Loading...

Rekolekcje w ciszy ze Słowem Bożym | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Besia
Besia Wrz 24 '13, 18:22

Moi kochani nie chciałam się uzewnętrzniać ,bo nie lubię tego robić ,ale skusiłam się ,by zaproponować rekolekcję lectio divina ,w których od jakiegoś czasu biorę udział .

Teraz w kościele dużo się dzieje rożnych rzeczy ,popularność mają msze o uzdrowienie i uwolnienie ,a ja chciałam napisać o czymś zupełnie  innym o rekolekcjach w ciszy .Jest to wysiłek duchowy ,ale naprawdę warto go podjąć ,ja jeżdżę na rekolekcje 3 -dniowe i jest to dla mnie niesamowity czas przeżyty z Panem Bogiem ,gdy naprawdę słyszę Jego Słowo ,słyszę co mówi o mnie i do mnie ,Boga można usłyszeć tak naprawdę tylko w ciszy . Wielu ludzi ma przeróżne problemy ,nie można sobie z nimi poradzić ,a tam w ciszy przed Panem Bogiem wszystko wygląda inaczej ,otwierają się nam oczy na nas samych ,uczymy się żyć Słowem Bożym na co dzień .Rekolekcje prowadzą duchowni w moim przypadku ksiądz teolog duchowości .Przyjeżdzają ludzie w różnym wieku ,studenci ,małżeństwa ,ludzie samotni ,starsi ,teraz były 3 osoby około 70 lat ,przyjeżdżają też siostry zakonne ,ludzie z większym i mniejszym wykształceniem ,po prostu kto potrzebuje poznać bliżej Pana Boga w Jego Słowie .Wszyscy wyjeżdżają zadowoleni i wracają  na następne rekolekcje .Można poznać wspaniałych ludzi ,zawrzeć przyjaźnie więc wiele korzyść jest .

Serdecznie zachęcam wszystkich ,bo wydaje mi się ,że wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu oderwania się od swoich codziennych spraw ,a to nie jest zmarnowany czas .

Są też rekolekcje 8-dniowe ,ale  nie jestem jeszcze gotowa ,idę na razie małymi kroczkami i kiedyś myślę ,że dojdę .

Nie będę reklamowała moich ,żeby ktoś nie pomyślał ,e jakąś reklamę tu robię ,albo korzyści z tego mam ,można sobie poszukać w swoich diecezjach czy w sąsiednich ,na pewno można znaleźć .

Wleję link o lectio divina o co w tym chodzi

http://mateusz.pl/mt/lectio/ts.asp

 

Pozdrawiam serdecznie:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowany przez Besia Wrz 25 '13, 15:12
Besia
Besia Wrz 25 '13, 14:44

Tu może jest łatwiej i zrozumialej przedstawione lectio divina

http://www.katolik.pl/lectio-divina,23638,416,cz.html

Monika
Monika Wrz 26 '13, 08:43
zazdroszczę Beti Wam tych rekolekcji :) sprawdziłam w internecie i niestety w mojej okolicy nie organizują takich ani podobnych rekolekcji :( 
Besia
Besia Wrz 26 '13, 12:50

W dzisiejszych czasach wielu ludzi jest zagubionych ,żyjących w pośpiechu ,zapracowanych ,nie radzących sobie z trudnościami ,kłopoty przytłaczają dlatego można polecić takie rekolekcje komuś znajomemu ,czy r w rodzinie .

Moniczko może i w Twojej okolicy kiedyś będą ,można się wybrać i dalej ,ale wiadomo to już utrudnienie i obciążenie finansowe .

Bogusiu myślę ,że przyjdzie ten czas :)