Loading...

To może pokucharzymy sobie ? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Iwona
Iwona Mar 12 '14, 12:08
Nie chce mi sie wlaczac ekspresu do kawy, zeby spienic mleko wzielam sloik po majonezie wlewam troche mleka albo mieszanke mleko plus smietanka do kawy i poczasam tym sloikiem az do spienienia.I mam Starbucks za 30 zlotych w wydaniu domowym .
Inka
Inka Mar 12 '14, 13:54
To coś dla mnie, dzięki wielkie;)) bo jak już pisałam bardzo lubię kawę i na pewno ten sposób wypróbuje.
Jerzy
Jerzy Kwi 19 '14, 17:18
Z tymi co nie mają czasu mogę się podzielić przepisem na domowy majonez w jedną minutę ;) Dziś pierwszy raz robiłem i smakuje rewelacja. Do tej pory ręcznie mieszałem majonez miotełką sącząc kropelkami olej aż mi ręka w przegubie odpadała. Robiłem z samych żółtek a białka czekały na lepsze czasy w lodówce. 

Teraz wbiłem całe jajko do szklanki od blendera, troszkę ponad 200 ml oleju zimno tłoczonego, dodałem łyżeczkę musztardy, troszkę soku z cytryny, soli i pieprzu. Kilka ruchów blenderem (góra-dół) na najwyższych obrotach i majonez gotowy. Smaczny i bez konserwantów.  

Besia
Besia Kwi 19 '14, 17:42
Dziękuję na pewno  warto zrobić swój majonez ,na pewno spróbuję ;)))
Jerzy
Jerzy Kwi 19 '14, 19:33
Mój pierwszy chleb pieczony na własnoręcznie wykonanym żytnim zakwasie. Mąka orkiszowa pomieszana z żytnią razową. Bez konserwantów, cukru i drożdży.   
Edytowany przez Jerzy Kwi 19 '14, 19:35
Dorota
Dorota Kwi 19 '14, 22:38
Oooo i to jest  dopiero kucharz, jak nie majonez to chleb!  Chleb  wygląda apetycznie a majonez....jak mi się zwarzy to wiesz....:)
Ech aż się zrobiłam głodna:(
Besia
Besia Kwi 19 '14, 23:00
Jerzy wspaniały chlebek Ci wyszedł ,gratuluję i smacznego ,oj ,a jak w domu miło jak pachnie pieczonym chlebem ;))))
Dorota
Dorota Kwi 19 '14, 23:12
Beti, ja już byłam przy lodówce i sobie postałam, bo post dzisiaj , a mój chleb kupiony. Ale jak zaczynasz o tym zapachu , to pamiętaj , że ja umiem kontemplować i ....przestań prawić o tym zapachu :))))
Besia
Besia Kwi 19 '14, 23:17

Ja też mam tym razem kupiony i mi nie pachne;( Dobra nie będę Ciebie męczyła ,hi,hi







Edytowany przez Besia Kwi 19 '14, 23:18
Jerzy
Jerzy Kwi 20 '14, 18:25
Reszta zakwasu już zasilona i szykuje się do następnego wypieku. Jak będę miał więcej czasu to spróbuję zrobić chleb nie z formy tylko okrągły ale wtedy dłużej musi rosnąć więc najlepiej wieczorem wyrobić ciasto a piec dopiero rano. Im dłużej się zakwas utrzymuje "przy życiu" tym lepszy chleb podobno wychodzi. Muszę zdobyć gęsty koszyczek do wyrastania chleba.  
Edytowany przez Jerzy Kwi 20 '14, 18:26
Besia
Besia Kwi 20 '14, 20:44

Tak czym dłużej zakwas się utrzymuje to lepiej ;)))

Oj prawdziwy z Ciebie piekarz ,no i kucharz też ;))))

Dorota
Dorota Kwi 20 '14, 21:28
No nie, to teraz mam  pytanie do Jerzego, bo ja chleba  sama nigdy nie piekłam, ale od jakiegoś czasu się przymierzam, bo widziałam w necie przepisy, a dziś spokojnie mogę pytać, bo już mnie nie ściska w żołądku :)
Tak więc Jurku kochany, co to za "gęsty koszyk do wyrastania chleba"...? A to nie w misce chleb wyrasta ?
Edytowany przez Dorota Kwi 20 '14, 21:28
Jerzy
Jerzy Kwi 21 '14, 00:02
W misce też wyrasta wstępnie a potem w foremce jeśli jest luźne ciasto albo w koszyczku jeśli ktoś ma albo na desce taki już uformowany. Ciasto na zakwasie nie rośnie podczas pieczenia tak jak drożdżowe więc musi wyrosnąć wcześniej. Zwłaszcza jeśli jest ze zdrowszej mąki razowej. taki koszyczek np. wiklinowy dodatkowo jeszcze może dać nam ładną fakturę skórki ale i zapewnia dopływ powietrza do naszego chlebka. Na początek robię w foremce bo łatwiej. 
Dorota
Dorota Kwi 21 '14, 12:18
Ano tak, faktycznie koszyk wiklinowy zadba o fakturę , czyli wygląd zewnętrzny, ale i o strukturę chleba...dzięki  :))))
No to teraz do dzieła się wziąć mi pozostaje, bo koszyki mam podłużne pod naczyniami do zapiekania :)
Bożena
Bożena Kwi 27 '14, 23:01
Oj Bogusiu, aż żałuję że po pierwsze nie mam apetytu a po drugie postanowiłam unikać spożywania cukru. Ale patrząc na zdjęcie może troszkę bym skubnęła hihi
Besia
Besia Cze 1 '14, 21:47
Wyglądają bardzo apetycznie ;)))
Iwona
Iwona Lip 23 '14, 01:53
Na upaly
Robimy mocna kawe rozlewamy do pojemnikow na lod zamrazamy.Wrzucamy  kilka  kawowych kostek lodu do szkalanki zalewmy mlekiem.Mozna wrzucic do szejkera wtedy kawa mrozona bedzie miala postac drobinek lodu.Polecam orzezwienie natychmiastowe.
Besia
Besia Lip 23 '14, 01:58
Iwonko serdecznie dziękuję ,właśnie meczą mnie te upały okropnie bardzo chętnie wypróbuję ten przepis ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Jerzy
Jerzy Sie 24 '14, 21:13

Ze zdrowej żywności ostatnio hoduję grzybki tybetańskie. Tzn produkuję kefir a grzybki się rozmnażają tylko przy okazji: http://grzybektybetanski.pl/ ;

Dziś mając nadmiar kefiru zrobiłem również twarożek, pychota choć smak ma dość ostry.  

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Sie 24 '14, 21:49

A czy wiecie .że jak gotujemy rosół i jest burza to się zepsuje?

No wiadomo jak jest upał to też może się zepsuć.Wystarczy dodać 1 kieliszek spirytusu i się nie zepsuje.

 

 

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »