tutaj http://paulini.com.pl/pierwsze-soboty-miesiaca/

Jak widać w obydwu modlitwy są przeznaczone tylko na te pierwsze soboty , a Różaniec -jedną część tylko w tym , co ja Ci podaję.
Edytowany przez Dorota Cze 2 '16, 21:31
Grzegorz
Grzegorz Cze 2 '16, 21:56
Dorota,
Dziękuję za odpowiedź, Wiesz ja chciałem tę nowennę 9 sobót odmówić niejako za moje ''stracone'' małżeństwo. Jest tam powiedziane w jednej z 33 obietnic że małżonkowie, nawet rozwiedzeni powrócą do siebie. Żona ode mnie odeszła, mamy razem 3 letnią córeczkę. jesteśmy już po cywilnym i w trakcie procesu kościelnego. Żona jest już w innym związku a ja jakoś tak cały czas mam w głowie że powinienem to odprawić. I nie wiem czy ty masz rację czy nie masz. Teraz troszkę zgłupiałem:)
Dorota
Dorota Cze 2 '16, 22:16
Zapytaj swego serca, czy czasem nie masz w głowie , bo np. na Sycharze ją odmawiają, czy też  polecają na bratnim portalu - pompejańska. rosemaria.pl , chodzi o to , czy nie kierunkujesz się czasem tym , czy jedynie faktycznie  ze względu na to , że tam jest ta obietnica...
Nie odciągnę Cię od odmówienia przecież , ale raczej będziesz odmawiał  ją na swoją odpowiedzialność.
Grzegorz
Grzegorz Cze 2 '16, 22:20
No tak na prawdę to wyłącznie dlatego:) ale ja wierzę w to,że każde zdarzenie w moim życiu czy mi sie podoba czy nie to jest wola Boga. On ze wszystkiego wyprowadza dobro, ale po swojemu. Zapytałem się o konkretną rzecz a dostałem odpowiedź i pomoc w innym kierunku. To tez nie przypadek:)A w Sycharze byłem i się zraziłem....Odmówiłem też NP w intencji naszej rodziny, o jej uratowanie ale cóż. Bóg ma inne plany, choc bardzo bolesne momentami z ludzkiego, w tym przypadku mojego punktu widzenia. Odmówię tę fatimską:)
Dorota
Dorota Cze 2 '16, 22:32
Odmawiaj , czy może inaczej - odprawiaj z sercem, nie miej w sobie złości ani na żonę ani na tego , który jest z nią teraz.  Skupiaj się bardziej na Jezusie i Maryi, to jest najważniejsze na modlitwie, bo to spotkanie z Nimi.
Otulam modlitwą +
Grzegorz
Grzegorz Cze 2 '16, 22:53
Dziękuję:)