Loading...

Modlitwa o rozeznanie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Ona
Ona Cze 12 '17, 22:04

Witam,

chciałabym was zapytać, czy macie jakąś sprawdzoną modlitwę na rozeznanie, ponieważ czuję w sercu spory dylemat i chciałabym zapytać Boga o to, co jest dla mnie dobrym wyborem. W związku z tym mam parę pytań. Czy osoby odmawiające modlitwę mogłyby opowiedzieć o tym, w jaki sposób otrzymały odpowiedź? Czy było to jakieś wewnętrzne natchnienie, czy też odpowiedź pojawiła się w śnie albo wszystko wyniknęło samo? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

Dorota
Dorota Cze 13 '17, 21:11

Kasiu, nawet jak ktoś ma modlitwę , która mu pomaga w rozeznaniu, to niekoniecznie ona musi dobra dla Ciebie. Najlepszą modlitwą jest modlitwa sercem , z głębi serca pochodząca , a która...? Najlepiej wybrać jakąś do Ducha Świętego z prośbą o światło. Może być to np. Tajemnica Zesłania Ducha Świętego, masz w niej Maryję i Pana naszego jednocześnie. Natomiast co do odpowiedzi Boga na modlitwę może ona być bardzo różna, ale jak przyjdzie jakieś wewnętrzne natchnienie , to i tak potrzebne rozeznanie od jakiego ducha pochodzi, znajomość Pisma Świętego jest wskazana.

Podam Ci dobry link , choć niekoniecznie zawsze podoba mi się styl mówiącego tam Michała, ale  to co mówi jest dobre.

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1620,jak-rozeznac-wole-boza-10-sposobow.html 

Ona
Ona Cze 13 '17, 21:36

Dziękuję bardzo za pomoc!