Loading...

Moja pierwsza modlitwa różańcowa | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Jak nauczyć się różańca?
Dawid
Dawid Sty 14 '17, 15:44

Witam. Jakiś czas temu zacząłem się uczyć różańca, jeszcze go nie odmawiałem,gdyż chcę zapytać o jedną rzecz. Czy modlitwę różańcową należy odmówić zaczynając od rozważań tajemnic radosnych? Czy tajemnice radosne są pierwszymi w kolejności tajemnicami które należy rozważać?

Gabriela
Gabriela Sty 14 '17, 16:03

Witam! W rzeczywistości tajemnice radosne rozpoczynają pierwszą z czterech części różańca. Jednak najlepiej zważać na dzień, w którym różaniec odmawiamy tzn. w poniedziałek i sobotę - część radosną, we wtorek i piątek - część bolesną, w środę i niedzielę - część chwalebną oraz we czwartek - część światła. Natomiast chcąc odmówić cały różaniec, czyli wszystkie 4 części w ciągu jednego dnia, to w kolejności: radosne, światła, bolesne i chwalebne. Pozdrawiam i życzę owocnej modlitwy.

 

Dawid
Dawid Sty 15 '17, 18:31

Teraz dwa inne pytania:

1.Czy jeżeli przez jeden dzień w tygodniu nie będę odmawiał różańca to muszę zaczynać od początku?

2.Które paciorki przy "Zdrowaś Maryjo" zaczynają modlitwę patrząc na różaniec z góry? Idąc zgodnie ze wskazówkami zegara czy odwrotnie jak np tu:

http://rozaniec.web-portals.pl/#rozaniec_video_jan_pawel_II ????