Loading...

zwątpienie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Magdalena
Magdalena Lip 7 '17, 20:24

Witam wszystkich.

Jestem nowa na forum, ale czułam, że chcę tu być, pisać.

Od kilku dni odmawiam Nowennę Pompejańską. Nie ukrywam, że jest to dość dziwne, bo mimo iż jestem osobą wierzącą nigdy jakoś specjalnie się nie modliłam.

Nowennę odmawiam w całości <3 części>, w swojej sypialni, mając na łóżku obrazek Matki Boskiej. Jest to... dziwna modlitwa... mam zamknięte oczy i zwykle przy trzeciej części Tajemnicy Radosnej się zaczyna.. całkowicie zasycha mi w ustach, zaczyna kręcić mi się w głowie, mam problem z koncentracją... ale wytrwam. Mam nadzieję, że moja intencja zostanie wysłuchana, bo nie wyobrażam sobie, co miałoby być dalej :( W ciągu dnia odczuwam wielkie zwątpienie, czy aby na pewno modlitwa da cokolwiek, czy nie zachowuję się jak psychopatka, a nawet taka myśl: "daruj sobie, nic to nie da".. .Ale nie chcę się poddać!!! Chcę poczuć choćby spokój wewnętrzny

Dwa dni temu sytuacja wyglądała tak, że ostatnie części odmówiłam po północy z przyczyn niezależnych ode mnie. Boję się, że Matka Boska nie wysłucha całości mojej modlitwy. Czy moje obawy mogą być słuszne? :( Podobno to wytrwałość i siła intencji są najważniejsze. Nie zamierzam przerwać Nowenny mimo wszystko, chociaż odmawia się ją coraz ciężej ;/ Wierzę jednak.. nadal wierzę

Ona
Ona Lip 7 '17, 22:29

Nie martw się, Maryja na pewno nie siedzi z zegarkiem w dłoni i nie sprawdza, czy ktoś nie przekroczył "magicznej" północy :) Co do trudności - sporo osób się z nimi zmaga, zwłaszcza w pierwszych dniach oraz części dziękczynnej nowenny, ale warto odmawiać dalej i się nie zniechęcać.

Dorota
Dorota Lip 7 '17, 23:52

Magdaleno, czas modlitwy to czas od naszego wstania do położenia się na spoczynek nocny, godzina dwunasta w nocy  nie jest w ogóle brana tu pod uwagę

Nowenna Pompejańska  nie jest łatwą modlitwą, w niej są trzy części Różańca ,  raczej zawsze spotykamy kłopoty , jakieś dręczenia na niej, szatan tej modlitwy bowiem nienawidzi. Tym bardziej starajmy się do niej stawać i wytrwać.

Warto też spojrzeć na swoje życie  w kościele, Msza Św. spowiedź  , jak również sięgać po Pismo Św. , to nasza obrona ..