Loading...

Ciekawe książki - niekoniecznie związane z wiarą | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Książki i kultura
Marta
Marta Lut 5 '14, 01:40
Witam wszystkich, czy ktoś poleci mi ciekawą książkę? Zakładam taki temat, bo brakuje mi pomysłów, na ciekawe książki ale niezwiązane z wiarą, życiorysami Świętych itd. Nie że takich nie lubię, ale ostatnio zakupiłam sobie hurtowo kilka książek Ojca Józefa Witko, więc w tematyce religijnej mam co czytać przez kilka miesięcy a może i rok :)

Chciałabym jednak w międzyczasie poczytać coś "lżejszego", zalezy mi na ciekawych, wciagających powieściach. Oczywiście w tle może sie przewijac wątek Boga, wiary itd., chodzi tylko o to, żeby to była powieść obyczajowa a nie związana ściśle z wiarą.  Macie jakieś pomysły?

BeataM
BeataM Lut 5 '14, 09:05
Polecam książki Francine Rivers i Karen Kingsbury. Obie autorki piszą w duchu chrześcijańskim. Książki te bardzo wciągają :). Zdarzyło mi się jedną z nich czytać od momentu dostarczenia przez listonosza do późnej nocy, a właściwie prawie rana, robiąc tylko przerwy na to co konieczne.
Monika
Monika Lut 5 '14, 12:30
dzięki dziewczyny - ide do biblioteki obłowić się :D
Marta
Marta Lut 5 '14, 16:27
Ja też dziękuję, nie znałam tych autorów :) Jutro poszukam czegoś w księgarni albo w bibliotece. Uwielbiam zapach nowych książek... mam wrażenie, że nie pasuję do dzisiejszego swiata :)

Oczywiście nadal czekam na kolejne propozycje :)

Edytowany przez Marta Lut 5 '14, 16:28
Monika
Monika Lut 5 '14, 18:37
mam trzy książki - jedną Francine Rivers i dwie Karen Kingsbury :) I jestem w kolejce oczekujących na "Miedzianego jeźdźca" P. Simons :)



Marta ja również uwielbiam zapach nowych książek ale z powodów czysto finansowych muszę korzystać z biblioteki :)

Edytowany przez Monika Lut 5 '14, 18:38
Marta
Marta Lut 5 '14, 18:42
Ja też często korzystam z biblioteki, dokładnie z tego samego powodu co Ty :) 
Marta
Marta Lut 5 '14, 21:36
Ooo... dzięki wielkie, ile propozycji :) Będzie z czego wybierać :)


Renato, a nie miałaś koszmarów sennych po książkach Agathy Chriestie? Przepraszam za takie pytanie :) ale ja swego czasu uwielbiałam ją czytać, przeczytałam niemal wszystko co napisała, a potem zaczęły mi się śnić sceny z tych książek, jakies morderstwa itd. I wtedy przestałam czytać jej ksiązki, ale chętnie bym wróciła do tej autorki bo jej książki są niesamowicie wciągające. Zastanowię się nad tym.


Ja ze swej strony mogę polecić książkę Nick'a Vujicic'a "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń". To jest jego autobiografia, ale nie taka typowa z suchymi faktami, raczej pełna humoru i wzruszeń.

Marta
Marta Lut 7 '14, 16:46
Ja chyba za dużo czytałam za jednym zamachem, dosłownie jedna książka za drugą, a na przeczytanie jednej potrzebowałam ok 2 dni, nie mogłam się oderwać. I od razu zaczynałam następną. Może dlatego te różne sceny mi się później przypominały. Doszłam nawet do takiej wprawy, że w jednej książce zrobiłam taką analizę, że po I rozdziale odgadłam kto był mordercą, to była książka "Siedem zegarów", czytałaś? Ale byłam z siebie wtedy dumna ;)
Monika
Monika Lut 14 '14, 08:35
Czy któraś z Was ma może w swojej prywatnej biblioteczce książki Karen Kingsbury ? Chodzi mi konkretnie o serię Pierworodny. U mnie w bibliotece jest tylko pierwsza część z tej serii "Sława" :(  a jest jeszcze 4 części. Może macie albo znacie kogoś kto byłby mi w stanie pożyczyć do przeczytania te książki? Pokryłabym oczywiście koszt wysyłki i gwarantuję zwrot książek w nienaruszonym stanie. 
Edytowany przez Monika Lut 14 '14, 08:37
Marta
Marta Lut 15 '14, 00:19
Niestety nie mam :(
Monika
Monika Lut 15 '14, 20:12
Już Beatka mi pomogła :)
Monika
Monika Lip 23 '14, 19:10
Odgrzewam temat - własnie skończyłam czytać "W odcieniach błękitu" Karen Kingsbury. Gorąco polecam!



Marta
Marta Sie 12 '14, 00:02

Kilka dni temu skończyłam czytać "Przeminęło z wiatrem", jeśli lubicie taką klasykę to polecam tę książkę, wciągneła mnie na maksa, nie mogłam się od niej oderwać :)

Lena
Lena Sie 12 '14, 06:53

Marto:) ja rowniez bardzo lubie ksiazke i film ( z Vivien Leght ) "Przeminelo z wiatrem" i co jakis czas do nich wracam. Druga czesc tej ksiazki "Scarlett", tez jest dobra, ale troche inna, napisana przez inna autorke ( rowniez posiada ekranizacje ). Ktos inny napisal tez ksiazke pt. "Rhett Butler", ktora opowiada o tym czym Rhett zajmowal sie zanim poznal Scarlett oraz ich zwiazek z jego punktu widzenia. 

Besia
Besia Sie 12 '14, 09:22

Hej dziewczyny ,ja czytałam ,,Przeminęło z wiatrem "" dawno ,dawno temu ,film oglądałam w kinie ,stałam za biletami kila godzin w kolejce zachwyciła mnie książka i film ;))) Cieszę się ,że Wam się też podoba ;))

Pozdrawiam ;)))

Edytowany przez Besia Sie 12 '14, 09:22
Lena
Lena Sie 12 '14, 09:38

Z klasyki romansu podobaly mi sie ksiazki: Emily Jane Bronte "Wichrowe Wzgorza", Colleen McCullogh "Ptaki ciernistych krzewow", Jane Austen "Rozwazna i romantyczna".

Besia
Besia Sie 12 '14, 09:55

Lenko mnie też ,chociaż to dawno czytałam ,ale podobały mi się bardzo i filmy też oglądałam ;)

Marta
Marta Sie 12 '14, 21:35

Widzę, że nie tylko ja lubię takie książki :)  W tym miesiącu kupiłam sobie Dumę i uprzedzenie, a na następny planuję Rozważną i romantyczną.

Słyszałam, ze losy Scarlett zostały opowiedziane w książkach innych autorów i że ponoć nawet zostały one uznane przez spadkobierców autorki "Przeminęło z wiatrem" ale nie wiem co ona sama powiedziałaby o tym, gdyby wtedy żyła, czytałam gdzieś, że namawiano ją, żeby sama dopisała dalsze losy bohaterów ale odmówiła, szkoda :( A podobały Ci się te książki dopisane przez innych autorów? Czy w którejś z nich Rhett i Scarlett wrócili do siebie?

Patrycjo, pierwszy raz słyszę o tym cyklu, zaintrygowałaś mnie :) Mam już długą listę książek, które chcę przeczytać, ale na pewno sprawdzę co to takiego ten cykl zawrociański.

 

 

Besia
Besia Sie 12 '14, 22:21

A ktoś może czytał ,,Krystynę córkę Lavransa" Sigrid Undset ,mnie się bardzo podobała ,ale oglądałam film i mi się nie podobał .

Lena
Lena Sie 13 '14, 06:45

Marto:) książka "Scarlett" jest bardzo dobra, tylko, że inna, ponieważ pisała ją inna autorka. Przede wszystkim po wcześniejszych przeżyciach jest bardziej dojrzała. Tak,wrócą do siebie:)

A co do kontynuacji ( z tego, co wiem ) ciąg dalszy "Przeminęło z wiatrem" chciało napisać ( i napisało ) wiele osób, ale spadkobiercy nie zgadzali się, dopiero autorce "Scarlett" udało się ich przekonać.

Szkoda, że Margaret Mitchell nie napisała drugiej części...

Edytowany przez Lena Sie 13 '14, 06:45
Strony: 1 2 »