Loading...

Rozważania różańcowe | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Jak nauczyć się różańca?
Przemek
Przemek Sty 13 '18, 20:57

Witam,

Pomimo, że Różaniec towarzyszy mi od dziecka, jakoś nigdy nie zastanawiałem się na tym jak należy go odmawiać - chodzi mi o rozważania. Dopiero, gdy zacząłem odmawiać swoją pierwszą NP zacząłem czytać rozważania lub samemu je rozważać.

Mam jednak pytania co do rozważań:

1. Czy należy rozważać tajemnicę w trakcie jej odmawiania, czy też przed rozpoczęciem odmawiania danej tajemnicy?

2. Czy mogę rozważać to swoimi słowami, czy też powinienem raczej  korzystać z gotowych tekstów?

3. Czy mam się skupić tylko nad tym co dana tajemnica przedstawia, czy też mogę do tego "dokładać" te sprawy, które te tajemnice mają odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu?

Liczę na pomoc, bo zapewne moje Różańce odmawiane wcześniej, bez rozważań mają dla naszej Matki znaczenie, ale chciałbym, aby każdy kolejny Różaniec był jak najbliższy tej modlitwie o jaką prosiła nas Matka Najświętsza.

Andrzej
Andrzej Lut 14 '18, 22:21
Szczęść Boże To czy rozważać przed, czy w trakcie nie ma większego znaczenia. Fajnie to tłumaczy ojciec Szustak. Jednego dnia można skupić myśli nawet na jednej tajemnicy, co takowa wnosi, jak to rozumiemy. To trochę jak ze spacerem po lesie , im dalej w las tym więcej drzew. Myślę, że modlitwa to jednak forma rozmowy z Maryją, Bogiem. Tajemnice mają nam też "dawać " rozeznanie jak żyć. Polecam raz jeszcze o.Szustaka. Życzę wielu łask :-)