Loading...

Czy w ten sposób odmawiać nowennę pompejańską? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
iwona
iwona Kwi 20 '13, 14:00
Przez 27 dni odmawiamy cześć błagalną, kolejne 27 dni dziękczynną, jakie tajemnice wchodzą w czesc błagalną? jakie w cześć dziękczynną?

I mam jednego dnia odmówić 3 razy różaniec?

Bardzo mało się modlę na różancu prawie wogóle, ale chciałabym zacząć odmawiać nowennę i w niej wytrwać dlatego proszę o pomoc.
Jerzy
Jerzy Kwi 20 '13, 17:44
Nowenna Pompejańska składa się codziennej modlitwy zawierającej intencję, wstęp, jeden różaniec (składający się z trzech lub czterech części) i modlitwy końcowej która jest inne w części błagalnej i w części dziękczynnej. Wszystko to jest dokładnie tu opisane:  http://pompejanska.rosemaria.pl/...anska-krok-po-kroku/

Gdy mówimy odmawiam różaniec to na ogół myślimy o jednej części różańca która składa się z pięciu dziesiątek. W Nowennie trzeba odmówić przynajmniej piętnaście dziesiątek a można i dwadzieścia. Mając wprawę można odmówić nowennę w ciągu godziny i nie jest to stracone 60 minut. Pozdrawiam. 
iwona
iwona Kwi 20 '13, 23:31
Dziękuję serdecznie, za wskazówki chciałabym zacząć odmawiać nowenne, ponieważ natrafiłam na blog mamy dziewcznki Majeczki chorej bardzo chorej dziewczynka nie oddycha samodzielnie, mam córkę w podobnym wieku chciałabym żeby Matka Boże pomogła jej wyzdrowieć, i znów się uśmiechać, nie znam osobiście jej mamy ani tej dziewczynki to jej blog  http://ksiezniczka-maja.blogspot.com//2013/04/sepsa.html

Czy mogę np. 1 cześć odmówić rano, 2 w południe a 3 wieczorem?
Jerzy
Jerzy Kwi 21 '13, 08:24
Tak, możesz podzielić Nowennę na trzy części za każdym razem zaczynając od "Wierzę w Boga..." . Kiedy ustanowiono NP nie było jeszcze części "Tajemnic Światła" więc jej odmawianie nie jest obowiązkowe a odmawiają tylko te osoby które same zechcą. Musisz pamiętać że w każdej części podajesz tę samą jedną intencję. Ja sobie zrobiłem w Wordzie i wydrukowałem cały tekst z modlitwami i intencją i korzystam z tej ściągawki żeby się nie mylić. Intencja może dotyczyć jednej osoby, rodziny czy całego kraju ale musi być to jedna i ta sama w każdej części różańca. 
Weronika JG
Weronika JG Sty 13 '14, 08:19

Ja rozumiem to tak samo, więc dobrze rozumujemy. 

Ale jesteśmy rozumne;)

marek
marek Sty 16 '14, 09:11
Tak dla ścisłości, bierze się to stąd, że traktujemy 15 tajemnic różańca jako całość, stąd modlitwami początkowymi i końcowymi modlimy sie jednokrotnie. Jeśli spojrzymy na dawne rózańce, jakie czasem jeszcze noszą zakonnicy, to mają one 15 dziesiątek.
Natalia
Natalia Sty 16 '14, 14:37
Strasznie ciezko skupic mi sie na Nowennie...Podczas modlitwy nachodza mnie rozne mysli,wspomnienia,pytania o sens tego co robie....Mam wrazenie,ze tylko "odklepuje" modlitwe...Jak sobie z tym radzic???:(
Besia
Besia Sty 16 '14, 15:14

To spotyka większości wszystkich ,najważniejsze nie poddawać się :)

Dobrze jest też modlić się do Ducha Świętego przed modlitwą o pomoc w modlitwie :)

Natalia
Natalia Sty 16 '14, 19:56
Dziekuje za rady...Bardzo dziekuje
Besia
Besia Sty 16 '14, 23:18
Oj tak nie zawsze się da znaleźć ciszę ;(
MagdaR
MagdaR Lut 8 '14, 11:47
Witam, nie bardzo wiedziałam do którego zagadnienia pasuje najbardziej moje pytanie. Liczę na wyrozumiałość jeśli pomyliłam kategorię i mimo wszystko odp. 


Jestem w połowie odmawiania pierwszej NP, źle zrozumiałam sposób odmawiania i chyba popełniłam mały błąd otóż: 27 dni odmawia się część błagalną a kolejne 27 dziękczynną. Kiedy rozpoczęłam odmawianie zaznaczyłam w kalendarzu 27 dzień aby rozpocząć tą drugą część i tak zrobiłam. Dopiero po czasie zorientowałam się że 27 dnia powinnam odmówić ostatni raz błagalną a dziękczynną rozpocząć 28 dnia;/ Nie chcę przerywać z tego powody Nowenny, czy mam ją po prostu odmawiać o dzień dłużej ( i na końcu raz jeszcze pomodlić błagalnie). Proszę o wsparcie.

MagdaR
MagdaR Lut 8 '14, 12:02
Dziś jest ten 28 dzień, więc natchnęło mnie właśnie aby dziś odmówić cztery części różańca błagalnie ( te zaległe co powinnam wczoraj, a rozpoczęłam już dziękczynne) a od jutra dalej będę kontynuowała dziękczynną.


Dziękuję za odp i wsparcie :) Pozdrawiam.

Jerzy
Jerzy Lut 8 '14, 16:58
Odmów tę zaległą błagalną a potem odmawiaj dziękczynne i będzie dobrze :) . 
MagdaR
MagdaR Lut 8 '14, 17:59
Tak tez ZROBIĘ :) DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA RADY :)
MagdaR
MagdaR Mar 19 '14, 19:32
Witam, mam pytanie, odmawiam właśnie drugą nowennę Pompejańską . Natomiast dziś zupełnie przypadkowo natknęłam się na pytanie dot. nowenny i tam na pytanie dotyczące rozważania każdej z tajemnic zobaczyłam odpowiedź że każda tajemnica wymaga rozważenia.


Nie bardzo wiem jak to zrozumieć słowo "rozważanie". Mówię przed każdą dziesiątką nazwę tajemnicy i odmawiam 10 razy Zdrowaś Maryjo, oczywiście myśląc głęboko podczas odmawiania o modlitwie i o mojej intencji.


Czy powinnam jeszcze oprócz nazwy samej tajemnicy czytać rozważania z książeczki? nie zawsze przecież mówimy taką nowennę w domu ( a na pewno nie każdą część różańca)


Proszę o odpowiedź. Trochę zestresowałam się tym, ponieważ i tak napotykam wiele przeszkód aby odmawiać tą Nowennę (diabeł czyha) i  nie chciałabym aby to było powodem dla którego mam zacząć po raz kolejny. 

Jerzy
Jerzy Mar 19 '14, 19:41
Wymieniając nazwę każdej tajemnicy możesz przez krótką chwilę pomyśleć albo wyobrazić sobie to zdarzenie z Ewangelii którego dana tajemnica dotyczy. Są dostępne również w internecie rozważania tajemnic ale nie są one obowiązkowe. Widziałem również rozważania/porady pewnego zakonnika który właśnie pisał o tym żeby na moment zamknąć oczy i wyobrazić sobie jak się rozgrywała scena danej tajemnicy. Nowenna Pompejańska służy także naszej nauce głębszego przeżywania różańca a więc odmawiając dziesiątą pewnie będziesz  już mistrzynią rozważania a na razie się nie stresuj że źle odmawiasz.  


MagdaR
MagdaR Mar 19 '14, 19:54
Czyli nie przerywać, tylko mówić dalej? Tak jak napisałeś już teraz mówiąc dopiero po raz drugi Nowennę widzę że przeżywam ją znacznie głębiej od ostatniej. Wierzę że Maryja widzi że się staram. Oczywiście wymawiając nazwę tajemnicy myślę przez chwilę o niej choć nie ukrywam że nie raz bardziej skupiam się na tym aby diabeł nie skusił mnie i abym nie odpłynęła myślami  poza modlitwę. Dziękuję za radę i będę starać się jeszcze bardziej :)
Jerzy
Jerzy Mar 19 '14, 21:09
I właśnie o to chodzi żeby nie przerywać Nowenny nawet jeśli nam ciężko idzie. Ja miałem trudny początek czyli pierwszą NP a potem krótki kryzys w czasie piątej, czasem modlitwa zajmowała mi 3 - 4 godziny i kończyła się po pierwszej w nocy ale się nie poddałem. Teraz jest o wiele lepiej. 
zbynio518
zbynio518 Mar 20 '14, 07:17
To prawda Jerzy.Nawet 6 godzin jak w moim przypadku ,ale odmawiania,nie podawania się,podnosi na duchu ,samego siebie.
Adam
Adam Kwi 12 '15, 00:49

Witam, z opisu na pewnej stronie zrozumiałem jak widać nie poprawnie, że Intencję i "ten różaniec..." Odmawiamy tylko raz na początku Nowenny w danym dniu, w tej chwili odmawiam różaniec, właśnie w taki sposób (26 dzień): Na początku znak Krzyża, intencja, "ten różaniec.."  potem Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, a następnie rozbijam sobie 3 części różańca na 3 kolejne podejścia w danym dniu. Jednak każdy kolejny zaczynam od ojcze nasz na dużym paciorku i odmawiam kolejne tajemnice, tak zrozumiałem z opisu. Jednak ostatnio wyczytałem, że intencję oraz ten różaniec należy powiedzieć przed każdą kolejną częścią. Dodam tylko, że odmawiam ją solidnie i szczerze od 26 dni, nigdy nie przekraczając godziny 0.00 w nocy. Czy po mimo tego przeoczenia powinienem kontynuować Nowennę? czy muszę rozpoczynać ją na nowo?

Strony: 1 2 »