Loading...

Pytanie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
A.
A. Sty 1 '18, 18:46
Witam. Mam pytanie. Z tego co wiem NP można podzielić w ciągu dnia na części a nawet na dziesiątki. W trakcie odmawiania drugiej tajemnicy około godziny 15.00 zwyczajnie zasnęłam, ale obudziłam się godzinę później i dokończyłam różaniec. Czy Nowenna się liczy? Czy muszę zacząć ją od początku? Bo teoretycznie dzień się nie skończył, tylko się zdrzemnęłam. Pozdrawiam serdecznie.
Sebastian
Sebastian Sty 1 '18, 19:31
W takim przypadku możesz kontynuować odmawianie Nowenny :)
A.
A. Sty 1 '18, 19:39
Dziękuję. Życzę dużo dobrego i wielu łask Bożych w Nowym Roku.
Sebastian
Sebastian Sty 1 '18, 19:52
Bardzo dziękuję. Dla Ciebie też wielu łask Bożych i opieki Maryji każdego dnia 2018 roku :)
Andrzej
Andrzej Sty 2 '18, 17:40

Poniżej o NP mówi o.Szustak. Polecam. Rozwieje wszelkie wątpliwości. Modlitwa to nie magiczne zaklęcie. Z założenia modlitwa jest szczerą formą rozmowy z Maryją i Bogiem.

https://www.youtube.com/watch?v=7UMbe3ayLhE

Życzę wytrwałości w modlitwie :-)

Techniczny M
Techniczny Sty 2 '18, 18:58

Problem z wypowiedzią o. Szustaka na temat np jest jednak taki, że nie sięga do źródeł, zatem mówi czasem to, co mu wyobraźnia i rozsądek podpowiadają, czasem powiela, co gdzieś już napisano, przy tym zbytnio upraszcza. 

Oczywiście, różaniec możesz podzielić w ciągu dnia. Piszesz jednak o "drzemce". No więc tu o. Szustak się wyłożył i bagatelizuje takie sytuacje. Nie można modlić sie byle jak. Modlitwa = rozmowa z Bogiem. Spanie to spanie. Wyśpi się, a potem się pomódl. Inaczej rózaniec stanie się meczący i znerwicowany.