Loading...

modlitwa od strony "technicznej" | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Monika
Monika Wrz 16 '13, 09:39
no własnie - nurtuje mnie takie pytanie: jak długo odmawiać jedną modlitwę ? wiadomo, że nowenna to 9 dni, ale np. litania czy koronka ? ile powinniśmy odmawiać dni, tygodni, miesięcy, żeby nie było za krótko ? czy w ogóle jakaś modlitwa typu własnie litania czy koronka może trwać za krótko ? czy takie "skakanie" z modlitwy na modlitwę jest miłe Bogu ? podoba mi się w NP własnie takie określenie czasowe - wiem, że ma trwać 54 dni i potem mogę zacząć od początku. A przy innych w/w modlitwach mam problem - przez jak czas odmawiać ? Bez przerwy ? Przez tydzień ? Istnieje jakieś wskazanie w nauce KK co do tego czy istnieje zupełna dowolność ? 

Chciałabym zacząć odmawiać z Mężem i dziećmi Koronkę do Najświętszego Serca Jezusa (o. Pio) ale zastanawiam się właśnie czy jest jakieś wskazanie ile minimum trzeba ją odmawiać.... 

Besia
Besia Wrz 16 '13, 10:12

Nie słyszałam o takich wskazaniach co do Litanii i czy Koronek ,myślę ,że można je odmawiać jak długo czuje się potrzebę ,czasami niektórzy modlą się latami  ,bo to ich ulubiona modlitwa .

Co do skakania po modlitwach to też nieraz się zastanawiałam ,znam sporo różnych modlitw ,wszystkie piękne ,myślę ,że to zależy od każdego inwidualnie ,jedni trwają wytrwale całe życie przy jednej modlitwie ,a ktoś inny potrzebuje zmian ,albo szuka czegoś odpowiedniego dla siebie .Czy podoba się to Panu Bogu ? Nie wiem,ale tak po swojemu myślę ,że każde spotkanie z Panem Bogiem jest mu miłe ,a każda modlitwa jest takim spotkaniem.

Jerzy
Jerzy Wrz 16 '13, 11:40
Z tego co słyszałem to o.Pio co dzień się modlił tą swoją Koronką ale ciągle prosząc za inne osoby. Ja ją odmawiam sporadycznie a moja żona codziennie. Nie ma reguły ale można podjąć zobowiązanie że będzie się ją odmawiać przez 9 dni w tej samej intencji, wtedy nowenna na pewno ma większą siłę.  
Monika
Monika Wrz 16 '13, 12:04
no właśnie wiem, że nowennę najlepiej odmawiać przez kolejnych 9 dni ale co np. z koronką ? Myślicie, że ustawienie takich ram czasowych, jak dla nowenny też bedzie dobre ? Pytam bo ja mogłabym codziennie modlić się jedną modlitwą ale ze względu na młodszych synów chciałabym im też urozmaicić czas spedzony na modlitwie i przy okazji pokazać, że jest dużo różnych, pięknych modlitw.