Loading...

Wielka Księga Aniołów | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Mirka
Mirka Lis 17 '16, 12:07

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. 

Przez ostatnie kilka miesięcy byłam oraz obecnie jestem :) czytelnikiem rosemaria.pl a teraz nawet forumowiczem. 

Zżyłam się Różańcem i Najświętszą Matką bardzo. 

Zastanawia mnie kwestia troszkę w innym temacie niż sam Różaniec i Nowenna ale wierzę w to, że znajdzie się tutaj wiele osób które będą w stanie odpowiedzieć. 

Kilka dni temu spotkałam się z pozycją pod tytułem Wielka księga aniołów, przejrzałam tę książkę i oprócz bardzo wielu aniołów wymienianych z imienia. Najbardziej zastanawiające jest to że mowa jest o rytuałach na przywołanie aniołów. 

Czy ktoś się spotkał z tą pozycją? Czy mogłabym poprosić o komentarz na ten temat? 

 

Edytowany przez marek Lis 17 '16, 14:30
marek
marek Lis 17 '16, 14:36

Witaj wśród nas. 

Te sprawy anielskie i diabelskie są dość delikatne, ale w ogromnym skrócie: Biblia podaje trzy imiona aniołów nie upadłych (tradycja coś jeszcze uzupełnia), i to jest podstawa. Objawienie zawarte w Piśmie Świętym. Książki, którą wskazujesz, nie miałem w ręku, ale domyślam się, że jak w tego typu książkach, jest tam cała litania imion i dopisanych historyjek, o pochodzeniu spirytystycznym , okultystycznym i ezoterycznym. 

Dla porządku polecam czasopismo o aniołach: http://kjb24.pl i książki Michalineum w tym temacie.. 

 

Mirka
Mirka Lis 17 '16, 15:43

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Pora zgłębić mocniej temat

marek
marek Lis 17 '16, 20:29

Tak, angelologia to ciekawy temat, choć książka ta zaprowadzi cię w odwrotnym kierunku, piekielnym, że tak powiem. Najlepiej wyrzuć ją do pieca.  :D