Loading...

Odmawianie nowenny podczas innych czynności | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Damian
Damian Lip 28 '17, 17:09

Witam,

Zacząłem odmawiać nowennę pompejańską. Odmawiam ją przy codziennych czynnościach takich jak jazda autobusem, oglądanie telewizji, jedzenia itp. ze względu na to, że mam wrażenie, że normalnie nie dałbym jej rady odmówić. Czy ma sens odmawianie takiej nowenny ? Odmawiam ją w myślach. Już prawie kończę część błagalną. Czasami się gubię i przez to jeszcze raz odmawiam dla pewności odpowiednią tajemnicę. 

Jugi
Jugi Lip 28 '17, 17:39

witam, jasne ze mozesz :D ja tylko w taki sposob odmawiam bo inaczej nie bylabym w stanie :) nie wazne czy w myslach czy na glos, czy nic nie robisz, czy np sprzatasz.. wazne ze odmawiasz:)

Krzysiek
Krzysiek Lip 28 '17, 18:55

Tak, Jugi dobrze napisała. Ja zawsze tak odmawiam, ale zawsze bardziej jestem skupiony na modlitwie niż czynnościach :) 

Waleczna
Waleczna Lip 28 '17, 19:14
Ja przy jedzeniu i tv nie odmawiam, co do reszty - w autobusie, na spacerze itp. zdarza się ;)
Gabriela
Gabriela Lip 28 '17, 19:31

Ja pracuje na basenie. Całymi dniami pilnuje - patrzę na ludzi - w wodzie. Czasem muszę wyglądać na szurniętą, bo patrzę w jeden punkt i coś mówię pod nosem (nie potrafię odmawiac w myślach tak by się nie zgubić). Coś jakbym czarowała :D :D

Damian
Damian Sie 1 '17, 21:10

Ja często jak odmawiam właśnie nowennę w ten sposób to często się gubię, która dziesiątkę odmawiam i dla pewności często odmawiam daną dziesiątkę od nowa. I nie wiem czy to dobrze, że tak odmawiam, ale chyba lepiej tak niż wcale.

Damian
Damian Sie 11 '17, 21:09

To czy takie odmawianie jest dobre jak wyżej w poście napisałem ? Ponieważ często gubię się w dziesiątce różańca i zaczynam często ją od nowa ze względu na to, że słabo się na tym różańcu koncentruje jak odmawiam go wykonując inne czynności, ale inaczej wątpię, że dałbym radę go odmówić.

Dorota
Dorota Sie 12 '17, 13:39

Damianie, na pewno jest to lepsze  niż wcale, byle by modlitwy nie lekceważyć, włóż swoje serce w nią i nie wracaj  , jeśli Ci się wydaje , że za mało zdrowasiek odmówiłeś. Ja i zapewne wielu innych nie możemy z całą pewnością powiedzieć , że wszystkie zdrowaśki były odmówione w dziesiątce. I uważaj z tym wracaniem się , bo zły duch może Cię wpuścić w jakieś natręctwa. Jeśli uważasz , że dziesiątka skończona , to idź dalej i nie myśl , że Ci się coś wydaje, serce Twoje jest najważniejsze na modlitwie , nie jej formalność.