Loading...

Obrazy Matki Bożej | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Besia
Besia Gru 18 '13, 22:11

Obrazy Matki Bożej przywiezione po II wojnie światowej z Kresów Wschodnich

http://tadeuszczernik.wordpress.com/2011/09/26/obrazy-matki-bozej-przywiezione-po-ii-wojnie-swiatowej-z-kresow-wschodnich/

Edytowany przez Besia Gru 18 '13, 22:12
Besia
Besia Gru 19 '13, 00:20

Dziękuję Pawle za przypomnienie o Ślubach Jasnogórskich :) Zgadzam się z Tobą  całkowicie ,smutne to ,ze tak jest ,że nie potrafimy bronić tak jak ślubowaliśmy życia dzieci nienarodzonych.,

Jerzy
Jerzy Gru 19 '13, 07:51

Pawle dlatego trzeba zarówno własnym przykładem wypełniać te śluby i odważnie o tym mówić wszędzie a nie tylko wśród takich co podobnie myślą jak my. Gdy moja żona pierwszy raz zaszła w ciążę pojechaliśmy do prywatnej kliniki na badania bo chciałem żeby prowadził doświadczony lekarz w swoim szpitalu a on po badaniu mnie zawołał i mówi że on nam nie może pomóc w tym "kłopocie" ale da nam kontakt do swojego kolegi. Bez słowa wziąłem Tereskę za rękę i wyszliśmy trzaskając drzwiami. Przy drugiej ciąży znalazły się "życzliwe" osoby w jej rodzinie które namawiały ją żeby zamordowała naszą córeczkę bo taka wpadka gdy jeszcze nie odchowaliśmy starszej córki. Przy trzeciej ciąży moja żona pracowała na oddziale ginekologicznym i patologii ciąży i w trzecim miesiącu ciąży była katastrofa w Czarnobylu. Niektórzy pamiętają jaka panika wtedy panowała i co opowiadano o zagrożeniach dla ciężarnej i dla dzieci w łonach matek. Lekarze z oddziału Tereski proponowali jej że usuną ciążę w czasie dyżuru i powiedzą że to był nagły wypadek. My zdecydowaliśmy jednak że nasze dzieciątko ma się urodzić bez względu na ryzyko. Faktycznie córka sporo chorowała i musiała mieć trzy poważne operacje w tym operację serca. Ale dziś wszystkie nasze córki mają ukończone studia wyższe i choć same nie zarabiają dużo to pomagają nam w miarę możliwości. 

Grzegorz
Grzegorz Lip 4 '15, 15:44

Jeżeli jest ktoś zainteresowany ikonami, konserwacją zabytków i pozłotnictwem, to polecam stronę http://www.ikony.czest.pl/index.php. Strona prowadzona z pasją tak samo wielką, jak pracownia ikonopisania. Ikony bizantyjskie i prawosławne to temat powszedni na tej stronie. Warto również poczytać o ołtarzach i zapisać się na warsztaty z ikonopisania!