Loading...

Rozważanie tajemnic różańca co to znaczy? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Magdalena
Magdalena Lut 26 '13, 11:11
Czy różaniec musi być poświęcony? Bo ja nie mam poświeconego i nie wiem czy najpierw nie poświęcic przez rozpoczeciem nowenny?
Mariusz
Mariusz Lut 26 '13, 18:23
Różaniec to symbol, nie amulet. ja modlę sie różańcem "bez różańca" tzn. w pracy jak coś robię i ręce muszą mi służyć do odliczania dziesiątek.

Módl sie na niepoświęconym a przy najbliższej okazji poświęć. 

I tyle :)
Magdalena
Magdalena Lut 26 '13, 22:14
Ok dzięki :)
Jaskolka
Jaskolka Lut 27 '13, 01:22
Moim różańcem też są nieraz moje palce :) co do poświęcenia różańca-ja mam parę rzeczy do poświęcenia min. medalik. Tylko...nie wiem zbytnio jak to zrobić? Mam pójść po mszy na zakrystię ? Czy po spowiedzi? Trochę głupio mi tak zagadywać księdza, szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, a bardzo mi zależy na poświeceniu tych rzeczy.
Bernadeta
Bernadeta Mar 3 '13, 14:51
Ojej! Ja nie wiedziałam ,ze trzeba jeszcze mówić " O mój Jezu". i co teraz...
Mariusz
Mariusz Mar 3 '13, 14:59
Tak właściwie to "o mój Jezu" mówiłem dopiero w 3 NP- to nic takiego. Możesz dodać tę modlitwę od jutra.
Jerzy
Jerzy Mar 26 '13, 21:33
Jaskółko - "Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną)",

Co dzień odmawiamy jeden pełny różaniec a nie trzy. Jeden różaniec ma trzy/cztery części a jedna część ma pięć dziesiątek różańca. To i tak jest dużo, dziś odmawialiśmy na głos w rodzinie i zajęło nam około 50 minut.
Piotr
Piotr Mar 27 '13, 08:50
Pierwsze słyszę że się odmawia w NP "O mój Jezu..." ja odmawiam tylko Chwała Ojcu.... To jak to ma być bo już sam nie wiem:)
Mariusz
Mariusz Mar 27 '13, 17:07
Czułem taką "presję" że wszyscy dookoła odmawiają "O moj Jezu" a ja nie i zacząłem. Teraz już nie wyobrażam sobie różańca bez tej modlitwy :)
Strony: « 1 2