Loading...

Pytania odnośnie różańca | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Jak nauczyć się różańca?
Dawid
Dawid Sty 15 '17, 18:41

1.Czy jeżeli przez jeden dzień w tygodniu nie będę odmawiał różańca to muszę zaczynać od początku?

2.Które paciorki przy "Zdrowaś Maryjo" zaczynają modlitwę patrząc na różaniec z góry? Idąc zgodnie ze wskazówkami zegara czy odwrotnie jak np tu:

http://rozaniec.web-portals.pl/#rozaniec_video_jan_pawel_II ????

Dorota
Dorota Sty 15 '17, 21:17

Decydując się na odmawianie Nowenny Pompejańskiej winniśmy rozważyć , czy jesteśmy w stanie podołać odmawiać przynajmniej 3 Części Różańca przez kolejne 54 dni.  Nie należy więc zakładać, że zrobimy sobie dzień przerwy.  Są na pewno jednak sytuacje w naszym życiu , które nie pozwalają nam odmówić, np. jakiś ogromny ból organizmu, choć nie ma o tym w instrukcji Nowenny, to  moim zdaniem nie będzie to przerywało Nowenny, Nie wiem, czy jest to możliwe, ale może też się komuś zapomnieć. Myślę, że Maryja takie wyjątkowe sytuacje   zrozumie. Nie robimy natomiast takiej przerwy specjalnie.

Co do sposobu odmawiania , czy zgodnie ze wskazówkami zegara czy odwrotnie ...

Szczerze mówiąc nigdy  na to nie patrzyłam, nie zwracam na to uwagi,, to raczej nie ma wpływu na nic, ale jakbym miała patrzeć, to raczej zgodnie ze wskazówkami zegara. Nie znam , by było określenie aż takiego dokładnego rozpatrywania , jak odmawiać Różaniec, może to gdzieś jest ustalone, ale nigdzie się z tym nie spotkałam.

 

Dawid
Dawid Sty 16 '17, 10:16

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.