Loading...

Czy nowenna jest ważna. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Aleksander
Aleksander Wrz 12 '17, 00:34

Tematy przewijały się tutaj kilaka razy ale zapytam wprost o ile na początku Nowenny Pompejańskie były odmawiane przez mnie przed 24 to teraz w większości przypadków zaczynam je po 23 a kończę po 24. Nie rzadko zdarza mnie się zaczynać je o 24.Głównie zależy mnie an tym ,żeby wszyscy poszli spać i choć oni mnie nie rozpraszali.  Na dodatek jestem wtedy tak zmęczony ,że często się mylę , ale staram się ,żeby modlitwa była większa niż mniejsza. Kolejny aspekt do tej pory było to zwykle klepanie bez rozważań różańcowych na dodatek zawsze mnie jakieś myśli rozpraszały. Pytanie proste taka nowenna ważna czy zaczynać od początku. Intencja ważna dla mnie, ale z drugiej strony odkąd zacząłem odmawiać tą nowennę to sytuacja tak się komplikuje ,że wypadałoby mnie jeszcze z 4 odmówić w różnych intencjach.Do końca tej zostały mnie jeszcze cztery dni. I chciałbym się zapytać czy zawsze musi ona być odprawiana w formie klęczącej , bardzo często mam okazje odmawiać nowennę w pociągu lub  samochodzie , gdzie nikt mnie nie przeszkadza a ja jadę jako pasażer.  I ostatnie pytanie ,jeżeli Wasza odpowiedź będzie twierdząca ,ze jest jednak ważna i nie będę widział poprawy w sytuacji o którą się modlę to czy można odmawiać Nowennę w tej samej intencji po kilka razy? Jestem świeży w sprawie nowenny ponieważ robię to pierwszy raz.

 

I pytanie z innej beczki. Odmawiając nowennę tka późno w nocy , nie mam siły już odmawiać modlitwy wieczornej nowennę traktuje jako modlitwę wieczorną i mam pewne wątpliwości czy czasem od kilkunastu dni nie popełniam grzechu nie odmawiając modlitwy wieczornej.

Edytowany przez Aleksander Wrz 12 '17, 00:49
Krzysiek
Krzysiek Wrz 12 '17, 13:26

Modlitwa jest ważna :) nie musisz jej odmawiać ciągle na klęcząco, Możesz odmawiać chodząc, siedząc, nie ma to znaczenia i owszem możesz odmówić kilka razy w tej samej intencji. Ja obecnie odmawiam, aż 4 nowenny na raz i pewnie ktoś sobie pomyśli, że to jest przesada i za dużo, ale ja mam tak zorganizowany czas, że dla mnie to nie problem :) To jest dla mnie bardzo ważne oraz chcę mieć jak najlepszą relację z Bogiem.
Modlitwą też jest rozmowa z Bogiem, czyli przed snem możesz powiedzieć "Dziękuję Ci Boże za ten dzień. Uwielbiam Cię. Amen.
Wiara jest tutaj bardzo ważna :)

Edytowany przez Krzysiek Wrz 12 '17, 13:29
Waleczna
Waleczna Wrz 12 '17, 14:17

Możesz odmawiać i po 24, chodzi tylko o to, żeby zrobić to przed położeniem się spać. Pomyłki i rozproszenia się zdarzają, całkowicie chyba nie da się ich wyeliminować. Da się za to ograniczyć, starając się maksymalnie skupić na modlitwie i w tym pomocne są właśnie rozważania, dlatego polecam włączyć je do modlitwy. Oczywiście, że nie musisz odmawiać zawsze na klęcząco. Nikt też nie zabroni Ci modlić się w tej samej intencji po kilka razy, ale pojedyńcza nowenna też powinna wystarczyć..może po prostu jeszcze nie czas na jej owoce. Chociaż przyznam, że ja czułam potrzebę powtórzenia intencji. Cały czas noszę w sercu ważną dla mnie intencję, w której modliłam się w lutym. W międzyczasie odmówiłam 3 nowenny pompejańskie w innych intencjach, a o tamtej po prostu cały czas pamiętałam i prosiłam w innych modlitwach. Teraz odmawiam 5 NP i przyznaje, że postanowiłam odmówić ją w bardzo podobnej intencji jak ta z mojej pierwszej nowenny (brzmi trochę inaczej, ale chodzi o to samo). Tym razem jednak odmawiam 4 części różańca, a nie 3 jak do tej pory. :) Dokończ nowennę, wszystko się liczy. A wracając do kwestii zmęczenia - jeśli masz możliwość postaraj się podzielić nowennę w ciągu dnia, np. odmawiając jeden różaniec rano, dwa wieczorem.