Loading...

Różaniec dla zapracowanych | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Bartel
Bartel Kwi 22 '12, 09:15
Chciałbym was zapytać jak sobie radzicie z odmawianiem Różańca, gdy nie ma na to za bardzo czasu?

Jako, że niemalże codziennie z racji licznych obowiązków jestem totalnie zapracowany jak i zalatany, to nie zawsze mam czas w przeciągu dnia na odmawianie Różańca. Tym bardziej, że jestem zwolennikiem odmawiania Różańca klęcząc, a wiadomo także, że do spokojnego rozważania jak i medytacji potrzeba minimalnej atmosfery intymności. Ratunkiem dla mnie są słowa św Josemarii Escrivia patrona życia  codziennego: ""Ciągle odkładasz Różaniec na potem, a wreszcie go nie odmawiasz z powodu senności. — Jeżeli nie dysponujesz innym czasem, odmawiaj go niepostrzeżenie na ulicy. To pomoże ci nadto pamiętać o obecności Bożej."

By zmieścić się w "korytarzach czasowych" wolnego czasu mam swoje sposoby takie jak:
- odmawianie dziesiątek podczas dłuższego lub krótszego spaceru np. spaceru na uczelnię, na zakupy, itd. (moja ulubiona forma z racji spraktykowania pielgrzymkowego:),
- odmawianie Różańca w autobusie, tramwaju, metrze itp.
- odmawianie Różańca podczas jazdy samochodem,
- odmawianie Różańca podczas domowych obowiązków (szczególnie podczas zmywania naczyń:),

Sposoby z pomocnikami:
- odmawianie Różańca w kościele z Rycerzami Niepokalanej po środowej Nowennie,
- odmawianie Różańca o 20:20 z Radiem Maryja,
- w razie zmęczenia gdzie myśli jak i słowa nie kleją się pomaga mi Jan Paweł II poprzez odmawianie z nim Różańca na mp3,
- w razie ostrego zmęczenia odmawianie Różańca leżąc (w ostateczności, staram się unikać tej formy szczególnie przy bliskiej mi Tajemnicy Bolesnej). 

Nie potrafię sobie odmówić Nowenny jak i rozmowy z Panem Bogiem w każdej chwili, ot... tak przez to cały dzień może stać się modlitwą.
Edytowany przez Bartel Kwi 22 '12, 10:57
Besia
Besia Kwi 22 '12, 13:30
Ja też wolę odmawiac rożaniec w domu ,ale gdy nie mam czasami czasu odmawiam w drodze ,najpierw mialam z tym trudnosci ,ale nauczylam sie i potrafie juz teraz sie skupic i sprawia mi to radość ,czuje jakby mi Matka Boża towarzyszyla . Kiedyś słyszalam wypowiedz ksiedza ,ktory wlasnie polecal modlic sie na rozancu podczas wypelniania swoich obowiazkow gdy brakuje czasu na modlitwe w domu ,wydawało mi sie to trudne ,ale raz spróbowałam ,drugi i można dobrze pomodlić sie .
Agnieszka
Agnieszka Kwi 22 '12, 17:58
Witam Was kochani:) Cieszę się że został poruszony ten temat. Ja początkowo też próbowałam cały różaniec odmawiać na klęczkach co teraz w zasadzie stało się niemożliwe. Nauczyłam się odmawiać różaniec po drodze kiedy odprowadzam dzieci do przedszkola, również przy zmywaniu naczyń i innych domowych obowiązkach ale wtedy muszę mieć ciszę bo inaczej zaczynam po kilka razy. Również jadąc samochodem. Teraz jest coraz cieplej na dworze więc modlę się  pracując w ogrodzie. Nie zawsze mam czas na rozważanie tajemnic co w zasadzie jest najważniejsze i to mnie martwi najbardziej ale wiem też że tylko Bóg i Maryja zna moje serce  i wie czy ta modlitwa ma wartość. I tak różaniec towarzyszy mi przez cały dzień. Gdy już myślę że jednak mój różaniec jest za bardzo "klepany" to wtedy przypominam sobie artykuł siostry zakonnej z Królowej Różańca Świętego " zdrowaśki jak strzały" Bardzo ładnie opisała co się dzieje z tymi "zmęczonymi zdrowaśkami". Czasami też musiałam zmówić na leżąco czego  bardzo nie lubię bo czuję się nieswojo, ale córeczka nie zaśnie jeżeli się do niej nie przytulę.
Cieszę się że nie tylko ja rozkładam różaniec na kawałki. Tak często słyszy się od innych że nowenna jest nie dla mnie bo za długa i trzeba na nią dużo czasu. Jednak później takie osoby się przekonują i znajdują czas dla Maryi.
Boguś
Boguś Kwi 27 '12, 11:13

Witajcie, coraz więcej pracy powoduje, że ostatnio tylko od czasu do czasu zerkam na forum, ale dziś podzielę się z Wami moim sposobem odmawiania różańca, który od kilku tygodni praktykuję. Wpisałem w wyszukiwarkę hasło "różaniec na komórkę" i znalazłem fantastyczne dla mnie oczywiście rozwiązanie. Stworzona została aplikacja, którą można bezpłatnie pobrać pod nazwą Różaniec, są też litanie i droga krzyżowa. Każda tajemnica ma rozważanie biblijne, a po zakończeniu 10 zdrowaś, delikatny sygnał wibracyjne informuje o kolejnej dziesiątce.Można trzymając w ręce komórkę odmawiać różaniec praktycznie w każdym miejscu, na ulicy, w autobusie, w domu, bardzo pomocne są rozważania !!!

W tej samej aplikacji są też : Koronka do Bożego Miłosierdzia, Koronka do Ducha Świętego i Koronka do Najświętrzego Serca Pana Jezusa. Polecam !

Besia
Besia Kwi 30 '12, 22:46
Tak to wspaniała pomoc ,dziekuję Bogusiu i pozdrawiam.
Didymos
Didymos Lip 7 '12, 21:03
Cytat z Boguś "różaniec na komórkę"

też z tego korzystam jak jest możliwość nawet w kościele, co starsze babcie robią wielkie oczy (i nie tylko babcie) że telefonem się bawie w kościele. Ja polecam jeszcze bardzo dobrą rzecz jaką jest różaniec-bransoleta na nadgarstek , na gumce. o wiel lepszy niż np na palec. super jest przy odkurzaniu, sprzątaniu, bieganiu,  (ja z takimbiegam i już 2 maratony tak przemodliłem się :). zakładam go na  4 palce i obracam kciukiem, więc nawet jak coś wezmą do ręki czy otworzą dłoń to nie gubię zdrowasiek :) super sprzęt. też bardzo sparwdza sie w samochodzie bo klasyczny różaniec pląta się o wajchy kierunkowskazów lub spryskiwacza, lub dźwignie biegów. a ten nie spada z ręki i można bezpiecznie prowadzić auto. przemodliłem tak pare tysiecy kilometrów. jego koszt to 3 zł (ja kupuje zasze jak jestem w Łgiewnikach :) i super prezent dla biegaczy i tych co żyją wg zasady "Ora et Labora" ;-)
Edytowany przez Didymos Lip 7 '12, 21:06
Załączniki:
  na.reke.T.braz.gif (31.8Kb)
Besia
Besia Lip 8 '12, 21:09
Jeszcze takiego nie mam ,ale sobie sprawię ,bo faktycznie tradycyjny plącze się ,a ten widziałam i mnie zaciekawił tylko zastanawiałam się czy praktyczny,ale pochwały Didymosa zachęciły mnie ,niewielki koszt ,a duża pomoc w odmawianiu różańca w prawie każdym miejscu.
Agnieszka
Agnieszka Cze 1 '13, 16:19
Bardzo mi pomógł ten wątek na forum :) Jestem osobą świeżo nawróconą i muszę powiedzieć, że odmawianie różańca jeszcze sprawia mi po prostu trochę technicznych trudności.


Więc zadam to pytanie, żeby się upewnić: wielu z Was pisze, że modli się podczas wykonywania obowiązków domowych, odprowadzania dzieci do przedszkola, w podróży itp. Czyli można odmawiać różaniec nie trzymając różańca w ręku? Odmawiać go po prostu w myślach, wyobrażając sobie jego koraliki i pilnując, przy której 'zdrowaśce' się jest? 

Iwona
Iwona Sie 31 '13, 21:43

Ja natomiast na mp3 nagralam sobie przez dyktafon z youtub rozaniec z ojcem swietym kazdy slucha muzyki a ja sie modle

Besia
Besia Sie 31 '13, 22:29

Bransoletka -różaniec wspaniała sprawa ,polecam .

Dostałam w prezencie i to najpiękniejszy prezent ,nie roztaje się z nim :)

Agnieszka
Agnieszka Wrz 7 '13, 19:35
Mam pytanie, różaniec odmawiany w Kościele liczy się do NP? Dziś jest dzień modlitwy za pokój w Syrii i w tej intencji odmawiany był różaniec. Nie wiem, czy mogę go zaliczyć do NP, czy mam przemodlić tą część samodzielnie, w mojej prywatnej intencji? 
Agnieszka
Agnieszka Wrz 7 '13, 20:00
Tak myślałam, ale wolałam się upewnić. Dzięki bardzo. 

Czyli jeśli np. w październiku będą nabożeństwa różańcowe bez intencji, to wtedy będzie się liczyło? 

Agnieszka
Agnieszka Wrz 8 '13, 11:35
Dzięki, dziewczyny. Odmówiłam oczywiście tą część różańca osobno, idąc za Waszą radą. :) Z Bogiem. +