Loading...

Chcę zacząć żyć na nowo | Forum Nowenny Pompejańskiej

Patryk
Patryk Kwi 3 '18, 10:44

Witam. Mam 16 lat, za kilkanaście dni piszę egzamin gimnazjalny. Tkwię w fałszywej pobożności maryjnej, chcę z tego wyjść. Moje dotychczasowe życie opierało się przez kilka miesięcy na oglądaniu na yt filmików religijnych, bezsensownym czytaniu świadectw NP i modlitwie w oczekiwaniu na cuda. Czuję, że zniszczyłem sobie tym życie- myślę, czuję zupełnie inaczej niż kiedyś, nie potrafię czerpać radości z nadchodzących wakacji. W dodatku naoglądałem się w internecie głupot co niemiara, byłem w ośrodku psychiatrycznym z lękami na temat końca świata i niestabilnych czasów w Kościele. Chcę zacząć OD NOWA- znaleźć hobby, otworzyć się na ludzi, przeżyć wakacje z radością, bez nerwicy natręctw(bo też mam). Co mogę zrobić, aby na nowo, powolutku zacząć żyć normalnie? Dodam, że modlitwa raczej nie wchodzi w grę- jestem prawie fanatykiem w tych sprawach. Pozdrawiam

Helena
Helena Kwi 3 '18, 20:27

Może na początek usiądź,zastanów się na spokojnie o co Ci w życiu chodzi i czego oczekujesz od siebie, swojej wiary i Twojej relacji z Bogiem/z Matką Boską :) Jesteś w wieku, w którym przebudowa swojego "ja" jest czymś normalnym ;) PS: Dobrze, że dostrzegasz swój "fanatyzm" - to pierwsza mała zmiana ku lepszemu :)