Loading...

Czy depresja jest grzechem? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Maj 15, 19:24

Witajcie. Jako, że na drogę nawrócenia weszłam stosunkowo niedawno , nie do końca radze sobie jeszcze z sakramentem spowiedzi i rachunkiem sumienia. Mam do was pytanie, czy w konfesjonale powinnam wspominać o depresji? Czy popadanie w takie stany jest grzechem?

Marcin
Marcin Maj 15, 21:42

Witaj Kasiu,

Depresja sama w sobie nie jest grzechem tylko chorobą. Co do tego polecam posłuchać o. Adama:

https://www.youtube.com/watch?v=3arCAf72HdY

jeśli nie masz czasu słuchać całości to wątek o depresji jest po 3 minucie

Myślę, że warto wspomnieć o tym w sakramencie pokuty, bo to może być krok do przodu w walce z tą chorobę. Jednak warto pójść do kapłana, który będzie miał dla Ciebie czas ( w sensu nie w Niedzielę na mszy św. kiedy może być kolejka do spowiedzi) tylko może w tygodniu kiedy ludzi jest mniej. Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale w tych większych warto iść do zakonników np. dominikanów lub jezuitów. To jest tylko moja opinia, więc nie traktuj zbyt poważnie

Trzymaj się Kasia :)

Powodzenia

Kasia
Kasia Maj 16, 12:38

Dziekuje za Twoja odpowiedz.

Zastanawiałam się nad tym bo ostatnio rozważałam siedem grzechów głownych..i wycztałam , że kiedys zamiast lenistwa była wymieniona acedia , która jest opisana jako niemożność zaznania spokoju, dekoncetracja i apatia. Obajawia się przygnębieniem, smutiem, brakiem motywacji do działania, zniechęceniem, wyczarpaniem, wrażeniem duchowej pustki.Jakby nie patrzeć...to przecież tez syndromy naszej dzisiejszej depresji...

Ewa
Ewa Cze 9, 15:37

Jakiś czas też słuchałam jakiegoś vloga. W tym filmiku było napisane, że jeśli ktoś dobrowolnie oddaje się lenistwu to grzeszy, natomiast jeśli ktoś cierpi na depresję, czuje się apatyczny i zrobi choćby jakiś wysiłek, żeby np. zadbać o aktywny odpoczynek to jest to daleko milsze  Bogu niż gdyby taki wysiłek wykonała osoba całkowicie zdrowa. O ile się nie mylę to był filmik o. Adama Szustaka.