Loading...

Czy jest jakaś różnica pomiędzy niedzielną Mszą świętą a Mszą, która jest odprawiana w dzień powrzedni? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Wrz 18 '17, 08:57

Pytanie, jak w temacie. Oczywiście , wiem że różnica jest taka że w niedziele  jest to nasz obowiązek wypływający z dekalogu. Chodzi mi jednak o to, czy jest jakaś różnica...nie wiem jak to ująć...w oddziałującej wówczas mocy Bożej czy łasce.. Bo...może to trochę dziwnie zabrzmi, ale zauważam , że na niedzielnych mszach świętych naprawdę ciężko jest mi czasem wytrzymać w kościele..musze się do tego zmuszać. Nie rozumiem tego gdyż, na mszach świętych podczas tygodnia , w których czasem uczestniczę nie łapią mnie takie stany. Wczoraj np.( niedziela) , aż 3razy próbowałam uczestniczyć w mszy, ale najdłużej udało mi się wytrzymać na niej do momentu kazania, gdyż już w momencie wyznania wiary, kiedy cały kościół zaczyna mówić credo, mnie się wewnętrznie coś zaczyna dziać..robie się niespokojna, roznosi mnie wręcz od środka niepokój i porywa mnie do ucieczki z kościoła. Często wtedy wychodzę . Czasem udaje mi się to przezwyciężyć.

Kasia
Kasia Oct 9 '17, 20:41
Ja myślę że żadna różnica, ponieważ każda msza święta przynosi owoc do naszego życia jakim jest słowo Boże, które chce nam przekazać Pan Jezus. Ja np nie odczuwam różnicy bo każda msza święta jest czyms pięknym. Cudem.