Loading...

SESA - Szkoła Nowej Ewangelizacji | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Wspólnoty katolickie
Paweł
Paweł Oct 26 '17, 11:07

Witam, chciałem poznać Waszą opinię na temat Szkoły Nowej Ewangelizacji, bo namnożyło się ostatnio tych wspólnot. Co o niej sądzicie, może jesteście członkami takiej wspólnoty.  I jak to się ma wg. Was do Matki Bożej, od której się już odchodzi i nie oddaje czci, tylko w samym centrum jest Bóg Ojciec, Pan Jezus i Duch Święty.

O sobie powiem, że nie należę do żadnej wspólnoty, lecz szukam obecnie wspólnoty formacyjnej, dzięki której będę mógł wzrastać w wierze. Natomiast w mojej miejscowości jest pod tym kątem tylko SNE. Byłem tam na kursie Nowe Życie, i czasami chodzę na spotkania modlitewne organizowane przez nich w kościele. I mam mieszane odczucia. 

dziadzus
dziadzus Mar 25 '18, 15:14

Daj sobie spokoj przyjacielu z nowymi ewangelizacjami.Jezeli juz napisales i zrozumiales ze oni odchodza od Naszej Kochanej Mamusi,tym bardziej unikaj tych wspolnot.

Nie bede sie tutaj rozpisywal o dzialaniu tych organizacji(np.neokatechumenat,stworzony przez cico i carmen,podaje przyklad) bo wiedze na ten temat mozesz  posiasc w internecie.

Nie daj sie wciagnac w modernizm ,jaki funduja nam protestanci.Gdy nie wiesz co robic gdy masz problem jedna czastka rozanca,a najlepiej caly rozaniec wskaze ci rozwiazanie.Z nasza Mama masz wszystko ,bez niej pozostaje pustka i masa organizacji i sekt ciagnacych ludzi na dno.

Pozdrawiam cie zostan z Bogiem

ps.Katolicy maja swoja ewangelie,nie potrzeba nam zmian.Nasza wiara jest objawiona Przez Boga ,a nie przez ludzi ,i tym sie roznimy od tych nowych ewangelizacji.

Nalezy tylko zaplakac ze uczestnicza w tym katoliccy duchowni

Renata
Renata Mar 26 '18, 21:43

Super odpowiedź, dziękuję, pozdrawiam