Loading...

Jak św. Josemaría Escrivá kochał Matkę Bożą. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Apostołowie różańca
Bartel
Bartel Kwi 22 '12, 10:10
Święty Josemaría Escrivá był założycielem i pierwszy prałatem Opus Dei. Nauka tego świętego opierała się na głoszeniu powszechnego powołania do świętości. Podkreślał możliwość dążenia do doskonałości dla ludzi świeckich – poprzez uświęcanie pracy oraz siebie i innych poprzez dobrze wykonywaną pracę. Według jego słów, praca jest świadectwem godności człowieka i stwarza mu szansę na rozwinięcie własnej osobowości. Oprócz tego św Josemaria Escrivia odznaczał się szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej, do której zwracał się w ważnych potrzebach.

Co mówił o Różańcu:
"Różaniec Święty to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi cię w zadziwienie."

"Pielęgnuj żywe nabożeństwo do Matki Bożej. Ona umie szlachetnie odwzajemniać podarunki, które Jej składamy.
Nadto, jeżeli odmawiasz codziennie, z duchem wiary i miłości Różaniec święty, Pani postara się poprowadzić cię bardzo daleko drogą swego Syna."

"Różaniec jest szczególnie ważny dla tych, którzy pracują umysłowo lub studiują. Gdyż owe pozornie monotonne szczebiotanie dzieci do swej Matki w modlitwie do Najświętszej Maryi Panny niszczy wszelki zarodek próżności i pychy."

""Dziewico Niepokalana, wiem dobrze, że jestem wielkim nędznikiem, że z dnia na dzień jedynie zwiększam ilość mych grzechów..." Powiedziałeś mi kiedyś, że tak rozmawiasz z Matką Bożą.
I bez wahania poradziłem ci abyś odmawiał Różaniec: Błogosławiona monotonia zdrowasiek, która oczyszcza monotonię twoich grzechów!"

Ile miłości miał sam święty do Matki Bożej... sam Josemaria może wam powiedzieć:






Edytowany przez Bartel Kwi 22 '12, 10:44
Besia
Besia Kwi 22 '12, 18:15

Oj Bartel ! To naprawde niesamowite ,mnie właśnie od paru dni przesladują myśli o tym świętym i chciałam dowiedziec sie czegoś o nim ,bo wie niewiele ,a tu taka niespodzianka z Twojej strony ,dziekuję bardzo.