Loading...

Posty | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika JG
Weronika JG Lut 9 '14, 10:36
Iwonka poleciła mi post w wybranej intencji. przyznam szczerze,że nigdy w żadnej intencji nie pościłam i niewiele mi na ten temat wiadomo. Ile taki post powinien trwac by był skuteczny??
Inka
Inka Lut 9 '14, 11:09
Ja w piątki rezygnuję z picia kawy przez cały dzień a bardzo ją lubię nie ukrywam tego i ofiaruję to wyrzeczenie w wybranej intencji. Może to nie jest wielkie poświęcenie z mojej strony ale trzymam się tego,co postanowiłam;)
Weronika JG
Weronika JG Lut 9 '14, 11:25
Hmmmm, przez ostatni tydzień w ogóle niewiele jadłam z powodu choroby , więc nie bede sobie odmawiac jedzenia chociaz miałam taki zamiar na poczatku. Muszę cos innego wymyslić...
Justyna
Justyna Lut 9 '14, 12:41
Ja poszczę od września w bardzo ważnych sprawach. Nigdy się nie zawiodłam. Bardzo pomogła mi witryna Post Apostolski, której administratorem jest Pan Benon.


Weronika JG
Weronika JG Lut 9 '14, 12:58

Aha...no własnie słodycze:)) to będzie doskonały post:))

Dziękuję Anno :***

Jerzy
Jerzy Lut 9 '14, 14:22
W pierwszą sobotę lutego zrobiłem sobie dobowy post o chlebie i wodzie. Nawet niczym nie smarowałem tego chleba. Na obiad żeby zjeść ciepły posiłek zrobiłem sobie chleb z tostera i popijałem przegotowaną wodą. Do tego trochę więcej modlitwy i było cudownie. Już planuję kiedy następny post sobie zrobić 
Weronika JG
Weronika JG Lut 9 '14, 17:50

Cytat z A123 Przydałby mi się jakiś post milczenia... ;)

Oj , to tak jak mnie:)
Iwona
Iwona Lut 9 '14, 21:44

Ojcowie Kościoła na temat postu:

I tak swięty Atanazypisze:zauważ, co czyni post, leczy on choroby, wysusza nadmierne soki w organizmie, przepedza zle duchy, ploszy natarczywe mysli, nadaje duchowi wieksza przejrzystosc, oczyszcza serce, leczy cialo i wiedzie w koncu czlowieka przed tron Bozy. Post jest ogromna sila i niesie ze soba przeogromne skutki”.
Inny Ojciec Kosciola sw. Bazyli
pisze: I gdyby wszyscy brali post za doradce w postepowaniu, nic by nie stalo na przeszkodzie, aby gleboki pokój panowal na calej ziemi, a zycie nasze nie byloby tak pelne jeków i smutków, gdyby nim rzadzil post”.

Iwona
Iwona Lut 10 '14, 10:20
Ja rowniez tak to odebralam jak Ania to propozycja diet a nie postow.
Jerzy
Jerzy Lut 10 '14, 13:22
w tym ośrodku który podałaś prowadzi rekolekcje ks. Ireneusz Łukanowski do którego jeździliśmy z Tereską na msze i modlitwę. Ten post Daniela podobno jest super w połączeniu z rekolekcjami i modlitwą.  http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=388
Edytowany przez Jerzy Lut 10 '14, 13:28
Jerzy
Jerzy Lut 10 '14, 14:31
A do mnie jak najbardziej, oczywiście nie stać mnie na taki turnus więc tylko do ks. Ireneusza jeździliśmy bo on ma tyle wiary i miłości jak mało który kapłan. Między innymi jest kapelanem w szpitalu dziecięcym. Dużo więc przebywa wśród aniołków tu na ziemi skupionych w jednym miejscu boleści.
Besia
Besia Lut 10 '14, 16:01

A ja bym chciała jechać na takie rekolekcje z postem Dawida ,już kiedyś o nich słyszałam ,ale na razie mogę sobie pomarzyć .

Besia
Besia Lut 10 '14, 19:02
Dziękuję Renatko ;)
Besia
Besia Lut 10 '14, 19:43
Aniu oczywiście ,ze możesz się kochana nie zgadzać ,rozumiem o co Ci chodzi .
Besia
Besia Lut 10 '14, 20:10
Aniu wszyscy mamy jakieś zawiłości ;)))
Iwona
Iwona Lut 11 '14, 13:45
Tego sie nie da pogodzic jezeli cos robimy to zawsze jest cel w tym przypadku zblizyc sie do Boga -post ,zdrowie - dieta .Jak mozna pogodzic sprawy z dwoch innych dziedzin zycia.A jezeli bedziemy chcieli usilnie polaczyc te dwie sprawy to zawsze w naszym umysle ktoras przejmie gore i zadecyduje o jej waznosci.
Besia
Besia Lut 11 '14, 14:58

A ja myślę ,że można pogodzić ,oczywiście typowy post jest czymś zupełnie innym i tu też się zgadzam .Post Daniela czy też jakiś inny post oparty na diecie wsparty rekolekcjami jest bardzo pożyteczny i dla ducha i dla ciała ,a my jesteśmy istotami duchowo -cielesnymi .Nie tak dawno rozmawiałam z osobami ,które przeszły takie rekolekcje .Oczywiście każdy może mieć inne zdanie na ten temat ;)

Mam też takie doświadczenie ,że kilka lat temu miałam nadwagę ,próbowałam coś z tym zrobić ,ale nie bardzo mi to wychodziło ,no i postanowiłam ,ze muszę coś z tym zrobić i zaczęłam od spowiedzi ,oddałam to Panu Bogu ,bo wiedziałam ,że sama nie dam rady i udało się  ,oczywiście kosztowało mnie to wiele wysiłku ,zwłaszcza na początku ,ale oddawałam to Panu Bogu w ofierze i przyniosło rezultaty .

Myślę ,że wszystko da się pogodzić gdy robi się z miłością do Pana Boga ,do bliźnich i do samych siebie ,bo dbając o zdrowie wypełniamy Boże Przykazanie -Nie zabijaj ,wykazujemy troskę o naszych bliskich ,którym przecież nie chcemy sprawić kłopotu chorując ,a często właśnie chorujemy z własnej winy ,że się żle odżywiamy ,no i też oczywiście myślimy i o sobie też .

Oczywiście są to moje tylko przemyślenia i możecie się nie zgadzać ;)))

A tu jeszcze znalazłam homilię na zakończenie Rekolekcji z postem Daniela

http://www.postdaniela.pl/audio-items/potrzeba-nam-rownowagi-posluchaj-homilii/

Besia
Besia Lut 11 '14, 16:04

Aniu ja też nie mówiłam ,że poszczę tylko ,że się odchudzam ;)

To w sumie wbrew pozorom to skomplikowany temat ,wydawało by się post to post i tyle ,ale jak się zagłębić w to ,oj to można dojść do różnych wniosków ;)))

Jeszcze znalazłam taki artykuł o poście

http://adonai.pl/zdrowie/?id=23


Jerzy
Jerzy Lut 11 '14, 16:17
Moim zdaniem różnica polega na tym że dietę stosujemy dla siebie a post łączymy z modlitwą i ofiarujemy w jakiejś intencji. 
Iwona
Iwona Lut 12 '14, 07:33
To moze tak jezeli moim postem bedzie dieta czyli odmawianie sobie czegos tam ale nadrzedna motywacja bedzie Bog czyli nie jem tego i tego po  to zeby Bogu zlozyc ofiare to  wtedy ta dieta stanie sie postem.Ale jak tylko zacznie sie myslec o jaka sie robie piekna bo tak zdrowo sie odzywiam to  wtedy bedzie to znowu dieta.Motywacja tak jak pisala Renata .Tylko trudno mi bedzie uwierzyc ze jezeli post bedzie w formie diety to nie bedziemy lapac sie na myslach  i przegladac w lustrze jak ten post ma zbawienny wplyw na nasz wyglad.
Strony: 1 2 »