Loading...

małżenstwo mieszane - modlitwa o nawrócenie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Anna
Anna Cze 10 '13, 15:21

Witam.

 

Z Nowenną Pompejańską zetknęłam się 2 lata temu i próbowałam ją odmawiać. Niestety często zdarza się, że mój dzień jest przepełniony obowiązkami i bywało tak, że zasypiałam podczas modlitwy przez co nie byłam w stanie ukończyć jej choćby raz. Rok temu zawarłam związek małżeński jedynie w USC z osobą innego wyznania. Z wiadomych przyczyn od dłuższego czasu nie przystępuję do Komunii Świętej. Pragnę powrócić do Kościoła poprzez zawarcie ślubu Kościelnego, jednak problemem jest wiara mego męża. Przed zawarciem związku mąż twierdził, że jeśli dość jasno przedstawię swoją wiarę i jej prawdziwość to przyjmie chrzest. Jednak jego rodzina i przyjaciele postarali się odciągnąć go od tych zamierzeń i wzmocnić przekonania do ich wiary.

I teraz mam pytanie:

1) czy jeśli nie przystępuję do Komunii Świętej (chodzę do kościoła na msze) to moja modlitwa będzie wysłuchana?

2) czy poprzez NP mogę modlić się o nawrócenie innowiercy?

 

Besia
Besia Cze 10 '13, 15:32

Witaj Aniu ,oczywiście ,że możesz modlić się za nawrócenie innowiercy. Nie przystępujesz do Komunii Świętej ,bo nie możesz ,ale chcesz tego ,chcesz ,żeby mąż się nawrócił i ,żebyście wzięli ślub kościelny to piękna intencja i na pewno Panu Bogu miła . 

Anna
Anna Cze 10 '13, 16:16

Dziękuję za odpowiedzi.

Renato, wiem że możemy wziąć ślub kościelny ale jest jeden haczyk: mąż musi zobowiązać się do wychowania dzieci w wierze chrześcijańskiej. I to jest problemem dla jego bardzo wierzących rodziców i reszty rodziny. Od kilku miesięcy starają się codziennie wpajać mu swoje racje a, niestety, mąż jest bardzo podatny na ich wpływy.

 

Świadomość, że żyję w grzechu powoduje u mnie pewną depresję, boje się Boga, tęsknię za spowiedzią i Komunią Św., płaczę podczas mszy gdyż nie mogę w pełni w nich uczestniczyć. Dlatego szukam sposobu aby mąż wyszedł spod wpływu rodziny a najlepiej aby się nawrócił, wtedy możemy przyjąć sakrament małżeństwa.

 

Jeśli ktoś ma świadectwo nawrócenia innowiercy dzięki NP proszę o powiedzielenie się. Lub jeśli są "specjalne" modlitwy. Będę wdzięczna :)

Besia
Besia Cze 10 '13, 17:51
Aniu kochana rozumiem Twój problem ,osobiście nie znam nawróconego innowiercy ,ale słyszałam o takich przypadkach ,tu wielka praca przed Tobą ,bo to nie łatwa sprawa .Co do ślubu kościelnego ,jest to rozwiązanie dla Ciebie ,bo byś mogła przystępować do Sakramentów ,ale ja mam przykre doświadczenie bliskiej mi osoby ,która taki ślub wzięła z osoba niewierzącą i było dobrze do czasu przyjścia na świat dziecka ,oczywiście na chrzest się zgodził tak jak się zobowiązał ,ale później bardzo utrudniał wychowanie dziecka w wierze ,wprowadzał wiele zamieszania ,tak ,ze dziecko już prawie dorosłe ,ale do kościoła przestało chodzić pod jego wpływem ,a małżeństwo się rozpadło .Nie piszę tego ,żeby Ciebie wystraszyć ,bo może akurat w Twoim przypadku będzie inaczej i wszystko pomyślnie się ułoży ,ale trzeba dużo rozwagi  .Tak ,że jak pisze Renata rozmawiaj z mężem ,tłumacz mu swoje potrzeby ,żeby sobie wszystko wyjaśnić ,żeby wiedział co czujesz .To nie są proste sprawy ,bo on ma swoją religię w której wyrósł ,ale nie jest to niemożliwe .Nie znam jakiejś modlitwy specjalnej ,ale różaniec ,koronka do Miłosierdzia Bożego pomoże bedzie też pomocna i Tobie w podjeciu odpowiedniej decyzji ,no i modlitwa do Ducha Swiętego ,polecam przed rozmową z mężem prosić Ducha Świętego ,żeby pomógł Ci .