Loading...

Jak się modlić | Forum Nowenny Pompejańskiej

Dawid
Dawid Kwi 6 '17, 15:09

Witam. Mam pytanie o to jak powinno się odmawiać Nowennę Pompejańską, gdyż mam pewne wątpliwości co do tego czy odmawiam ją poprawnie. Mianowicie, czy jeśli na początku modlitwy odmawia się modlitwy wstępne (Wierzę w Boga Ojca, Ojcze Nasz, 3x Zdrowaś Maryjo), to czy te same modlitwy wstępne muszę odmawiać jeśli przechodzę do następnych tajemnic? np, przy przechodzeniu z części radosnej do bolesnej? Czy może te modlitwy wstępne odmawia się tylko raz na początku?

Paweł
Paweł Kwi 6 '17, 15:16
Odmawiasz, tylko raz na początku. Potem tylko Ojcze Nasz przed każdą tajemnicą.
Dawid
Dawid Kwi 6 '17, 15:31

A jak jest z Modlitwą końcową ("Pod Twoją obronę...")?

Czy odmawiam ją pod koniec każdej części Nowenny Pompejańskiej? Czy tylko raz na koniec?

Paweł
Paweł Kwi 6 '17, 16:37

Odmawiasz po każdej części różańca.

Dorota
Dorota Kwi 6 '17, 17:06

Myślę, że nie jest konieczne odmawianie "Pod Twoja obronę" po każdej części , ale na koniec  całej Nowenny jeden raz wystarczy. Tak też wskazuje na to instrukcja z naszej bratniej strony http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/ , a tam jest :

Nowenna pompejańska krok po kroku 
  1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
  2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
  3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
  4. Następnie odmawiamy różaniecpiętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
  5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
  6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

 

Dawid
Dawid Kwi 6 '17, 17:58

Dziękuję bardzo za pomoc.Pozdrawiam.