Loading...

Różnica między trzema, a czterema tajemnicami. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Mateusz
Mateusz Wrz 5 '16, 16:13

Tutaj mam pytanie do szerszego grona osób odmawiających Nowennę Pompejańską. A mianowicie waszym zdaniem czy jest u Was w życiu duchowym, rodzinnym, zawodowym różnica między trzema a czterema odmawianymi tajemnicami? Czy są jakieś widoczne aspekty, może czas? Czy kierujecie się wybierając odmawianie 3 albo 4 tajemnic? Czy u Matki Bożej jest zasadnicza różnica czy modlę się 3 czy 4 tajemnicami?

Dorota
Dorota Wrz 5 '16, 21:59

Mateuszu  , zapewne jeśli ktoś odmawia 4 części Różańca jest lepszym dobrem niż odmówienie 3 części i myślę, że  to, ile ich odmawiamy w jakimś sensie jest ważne, choćby dla naszego uświęcenia. Ale wierz mi , niekiedy jedno Zdrowaś Maryjo potrafi całym piekłem wstrząsnąć, a tak  mówi zresztą św. Jan Maria Vianey " . Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem." .

 

Mateusz
Mateusz Wrz 6 '16, 14:00

To jak jestem w 12 dniu odmawiania części błagalnej to mam ja przerwać i zacząć odmawiać 4? Czy gdy skończę tą Nowennę od następnej zabrać się za odmawianie 4?

Dorota
Dorota Wrz 6 '16, 14:18

Mateuszu,  w Nowennie Pompejańskiej mamy 3  części tylko, kiedy ona powstała nie było przecież Tajemnicy Światła jeszcze. Jest możliwe jednak odmawianie  Nowenny  z 4 częściami Różańca, musisz spojrzeć , czy dasz radę, aby Cię  Nowenna nie zamęczyła.  Modlitwa bowiem to radosne spotkanie z Bogiem, Maryją , radosne a  nie jakaś męczarnia,  

Edytowany przez Dorota Wrz 6 '16, 15:09