Loading...

15 modlitw - posłannictwo Św. Brygidy | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Maria
Maria Maj 16 '13, 13:43
Owszem, Eucharystia i Najświętszy Sakrament mi również dają ogromną moc.

Najtrudniej zawierzyć, tak do końca zaufać, porzucić swoje wizje i plany.

Nie widzę powołania do samotności, choć coraz częściej się o tym mówi, ale chyba Pan Bóg powołał człowieka przede wszystkim do małżeństwa - ten sakrament ustanowił jako pierwszy, o którym jest napisane już w Ks. Rodzaju. A następnie sakrament kapłaństwa. Nie przeczytałam w Piśmie Św. o powołaniu do samotności, choć można powiedzieć, że apostołowie chyba byli powołani do tego, ale nie wszyscy byli nieżonaci.

Generalnie chyba chodzi o to, żeby akceptować to co aktualnie Bóg nam daje.

Jeśli nie umiemy być szczęśliwi będąc samemu, to w małżeństwie ten stan raczej się nie zmieni. Tak mówią mądrzejsi ode mnie :)
Besia
Besia Maj 16 '13, 13:53

Mario masz rację ,ze nie łatwo jest zaufać do końca Panu Bogu .Ja modlę się Koronką ufności jak mam z tym problem

http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/index.php/pl/duchowosc/modlitewnik-mr/819-koronka-ufnoci

Maria
Maria Maj 16 '13, 14:27
Dziękuję Beato, jesteś niemożliwa, pozytywnie oczywiście :)

Nawet nie wiedziałam, że jest tyle rodzajów koronek.

Zatem mam kolejną modlitwę do kolekcji, przynajmniej prosta i króciutka.

Nie wiem skąd we mnie lęk przed zaufaniem, mam dziwne poczucie, że Bóg może ode mnie żądać czegoś czego ja nie będę chciała, ale przecież Pan Bóg jest łagodny i niczego nam nie narzuca.

Bóg zapłać +
Besia
Besia Maj 16 '13, 15:20
I jeszcze chciałam przypomnieć o Duchu Świętym ,który jest bardzo pomocny w rozeznaniu woli Bożej ,można swoimi słowami ,a można np. tak  Modlitwy do Ducha Świętego

,, O Duchu Święty, duszo mej duszy, uwielbiam Ciebie, oświecaj mnie, prowadź mnie, umacniaj, pocieszaj i pouczaj co mam czynić, rozkazuj mi. Poddaję się chętnie wszystkiemu, czego ode mnie zażądasz, pragnę wszystko przyjąć co na mnie dopuścisz, daj mi tylko poznać Twoją świętą Wolę. Amen ”.
__________________________________________________________

Mario dziękuję za ,,niemożliwą'' ,ale ja jestem tylko marnym prochem ,to Duch Święty jest niesamowity i przychodzi nam z pomocą w naszych ciemnościach .

 

No i mamy swoich wiernych przyjaciół danych nam do pomocy ,a tak często zapominamy o naszych Aniołach Stróżach i pozwalamy się im nudzić ,a One bardzo chcą nam pomagać.

 

Edytowany przez Besia Maj 16 '13, 15:45
Maria
Maria Maj 16 '13, 15:58
Zgadza się, Pan Bóg stawia na naszej drodze osoby, które nam pomagają.

Rzeczywiście coraz rzadziej modlę się do Anioła Stróża, a przecież Anioły istnieją.

Modlę się za to do Michała Archanioła, ale moim Aniołem stróżem jest mój parton :)


Ewelina
Ewelina Sie 13 '14, 09:58

Witajcie Kochani ;)
Wracając do tematu Tajemnicy Szczęścia - czy odmawialiście ją w jakiejś konkretnej intencji i jak ta modlitwa wpłynęła na Wasze życie i intencję, w której się modliliście? Szukam w miarę aktualnych świadectw i niestety ciężko jest coś znaleźć :/

Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Sie 13 '14, 11:42

Nie słyszałam aby odmawiac te modlitwy w jakies konkretnej intencji.

Sa to modlity wynagradzajace i czczące rany P Jezusa,za to co dla nas uczynił

Strony: « 1 2