Loading...

niewysłuchane prośby | Forum Nowenny Pompejańskiej

zalamana
zalamana Oct 20 '16, 13:18

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony......

 

Tak bardzo wierzyłam w słowa wypowiadane po każdym różańcu .Nie zostałam wysłuchana. Może i byłam spokojniejsza kiedy odmawiałam nowennę.....ale....dostałam w pupę tak , że mam wrażenie że Maryja śmieje mi się w twarz...na co liczyłam?? Że modląc się wymodlę cud hahahah tak bardzo ufałam Maryi Bogu......a zostałam nie dość że nie wysłuchana to poniżona......maksymalnie jak mogę. Straciłam cały dobytek życia...bo trzykrotne nowenny i błagania nic nie dały. Kościół modlitwy do Św. Rity...Módlcie się cuda się zdarzają.........niestety nie !!!!!!!!!!!!

Beata
Beata Oct 21 '16, 23:28
Może to właśnie jest ten czas w którym powinnaś zaufać Panu Bogu jeszcze bardziej... Nie wiem co się wydarzyło, ale napewno coś strasznego i rozumiem, że jest Ci bardzo ciężko. Nawet jeśli tego nie możesz narazie dostrzec to Maryja pamięta o Tobie napewno i napewno się za Tobą wstawia. Będę o Tobie pamietać w modlitwie! :)
Renata
Renata Oct 22 '16, 07:44

Bardzo często zapominamy, że modlitwa to nie jest tylko mówienie do Boga, najczęściej w postaci prośby, ale modlitwa to także (a może przede wszystkim) słuchanie Boga. Często chcemy traktować Go jak "skrzynkę życzeń" do której wrzucamy karteczki z naszymi potrzebami. To tak nie działa

Nie wiem co w Twoim życiu się wydarzyło, ale mam propozycję. Usiądź, albo uklęknij jeszcze dziś. Odmów jeszcze raz jeden cały różaniec bardzo powoli, a w miejsce rozważań różańcowych pomyśl o tej Twojej sprawie. W czasie tej modlitwy przyjrzyj się myślom które będą Ci do głowy przychodzić. Sama zobaczysz, że będzie tam podpowiedź.

Może trzeba będzie pójść do spowiedzi (często nie naprawione krzywdy są przeszkodą w otrzymaniu łaski Bożej), może w Twojej sprawie sama musisz podjąć jakieś konkretne kroki i Bóg przez dobrą modlitwę pozwoli Ci poznać Co  TY JESZCZE W TWOJEJ SPRAWIE możesz zrobić. Bóg nie działa na zasadzie "czary mary" ale często to my sami musimy podjąć wysiłek, by z Jego pomocą i błogosławieństwem otrzymać łaski.

Ale może być też i tak, że na obecną chwilę, rzeczywiście Twoja prośba (przynajmniej na razie nie może być wysłuchana) i może Pan pozwoli Ci to zrozumieć dlaczego.

Zaufaj.  Pozdrawiam

Renata
Renata Lis 27 '16, 14:16

W nowennie powiedziane jest jedno - zostanie wysłuchana jeśli jest zgodna z wolą Boga, czasem modlimy się o coś co mogłoby w konsekwencji, w przyszłości oddalić nas od Boga. Jakakolwiek modlitwa powinna wg mnie być jednocześnie aktem zgody na to co Bóg jako kochający ojciec dla mnie wybierze. Jeśli nie ma zawierzenia to jest załatwianie swoich interesów. Sama jestem na wielu płaszczyznach w bardzo trudnej sytuacji, ale ani nie jest to wina Boga tylko moja, bo takich a nie innych wyborów dokonałam w życiu, ani go o swoje nieszczęścia nie oskarżam. Gdybym całe życie go nie odstępowała, gdybym się modliła każdego dnia, słuchała Słowa, ofiarowała każdy dzień, nie wpakowałabym się w te kłopoty, w które się wpakowałam.

Ewa
Ewa Lis 28 '16, 19:17
Moze potrzebujesz spowiedzi swietej ....Nowenna dziala ale Musisz byc w lasce uswiecajacej...Nie znam twojej prosby ale jezeli modlisz sie o kogos kto Cie skrzywdzil lub rozczarowal Musisz najpierw mu wybaczyc .....Niestety to dwa Wayne warunki do spelnienia nowenny no I wiara w Boga...Ale to nie jest czary Mary pamietaj ze moze lepiej bedzie jak Bog zakonczy to inaczej niz sobie wysnilas ...A z biegiem czasu bedziesz za to wdzieczna...Poprostu Powiedz ufam ci Jezu ty sie tym zajmij I poczekaj pare tygodni najwyzej.....A zdazy si cud....Wiem bo sama to przezylam ...Odmawiam druga nowenne I wielkie cuda sie dzieja....Nie tylko te o ktore prosze...A rozancem (nie nowenna)Uzdrowilam bardzo bliska mi osobe .....Poprostu zaufaj Maryi I Jezusowi....