Loading...

Msza Święta za dusze w czyścu cierpiące. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Cze 22 '17, 12:18

Od pewnego czasu , bardzo często myślę o duszach czyścowych. Zaczęło się od tego, że w momentach, kiedy bardzo cierpiałam, albo przechodziłam przez jakiś trud, pojawiała się u mnie myśl, aby ofiarować to za właśnie za nie. I tak też robiłam. Potem zaczęłam za nie ofiarowywać najdrobniejsze trudności np. kiedy nie miałam parasolki i musiałam w deszczu przedzierać się przez miasto, albo gdy jechałam pociągiem 5h w przedziale ze szczelnie zamkniętym oknem i psem i wstydziłam się nawet odezwać czy można otworzyć okno ponieważ pies się poci..i wiele innych drobnych sytuacji. Potem coś mnie tchnęło abym ofiarowała za nie swoja Nowennę Pompejańską i tak tez zrobiłam, a teraz chodzi za mną myśl aby w ich intencji zamówić Mszę Świętą...tylko teraz moje pytanie jest takie. Zazwyczaj kiedy ludzie zamawiają msze za zmarłych , są to osoby wyczytywane po imieniu i nazwisku..a ja chciałabym zamówić msze św za dusze czyścowe , takie które najbardziej potrzebują modlitwy..czyli takie o których nikt nie pamięta, bądź też pochodzą z ateistycznych rodzin. Ale..Przecież nie znam ich danych...wiec jak ja mam to przekazać księdzu? Z drugiej strony zawsze podczas mszy św ksiądz sam z siebie po oczytaniu imion i nazwisk osób za których msza jest zamówiona dodaje "oraz za wszystkie dusze w czyścu cierpiące" więc...czy zamówienie takiej intencji przeze mnie ma w ogóle jakiś sens?

Dorota
Dorota Cze 22 '17, 17:56

Kasiu, intencja za duszami czyśćcowymi nie jest intencją grzeszną, więc nie widzę żadnego problemu  , aby takiej nie złożyć na Mszę Świętą. W moim kościele często słyszę taką prośbę " Módlmy się za dusze czyśćcowe  o radość wieczną  itp. .Intencja od (...) i tu nazwisko lub intencja anonimowa." Jeśli chciałabyś bardziej konkretne dusze ująć, też możesz to spokojnie uczynić. Jest to intencja jak najbardziej chwalebna.

Kasia
Kasia Cze 22 '17, 21:56

Ale..po co zamawiać Msze za coś co i tak nawet jak nikt nie zamawia jest wyczytywane..czy to im bardziej pomoże jak zamówi taką msze wierny ? Nie chciałabym , żeby w kancelarii parafialnej dziwnie na mnie patrzyli , kiedy będę ją zamawiać ;)

Dorota
Dorota Cze 22 '17, 23:12

Kasiu, ale to będzie Twoja osobista intencja , intencja którą zapragnęłaś. Jak są wyczytywane i Ty całym sercem jesteś w tym , to możesz nie   zamawiać. Z doświadczenia wiemy jednak , że jak coś pochodzi od nas , to nam bardziej zależy, niż jak jest to po prostu wyczytywane, jesteśmy przecież ludźmi i to słabymi ludźmi, często wiele rzeczy nam na Mszy Św. umyka. A ksiądz może się tylko ucieszyć, że ktoś oprócz niego myśli o duszach czyśćcowych, że ktoś zna wartość modlitwy czy Mszy za nie.