Loading...

Czy trzeba rozważać tajemnice | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Piotr
Piotr Kwi 20 '17, 22:06
Witam chciałbym zacząć sam odmawiac różaniec a wcześniej tego nie robiłem. Czy każdą tajemnice trzeba rozważać i np czytać opis czy wystarczy po kolejnej dziesiątce powiedzieć nazwę tajemnicy. Jak kiedyś odmawialem rozaniec z koleżanką to ona tylko mówiła nazwę i zaczynała dziesiątkę. Z góry dziękuję za pomoc
Dorota
Dorota Kwi 20 '17, 23:10

Witaj Piotrze...

Najważniejsze w sumie jest właśnie rozważanie Tajemnic , bo poznajemy przez to lepiej Boga i Maryję , która nas prowadzi,  czy też Słowo Boże, gdy tylko fragment  dotyczący danej Tajemnicy przeczytamy. 

Piotr
Piotr Kwi 21 '17, 15:41
Czyli rozumiem ze samo wypowiedzenie nazwy tajemnicy nie wystarczy. Wiem ze na tej stronie dostępne są czytania do każdej z tajemnic. Czy wystarczy jak takie przeczytam?
Dorota
Dorota Kwi 21 '17, 16:52

Piotrze, Bóg poprzez nasze  samo czytanie  potrafi przyjść faktycznie do człowieka, ale samo czytanie uważam za niezbyt  dobre , nad słowami winno się choć przez chwilę zastanowić, co one mówią do nas, czy w ogóle o czymś mówią , a jeśli mówią to również warto się nad nimi zatrzymać. Słowa przeczytane mogą być w naszych myślach także podczas odmawiania poszczególnych Zdrowasiek  

Proponuję byś przed Różańcem pomodlił się do Ducha Świętego o Światło, o to by On się modlił w Tobie ,  z czasem  sam zobaczysz , że warto porozmyślać nad Tajemnicami. Twoją wolą jest , jaką metodę przyjmiesz .

Piotr
Piotr Kwi 21 '17, 19:22
Chciałby tylko żeby mój rozaniec był poprawny i prawidłowy. Niedługo chciałbym zacząć nowenne i musze się najpierw upewnić ze wszystko będę robił dobrze zanim zacznę ja odmawiac