Loading...

Modlitwa na siedząco | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Dawid
Dawid Mar 17 '17, 09:13

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać o to czy Nowennę Pompejańską można odmawiać na siedząco? Jakiś czas temu zacząłem ją odmawiać, jednak czasami czuję że nie dam rady ustać i po prostu siadam, czasem lepiej mi się jest skupić kiedy siedzę. Nie wiem jednak czy taka modlitwa się potem liczy.

Roman
Roman Mar 17 '17, 09:33

jasne możesz i nawet na leżąco jeśli nie zaśniesz Pan Jezus powiedział  całe życie niech będzie waszą modlitwą  pozdrawiam

Aleksandra
Aleksandra Kwi 14 '17, 12:09

Myślę, że to nie jest problem. Inaczej jakbyś modlił się na siedząco z lenistwa lub po prostu nie chcę Ci się klęczeć, ale jeśli jestem w stanie skupić się bardziej wtedy w modlitwie i naprawdę nie dajesz rady klęczac to nie widzę przeciwskazań. Ja sama często modle się na siedząco/leżąco, bo mam dziecko i nieraz nie mam takiej możliwości klęczeć. :)

Kasia
Kasia Kwi 14 '17, 12:25

A ja czasem odmawiam spacerując ;p , albo jadąc autobusem. Uważam , że najbardziej liczy się zaangażowanie naszego serca w modlitwę. Takie rzeczy jak pozycja , to już sprawy mniej istotne ;) Choć wiadomo, że klęczenie wyraża nasz szacunek i skruchę.