Loading...

To może pokucharzymy sobie ? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Besia
Besia Sie 24 '14, 21:56

No ja dzisiaj gotowałam ,ale burzy nie było ,ale dziękuję Ritko na przyszłośc się przyda na pewno ;))

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Sie 25 '14, 11:03

Nie wiem czy to  ma związek z lodówką jak są wyładowania atmosferyczne czy coś innego. Ale ta się dzieje. Trzeba przelać żeby był sam wywar dodać troszku spirytusu ostudzić  . wystudzić i dopiero do lodówki jak chcemy na 2 dzień jeszcze  go zjeść. Lub dobrą zupę zrobić.Wyczytałam w necie. Mi kilka razy się tak zrobiło a ostatnio sporo było tych burz więc tu piszę o tym . Pewnie się przyda.

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Sie 25 '14, 11:05

Ja nie daję do rosołu kapusty włoskiej  pod koniec tylko pora  i lubczyk pyszota z lubczykiem

 

Besia
Besia Gru 9 '14, 09:36

Ja przeważnie robię grzanki ;)

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Gru 9 '14, 13:59

Pokrój w kostkę 1cm na 1 cm mniej więcej rozgrzej piekarnik do temp 150 st i na 10/ 15 min aż się zrumienią.Z każdego są smaczne.

 Dodawać można do zup typu krem.Np. pieczarkowa. grochowa, szpinakowa.Może być barszcz czerwony lub biały.

Jednak najczęściej chlebek suszę i mielę przez maszynkę  na bułkę tartą albo do sznyclów wykorzystuję. Troszkę się pali ale to nic.

 Można też wykorzystać do zagęszczania sosów z mięsa bo jest ciemny i ma inny smak.

Besia
Besia Gru 9 '14, 17:50

No i pięknie  Katarzyna  wyjaśniła ;)  Ja czasami też kromki lekko zwilżam w wodzie ,albo w mleku posypuję papryką ostrą i podsmazam na patelni i na to kładę żółty ser i posypuję ziołami do zapiekanek i chłopaki wcinają .

Edytowany przez Besia Gru 9 '14, 19:47
katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Gru 9 '14, 19:06

Też dobry pomysł.

Besia
Besia Gru 10 '14, 10:17

Oj Reniu wierzę ,ze były pyszne;)

Jerzy
Jerzy Sty 31 '15, 22:48

Fajne, ja teraz nie mam zakwasu więc ostatnio piekę bułeczki na drożdżach ze słonecznikiem. I co trzy dni muszę piec ciasto drożdżowe bo córka zajada z mlekiem albo z herbatą. Takie mniej słodkie więc w miarę zdrowe. 

Jerzy
Jerzy Lut 1 '15, 18:18

Bogusiu swój ja zakwas miałem przez około 1,5 roku ale go dokarmiałem. Gdy Tereska odeszła nie miałem głowy do tego i musiałem go wyrzucić bo się zepsuł. A potem mi jakoś się odechciało bawić z zakwasem dlatego piekłem na drożdżach choć trochę gorzej smakuje. Może znów zrobię świeży.  

Inka
Inka Lut 1 '15, 22:06

Ja lubię marcepana i dlatego mam pytanko: czy koniecznie musi być woda różana czy można ją zastąpić inną? A przepis wypróbuje na pewno,dzięki:)

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Lut 1 '15, 22:30

Dasz cukier wanilinowy i też będzie smaczne. Pestek z moreli nie powinno się jeść . Zawierają kwas mrówkowy to jest podobne do zjełczałego masła jest szkodliwy dla zdrowia.

 

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Lut 1 '15, 22:40

Mnie uczono w szkole ze szkodliwe.Chyba  ze teraz się coś zmieniło.

 

Inka
Inka Lut 1 '15, 22:43

To mam wybór, zrobię z sokiem z  pomarańczy,mój syn też lubi,dzięki:)

Besia
Besia Lut 5 '15, 00:50

A może ktoś ma ochotę na taki deser ,bo  ja mam ;)

http://allrecipes.pl/przepis/6274/deser-z-p-ynn--czekolad-.aspx?o_is=Hub_TopRecipe_1

Besia
Besia Lut 5 '15, 09:39

Jeszcze postu nie ma to można poszaleć ;) A czekoladka jest pyszna ;) Oczywiście nie polecam przejadania się ,bo to niezdrowe .

Edytowany przez Besia Lut 5 '15, 10:11
Besia
Besia Lut 16 '15, 21:53

Czeka nas Wielki Post może jakieś proste dania postne sobie wymienimy ?

Anna
Anna Lut 22 '15, 15:50

mniam:)

Dorota
Dorota Cze 21 '15, 01:18

To i ja się pochwalę:) Od kwietnia nie kupujemy z mamąchleba, pieczemy same i , jak Bogusia , na zakwasie.  Dziś mam tylko kawałek , któremu zrobiłam zdjęcie :) Co tydzień "nasza piekarnia" piecze, bo jeden chlebuś w świat idzie :) Dzięki za przypomnienie, bo nie wyjęłabym z zamrażalnika chleba na jutro. Niestety nie wiemy, ile wytrzyma chleb  bez lodówki i od początku  dzielimy i wkładamy właśnie tam.

Edytowany przez Dorota Cze 21 '15, 01:24
Dorota
Dorota Cze 21 '15, 20:26

Tak, tak Bogusiu, jak mnie nakręciłaś z tym swoim pieczeniem to i kwas chlebowy sam do mnie przyjechał, siostra mi przywiozła  , no i tak pozostał :) Nawet nie wiedziałam, ze to takie proste upiec chleb samemu :) Na sery mnie nie namówisz już jednak, chyba , że.... :))))

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »