Loading...

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły | Forum Nowenny Pompejańskiej

Aleksandra
Aleksandra Cze 24, 12:57

Witam. Mam dwa pytania odnośnie tej nowenny.

1. Ile intencji można podać w jednej nowennie i czy intencja może być złożona?

2. W 9. dniu nowenny, na końcu jest modlitwa, w której przebacza się wszystko tym, którzy cokolwiek złego przeciwko nam uczynili. Jeśli nie umiem wybaczyć, a przynajmniej jeszcze nie teraz, nowenna jest ważna?

Ona
Ona Cze 24, 13:27

Wydaje mi się, że jedna nowenna dotyczy tylko jednego "węzła" zatem jednej intencji. Niestety, na drugie pytanie nie potrafie odpowiedzieć :( Ale na pewno znajdzie się tu ktoś, kto ci pomoże :)

Aleksandra
Aleksandra Cze 24, 14:29

Dziękuję za odpowiedź. :) Zawsze to chociaż jedna wątpliwość rozwiana. :) Zastanawia mnie, czy ta moja złożoność intencji jest dobra. Dotyczy tego samego, bo modlę się o osobę, na której bardzo mi zależy, ale wygląda to mniej więcej tak, że proszę o jego wewnętrzną przemianę, kontakt z jego strony i aby mnie pokochał. No i nie wiem, czy tak można... Ale przecież Matka Boska wie czego pragniemy, więc wie, że bardzo zależy mi na tych trzech kwestiach i że są powiązane, bo bez jego przemiany nie będzie pozostałych...

Dorota
Dorota Cze 25, 00:32

Olu, w tej Nowennie nie podajemy właściwie intencji , ale nazywamy określony węzeł -  problem, który w czymś nam przeszkadza.  Możliwym jest , że nie potrafimy określić tego węzła( w Nowennie pisze bowiem - Dziś oddaję Ci ten węzeł… (wymienić go, jeśli to możliwe) . Spójrz w ten sposób na to ,

Nie wiem , dlaczego piszesz , że w 9 dniu Nowenny  jest modlitwa o wybaczeniu, u mnie w książeczce  jest w 3 , w necie też tak widzę. Pisze tam jednak "Pomóż mi darować wszystkim (...) " , a nie "wybaczam". Poza tym to jest modlitwa prośby , słowo "wybaczam" nie oznacza , że wybaczyliśmy już (choć  może i tak się zdarzyć od razu), to jednak pomaga nam dojść do  pełni wybaczenia.

Aleksandra
Aleksandra Cze 25, 14:15

To widzę wszędzie jest inaczej... Znalazłam stronę, na której o wybaczeniu jest właśnie w 9. dniu, na zakończenie nowenny. I nie wiem już, czy dobrze się modlę... Mam problem w nazwaniu węzła, więc mówię po prostu, o co proszę, by problem się rozwiązał.

Dorota
Dorota Cze 25, 22:53

Co do nazwania węzła...nie przejmuj się, trudno jest niekiedy go określić.

Natomiast co przebaczania... poszukałam w necie i widzę póki co wszędzie w 3 dniu, nie wiem więc z jakiej strony korzystasz.  Jeśli nie ma zbytnich różnic, to raczej nieważne.

Aleksandra
Aleksandra Cze 25, 23:38

Masz rację, to jest w 3. dniu. Pomyliłam się. Zakręcona jestem już przez te trudne sytuacje i brak nadziei... 

Dorota
Dorota Cze 25, 23:51

Zdarza się :) Ale...

Jeśli się modlisz , to ufaj, że Maryja już działa. Jak? Jeśli będziesz cierpliwa, a Ona nas tej cierpliwości uczy, to zobaczysz . Tylko ufaj, a nie rozpaczaj .

Aleksandra
Aleksandra Cze 25, 23:56

Dorotko, ja modlę się o faceta, który strasznie zawrócił mi w głowie i nagle mu się odmieniło, dlatego tracę nadzieję... A zapomnieć o nim nie potrafię. Dawno tak się czułam, a właściwie nie wiem, czy aż tak kiedykolwiek. Tydzień temu napisałam do niego. Rzekomo nic u niego się nie zmieniło, ale ciągle myślę, że z kimś się spotyka. Może to moja obsesja, nie wiem. Obiecał, że będzie się odzywać, a milczy... Tak strasznie brakuje mi kontaktu z nim. :( Ale nie wiem czy powinnam sama cokolwiek robić. Odmawiam też nowennę pompejańską w intencji związku z nim  i jego Miłości do mnie. Kończę ją dopiero 27 lipca. Nic się nie zmienia na lepsze...